Podsumowanie rundy jesiennej - Lechita Kłecko

Podsumowanie rundy jesiennej - Lechita Kłecko

Rozmowa z Arturem Borowiakiem - kierownikiem zespołu Lechita Kłecko

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteście z niej zadowoleni czy odczuwacie mały niedosyt?

Miesiąc przed startem sezonu dowiedzieliśmy się, że zagramy jednak w A-klasie i po wielkiej euforii zostaliśmy szybko sprowadzeni do parteru przegrywając pierwsze trzy mecze. Już na samym początku rundy straciliśmy czterech podstawowych obrońców, w tym naszego kapitana. Musieliśmy od nowa zgrywać całą linię defensywy, a to z pewnością przełożyło się na stratę aż 27 goli. Jako, że jesteśmy beniaminkiem to ósme miejsce po tych wszystkich perturbacjach z pewnością jest do przyjęcia, choć zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy mieć jeszcze więcej punktów, ale w kilku meczach zabrakło nam choćby więcej spokoju czy też dłuższej ławki.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najlepiej zaprezentowaliśmy się w spotkaniach derbowych. U siebie gromiąc kandydata do awansu, czyli Pelikana Niechanowo aż 4:0, a także w Łubowie wygrywając pewnie z Piastem 2:0. Natomiast najbardziej bolała nas porażka na własne życzenie z Maratończykiem Brzeźno 1:2.

O co będziecie walczyć wiosną? Z ligi tylko spada jedna drużyna, a do miejsc awansowych trochę brakuje.

W przypadku wygrania zaległego meczu przez Phytopharm Klęka, to do czwartego miejsca będziemy tracić siedem punktów, a w futbolu nie takie straty już odrabiano. Dla nowego Lechity to dopiero drugi sezon w rozgrywkach WZPN, dlatego też zbieramy cenne dla nas doświadczenie. Na tle innych ligowców mamy bardzo młody skład, który potrzebuje ogrania. Chcemy dobrze wystartować od początku rundy wiosennej, a wtedy zobaczymy o co realnie możemy walczyć. Zakładamy sobie cel, aby sezon zakończyć na lepszej pozycji niż rundę jesienną.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Szczegóły cyklu zostaną dopięte, gdy zatrudnimy nowego trenera, jednakże zarząd nie próżnuje. Do treningów wrócimy w połowie stycznia. Mamy już potwierdzonych pięć gier kontrolnych, ale na tym z pewnością nie poprzestaniemy. Chcemy dobrze przepracować ten czas i poprawić grę w destrukcji oraz przygotowanie kondycyjne, które było naszym słabym punktem w minionej rundzie. Poza tym do gry powinno wrócić kilku zawodników, którzy niemal całą jesień stracili na leczeniu urazów.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com