Podsumowanie rundy jesiennej - Tarnovia II Tarnowo Podgórne

Podsumowanie rundy jesiennej - Tarnovia II Tarnowo Podgórne

Rozmowa z trenerem Tarnovii II - Markiem Bartkowiakiem.

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę i na fakt że jesteście beniaminkiem, chyba nie macie na co narzekać.

Dokładnie, narzekać nie mamy na co.Gdyby przed rundą ktoś powiedział mi, że zdobędziemy tyle punktów ile zdobyliśmy to bym sie założył, że tak nie będzie i bym ten zakład przegrał. Zespół tak naprawdę powstał, w kwietniu 2016 roku i praktycznie w większości składa się z zawodników mieszkających w gminie Tarnowo Podgórne. W zespole wsyzstko funkcjonuje naprawdę dobrze. Frekwencja na treningach dopisuje, skład liczy 30 zawodników, a do tego z tego miejsca chciałbym podziękować dwóm osobom - Damianowi Skwierzyńskiemu i Angelice Okupniak za pracę jaką wykonują dla klubu. Warto podkreślic, że zawodnicy aby grać muszą płacić składki, więc tym bardziej jestem wdzięczny za ich podejście do tego wszystkiego.

Szliście przez ligę jak burza, aż do dwóch ostatnich kolejek, w których przyszły porażki. Wiecie już co było powodem tej obniżki formy?

Zgadza się. Szliśmy jak burza, ale ostatnie dwa mecze graliśmy mocno osłabieni. Spodziewałem się, że może to tak wyglądać i to tyle co powiem w tej kwestii. Reszta wyjaśniona została w naszym własnym gronie.


Rozumiem, że na wiosnę waszym celem będzie minimum utrzymanie obecnej pozycji i awans? Kto jeszcze oprócz was powinien cieszyć się z awansu, pamiętając o tym, że awans uzyskać powinny spokojnie pierwsze cztery zespoły w tabeli.

Z tym awansem to na razie spokojnie. Nic na siłę, a pamiętac musimy, że na wiosną do całej czołówki jedziemy na wyjazdy. Mamy już dogadane dwa wzmocnienia. Obaj zawodnicy to gracze z naszej gminy z papierami na niezłe granie. Myślę więc, że powinno być dobrze, ale nie chce składać jasnych deklaracji w kwestii awansu. Patrząc na tabelę, to cała pierwsza szóstka może myśleć o awansie i pamiętając, że mówimy o piłce amatorskiej wiele się jeszcze może wydarzyć.

Macie już gotowy cykl przygotowań do rundy wiosennej?

Mamy już dogadane wszystko prawie w calości. Zarówno plan treningowy jak i sparingi. Przygotowania zaczynamy 9 stycznia.

Na koniec chciałbym życzyć wszystkim zespołom spokojnego okresu przygotowawczego, a wam jeszcze raz przesłać wyrazy szacunku za robotę jaką robicie w kwestii promocji niższych lig.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com