Grupa: Poznań I

Data: sobota, 04 listopad 2017 14:00

Lokalizacja: Łubowo

Ci którzy oglądali piątkowe derby Trójmiasta obejrzeli sporo walki, a mniej gry w piłkę, sobotnie derby powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Piastem Łubowo a Lechitą Kłecko były zapowiadane podobnie.

Listopadowe spotkania często rozgrywane są w trudnych warunkach pogodowych lub na grząskich murawach i takie też zastali piłkarze w Łubowie. Mimo tego zawody były prowadzone w szybkim tempie, a kibice zobaczyli ciekawe widowisko zakończone pewnym zwycięstwem Lechity. Mecz był zapowiadany, jako pojedynek dwóch snajperów, którzy w tym sezonie mają na swoim koncie po 11 trafień, czyli Damiana Grzesiaka z Piasta i Kacpra Serwatki z Lechity.

Na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do 12. minuty, w której to właśnie ten drugi napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Piłka skoczyła jeszcze przed interweniującym golkiperem, ale na jego szczęście minęła lewy słupek bramki. Piast odpowiedział dwie minuty później niecelnym strzałem z dystansu Artema Zakharova. Z upływem czasu kłecczanie zaczęli stwarzać sobie coraz to groźniejsze sytuacje i w osiem minut oddali aż cztery strzały. Najpierw głową uderzał Alan Tomkowiak, chwilę później strzał z powietrza oddał Kacper Serwatka, ale w obu tych dwóch przypadkach górą był Alan Piechowiak. W 23. minucie piłkę na wysokości pola karnego Piasta przejął Piotr Saskowski, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Minutę później Bartosz Wiśniewski szybko rozegrał rzut wolny podając do Alana Tomkowiaka, a jego mocny strzał z dystansu na rzut różny odbił Piechowiak. Po upływie pół godziny gry indywidualną akcję przeprowadził Damian Grzesiak, jednak Michał Karwański nie miał problemów z wyłapaniem jego strzału i do przerwy nie doczekaliśmy się bramek.

W drugiej połowie pierwszą groźną okazję stworzył obrońca gospodarzy, który było blisko pokonania własnego bramkarza, jednak po jego kiksie piłka przeleciała nad poprzeczką. W 57. minucie drugi pojedynek sam na sam Serwatka – Piechowiak ponownie wygrał bramkarz Łubowa, który sparował piłkę na rzut różny. W 60 minucie na przedpolu karnym interweniował Piechowiak, który nie zrozumiał się z własnym obrońcą, a piłkę przejął Alan Tomkowiak i strzałem lewą nogą umieścił ją w pustej bramce. Od 64. minuty łubowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ drugą zasłużoną żółtą kartkę otrzymał ich skrzydłowy Maciej Adamski, natomiast w 52. minucie przerywając faulem kontrę gości otrzymał pierwsze „żółtko”. W 71. minucie po składnej akcji Lechity na 2:0 płaskim strzałem podwyższył Kacper Serwatka zdobywając swoją 12. bramkę w sezonie. Dwie minuty później kontaktowego gola mógł zdobyć Damian Grzesiak, ale zmierzającą tuż przy słupku do bramki piłkę w świetnym stylu na rzut rożny sparował Michał Karwański, który do końca meczu zachował czyste konto, a Lechita mógł cieszyć się z cennego wyjazdowego zwycięstwa.

Piast Łubowo – Lechita Kłecko 0:2 (0:0)

60’ Alan Tomkowiak, 71’ Kacper Serwatka

Piast: Alan Piechowiak - Arkadiusz Wiśniewski (75’ Michał Kanclerz), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Karol Szwajcowski (82’ Kamil Maciejewski), Artem Zakharov, Filip Adamski (65’ Patryk Kanclerz) - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Maciej Adamski
Lechita: Michał Karwański – Piotr Kubasik, Piotr Stefankiewicz (75’ Michał Kędziora), Mateusz Kriger, Adrian Guzik (70’ Krzysztof Woźniak) – Michał Kaczor, Piotr Saskowski (81’ Daniel Wojciechowski), Rafał Walczak, Bartosz Wiśniewski (86’ Mikołaj Woźniak), Rafał Walczak, Alan Tomkowiak – Kacper Serwatka