Podsumowanie rundy jesiennej - TPS Winogrady

Podsumowanie rundy jesiennej - TPS Winogrady

Rozmowa z Łukaszem Kubiakiem - trenerem TPS Winogrady.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jesteście z niej zadowoleni czy czujecie, że można było wycisnąć z niej trochę więcej?

Myślę, że nasze zadowolenie jest umiarkowane. Wynik osiągnięty mógł być dużo lepszy, ale proszę pamiętać, że pomiędzy sezonami doszło do dużych zmian w klubie. Zmienił się trener, odeszło kilku podstawowych zawodników. Doszło dużo młodych zawodników, którzy potrzebowali czasu, żeby poznać realia seniorskiej piłki. W kilku spotkaniach brakowało nam szczęścia i skuteczności, ale w każdym spotkaniu walczyliśmy o zwycięstwo. Czas pracuje na naszą korzyść i myślę, że runda rewanżowa będzie dla nas bardziej udana niż jesienne zmagania.

Jaki mecz uznajecie za swój najlepszy, a który za najgorszy w rundzie jesiennej?

Najgorszy mecz na pewno rozegraliśmy z Wielkopolską Komorniki, gdzie nie poznawałem swojego zespołu i był to jedyny występ z którego byłem niezadowolony. Myślę, że najlepszy mecz jest przed nami. W każdym spotkaniu staraliśmy się grać ofensywnie, bo wychodzę z założenia, że zawodnicy atakując bardziej cieszą się grą i staram się taką grę zaszczepić. Myślę, że w następnej rundzie będziemy grać jeszcze bardziej ofensywnie a jednocześnie nie będzie to wpływało na jakość gry defensywnej. W tej rundzie mieliśmy już momenty gry szybkiej, ładnej dla oka, skutecznej i tą drogą będziemy szli, bo wierzę, że przyniesie sukces.

Wierzycie w ogóle w możliwość dogonienia Zjednoczonych Trzemeszno, którzy przegrali tylko jeden mecz czy bardziej skupicie sie na spokojnej obronie miejsca dającego awans do ligi międzyokręgowej?

Stać nas na miejsce na podium, jestem o tym przekonany, ale jestem zwolennikiem stabilnego rozwoju. Myślę, że klub rozwija się harmonijnie i naszym celem jest awans do ligi międzyokręgowej. Oczywiście w piłce nożnej wszystko jest możliwe, będąc w Luboniu awansowałem do 4 ligi atakując z 6 miejsca po rundzie jesiennej, więc dopóki piłka w grze...nie mniej skupiamy się na swoim celu, będziemy w każdym meczu grać atrakcyjnie dla widzów i zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Przygotowania rozpoczniemy 22 stycznia. Plan przygotowań jest już gotowy. Udało nam się zorganizować dużą liczbę sparingów z silnymi rywalami z 4 ligi. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony, bo od lepszych drużyn nasza młoda drużyna będzie w stanie się dużo nauczyć. Wierzę, że po zimowych przygotowaniach będziemy dużo grać dużo lepiej i będziemy groźni dla każdego przeciwnika.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com