Podsumowanie rundy jesiennej - MKS Przemysław Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej - MKS Przemysław Poznań

Na nasze pytania podsumowujące rundę jesienną odpowiedział kierownik MKS Przemysław Poznań -  Mariusz Joppek.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteście z niej zadowoleni czy czujecie, że można było wycisnąć z niej trochę więcej?

Cóż oceniamy ja jako średnią w naszym wykonaniu. Początek był bardzo dobry, ale potem nasza gra to trochę przystopowała. Niemniej nie powinniśmy przegrać żadnego meczu, a jednak zdarzyło nam się to w spotkaniu z Odlewem. Zarówno w tym meczu jak i w czterech, które zremisowaliśmy byliśmy lepsi. Ewentualnie z wyjątkiem w meczu z FC Poznań, który zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w minionej rundzie?

Najlepszy mecz w naszym wykonaniu to chyba mecz w Sapowicach. Bardzo dobra kultura gry z naszej strony, i do tego świetna postawa w obronie i gra z kontry. Wszystko to zaowocowało wygraną 5-1, a był to najmniejszy wymiar kary. Co do najsłabszego meczu to wiadomo, że mecz z Odlewem. Jednym słowem była to - masakra. Goście byli może z pięć razy pod naszą bramką, gdyż to my prowadziliśmy grę, ale piłka nożna to nie gra na noty. W bramkach było 1-3, i ta porażka kosztowała nas możliwość bycia na szczycie.

Mimo tego, że nie jesteście na samym czele tabeli to awans do A-klasy jest na wyciągnięcie ręki. To będzie wasz cel na wiosnę?

Oczywiście naszym celem jest tylko awans do A-klasy i zrobimy wszystko aby na koniec cieszyć się z tego. Myślę, że wzmocnienia zrobią swoje, a szykujemy naprawdę parę fajnych ruchów. Chcemy awansować i zrobimy wszystko w tym kierunku a do tego mamy też w klubie świetną młodzież z której korzystamy tylko jak się da. Wchodzą oni w nasz zespół coraz szerzej.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Co do cyklu przygotowań to mamy z trenerem ustalony już całkowicie. Zaczynamy treningi w połowie stycznia i będziemy trenować co najmniej trzy razy w tygodniu plus mecz sparingowy. Co do sparingów to naszymi rywalami będą - Stella Luboń, NKS Niepruszewo, Orkan Objezierze, Hellios Czempiń, Rożnovia Rożnowo, Maratończyk Brzeżno i Tarnovia III

Na koniec jeszcze poprosiliśmy prezesa klubu Tomasz Kapturzaka o krótką wypowiedź na temat zespołów juniorskich, bo te ostatnio grają naprawdę bardzo dobrze. 

Tak, MKS Przemysław Poznań to nie tylko seniorzy. Wręcz nawet naszym głównym celem jest właśnie szkolenie młodzieży, a w klubie trenują juz nawet czteroletnie dzieci. Jestem bardzo dumny obecnie z zespołów juniora starszego i juniora młodszego. Zespół juniora starszego po rundzie jesiennej jest na trzecim miejscu w tabeli z jednym punktem straty do Górnika Konin i Polonii Leszno. Do tego imponować może nasz bilans bramkowy - 75:14. Według moich obliczeń , jest to obecnie drugi najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Zespół ten przed sezonem grał sparingi z zespołami seniorskimi i radził sobie wręcz wyśmienicie bo udało się pokonać chociażby Avię Kamionki, Akademię Reissa czy Mosinę. Świetne wyniki ma za sobą także zespół juniora młodszego. Zabrakło nam naprawde niewiele aby zagrać w barażu o CLJ w tej kategorii wiekowej. Byliśmy cały czas liderem, i niespodziewana porażka w ostatnim meczu z Kotwicą Kórnik zabrała nam tą możliwość.

Jesteśmy klubem osiedlowym, a obecnie mamy aż 12 różnych grup wiekowych w pełnym treningu. Klub mimo braku wsparcia finansowego jest zarządzany bardzo dobrze i staramy się aby być jeszcze lepsi. Patrząc na wyniki juniorów nie boję się powiedzieć, że jesteśmy teraz trzecią siłą w mieście. 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com