Grupa: Poznań Zachód

Ilość widzów: ok. 30

Data: niedziela, 05 listopad 2017 14:00

Lokalizacja: Baranowo

W niedzielne popołudnie wybrałem się ponownie do Baranowa by tym razem obejrzeć w akcji zawodników AP Reissa w pojedynku z Błękitnymi Wronki.

Tabela grupy zachodniej poznańskiej okręgówki jest na tyle spłaszczona, że zespoły z miejsc 3-8 dzielą niewielkie różnice punktowe. W związku z tym sytuacja jest bardzo ciekawa, a wygrana w tym spotkaniu mogła przybliżyć jednych bądź drugich do pierwszej trójki.

Od pierwszych minut widać było sporą determinację w poczynaniach gospodarzy. Podopieczni trenera Przemysława Jankowskiego zaskoczyli rywala wysokim pressingiem i na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Już w 4 minucie Wojciech Domagała wykorzystał brak zdecydowania bramkarza Błękitnych, odebrał mu piłkę i strzelił do pustej bramki. Zawodnicy Akademii Reissa nie zwalniali tempa, nadal wychodzili wysoko do przeciwnika co przynosiło sporo odbiorów piłki. Po jednym z przechwytów, dwójkowa akcja Zieleśkiewicz – Niemczyk, ten pierwszy mija obrońców oraz bramkarza i w 7 minucie mamy już 2:0. Kolejna faza spotkania to niezmiennie dominacja ekipy z Tarnowa Podgórnego, gracze z Wronek nie byli w stanie zagrozić bramce Sebastiana Lorka, cały czas rozbijali się o szczelną defensywę miejscowych. W końcu w 45 minucie niefrasobliwe zachowanie defensywy przyjezdnych, piłkę zagrywaną do bramkarza przejmuje Tymoteusz Zieleśkiewicz, strzał broni jednak Wojciech Olesiński, ale przy dobitce Adriana Reissa jest bezradny i mamy 3:0 do przerwy.

Druga odsłona zaczęła się od bardzo groźnego ataku gości, bardzo dobre podanie otrzymał Daniel Nowacki, ale minimalnie się pomylił przy próbie lobowania bramkarza. Było to ostrzeżenie dla zawodników Akademii, którzy ewidentnie w tej sytuacji przysnęli. Kilka chwil później sytuacja wróciła do normy i znów częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze. Błękitni próbowali co jakiś czas zaatakować przeciwnika, ale przychodziło im to trudno i ataki kończyły się niepowodzeniami. W 60 minucie bardzo ładną akacją indywidualną popisał się Adrian Reiss, niestety jego strzał trafił w poprzeczkę. Mijały kolejne minuty, wydawać by się mogło, że kwestią czasu jest kolejne trafienie dla miejscowych, piłka jednak nie wpadała do siatki. Dopiero w 83 minucie Tomasz Ambroszko pokonał golkipera z Wronek. Trafienie nie powinno jednak zostać uznane bo Wojciech Olesiński był w tej sytuacji wyraźnie faulowany. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla drużyny Błękitnych zaliczył Łukasz Biedziak, który otrzymał dokładne podanie od Tomasza Tyrchana.

W pełni zasłużone zwycięstwo Akademii Reissa, przez całe spotkanie kontrolowali to co dzieje się na boisku. Natomiast trener Jankowski na pewno będzie miał pretensje o momenty, w których zabrakło koncentracji szczególnie w defensywie bo był to mecz z gatunku tych, które zagrać powinno się na zero z tyłu. Jak wiadomo zwycięzców się nie sądzi, ale w skrócie można powiedzieć, że wygrała drużyna, która lepiej zrealizowała założenia taktyczne.

AP Reissa Tarnowo Podgórne : Błękitni Wronki 4:1 (3:0)

Bramki: W. Domagała (4’), T. Zieleśkiewicz (7’), A. Reiss (45’), T. Ambroszko (83’) - Ł. Biedziak (90+1’).

AP Reissa: S. Lorek, A. Gośliński (T. Ambroszko 80’), R. Bogusz, M. Cwojdziński, W. Domagała (I. Przybylak 73’), P. Janicki (M. Domagała 46’), M. Kaźmierczak (M. Grajewski 68’), M. Niemczyk, A. Reiss, A. Wartecki, T. Zieleśkiewicz.

Błękitni Wronki: W. Olesiński, S. Piotrowski, T. Tyrchan, K. Misztal, M. Sanocki, Ł. Biedziak, T. Majer, E. Myszkowski, D. Nowacki (D. Łuczak 65’), M. Piechowiak, D. Woelk (A. Gumny 46’).