WZPN uzupełnia wolne miejsca w rozgrywkach.

WZPN uzupełnia wolne miejsca w rozgrywkach.

Zaczynają się pojawiać terminarze rozgrywek w strefie poznańskiej na nowy sezon 2017/2018. Dostajemy trochę zapytań, czemu jest jak jest, więc już spieszę z wyjaśnieniami wszystkich wątpliwości.

 

Zacząć należy od tego, że cała lawina ligowych uzupełnień związana jest z brakiem licencji dla Zielonych Lubosz w IV lidze. Zieloni już miniony sezon grali w IV lidze warunkowo, gdyż boisko w Luboszu nie spełnia wymagań na ten poziom rozgrywek. Zieloni sportowo utrzymali się w IV lidze, ale że na ich obiekcie nic sie zmieniło, to WZPN nie przydzielił im licencji na kolejny sezon. W tym momencie w Luboszu posypało się już wszystko. Odszedł sponsor, który pomagał utrzymywać drużynę i ekipa Zielonych nowy sezon zacznie od najniższego poziomu rozgrywkowego, czyli od B-klasy. 

Miejsce Zielonych w IV lidze zajął więc zgodnie z regulamienm zespół Huraganu Pobiedziska, czyli najwyżej sklasyfikowany zespół, z tej grupy, który teoretycznie spadł. W związku z pozostaniem Huraganu w IV lidze zwolniło się też jedno miejsce w Klasie Okręgowej. Oznacza to, że o to miejsce rozegrany zostanie baraż. Spotkają sie w nim Akademia Reissa i Sokół Duszniki, czyli drużyny z 13 miejsc w poprzednim sezonie. Baraże odbędą się 12 i 15 sierpnia. Wygrany zagra w zachodniej grupie Klasy Okręgowej, a przegrany zajmie miejsce w II grupie poznańskiej A-klasy. Warto dodać, że do grupy wschodniej trafili spadkowicze z IV ligi, tj. Lechia Kostrzyn i Luboński KS, oraz dwóch beniaminków, czyli Avia Kamionki i SKS 13 Poznań. W grupie zachodniej poza przegranym z barażu zagrają także Obra Zbąszyń i przeniesiony z grupy wschodniej Orkan Konarzewo.

Przechodzimy teraz do A-klasy. W grupie I przed nowym sezonem wycofała się Warta II Śrem, co oznacza, że ich miejsce w sezonie 2017/2018 zajmie Maratończyk Brzeźno, czyli zespół który zajął 12 miejsce w poprzednim sezonie. W grupie tej zagra też spadkowicz z okręgówki, tj. Pelikan Niechanowo, beniaminkowie Olimpia Poznań i Piast Łubowo oraz przeniesiona z gr. III KS Mosina.

W grupie II zagra spadkowicz z okręgówki, czyli Kłos Gałowo oraz nowe drużyny z B-klasy, czyli Byki Obrowo, Orzeł Łowyń, Tarnovia II i przegrany z barażu Akademia Reissa - Sokół Duszniki.

W grupie III zagra przeniesiony z grupy II Szturm Junikowo oraz beniaminkowie, tj. NKS Niepruszewo, LZS Wąsowo i Huragan Michorzewo. Zostało w tej grupie jeszcze jedno wolne miejsce i zajmie je najlepsza ekipa z trzecich miejsc w B-klasie.  Zgodnie z przepisami UEFA trzeba było obciąć mecze z zespołami z miejsc 13-14 w związku z tym, że grupy nie były równe. Tabela wtedy wygląda następująco:

1. Dąb Bolewice 45

2. Lechita Kłecko 42

3. Las Puszczykowo 41

4. Rożnovia Rożnowo 38

Z pojawiających się informacji wynika, że Dąb Bolewice zrezygnuje z ubiegania sie o A-klasę, a to oznacza, że to miejsce powinien zająć Lechita Kłecko. Czy tak się stanie? Musimy poczekać na oficjalne informacje z WZPN, a te dostaniemy nie szybciej niż 16 lipca po zakończeniu procesu licencyjnego. 

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com