Puchar Polski - okręg Poznań - 1/32 finału

Data: środa, 26 wrzesień 2018 16:30

Lokalizacja: Poznań - Winogrady

W meczu 1/32 finału Pucharu Polski TPS Winogrady podejmował Kotwicę Kórnik.

Faworytem na pewno było Kotwica bo to w końcu zespół czwartligowy, a TPS na co dzień gra w Lidze Międzyokręgowej.

Początek meczu to sporo akcji TPS-u pod bramką Kotwicy, jednak z upływem czasu coraz częściej to goście byli przy piłce i stwarzali spore zagrożenie pod bramką Karlińskiego. W 21 minucie Kotwica miała rzut rożny i przepiękna główka Owczarka, po ktorej Karliński nie miał nic do powiedzenia i było 0:1. W 29 minucie bardzo ładna akcja gospodarzy, po której Oskar Schulz strzela naprawdę ładną bramkę w długi róg. Niestety zdobywca bramki podczas tego strzału doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. W 45 minucie niepotrzebny faul w polu karnym Kotwicy, i sędzia wskazuje na wapno. Ernest Maćkowiak wykorzystuje karnego i do przerwy mamy 2:1 dla gospodarzy.

Na drugą połowę Kotwica wyszła mocno naładowana i przez około 15 minut bardzo przycisnęła gospodarzy, majac sporo okazji do zmiany wyniku. I gdy się wydawało, że zaraz kórniczanie wyrównają, po kontrze gospodarzy i po ładnym strzale Kamila Lulki TPS podwyższył wynik na 3:1. Kotwica ponownie mocno cisneła i w 79 minucie ich najlepszy strzelec w lidze, czyli Dawid Urbanek zdobył bramkę kontaktową. Było naprawdę dalej blisko remisu, ale w 88 minucie swoją drugą bramkę strzelił Lulka i mieliśmy 4:2. Kotwica nie odpuściła i jeszcze bardziej skomasowała ataki na bramkę gospodarzy, i efektem tego był gol Błażeja Wieśko w samej końcówce, doliczonego czasu gry. Na więcej nie starczyło już czasu i po dobrym, szybkim widowisku to TPS wygrał 4:3 i awansował do 1/16 finału, gdzie zagra na wyjeździe ze Stellą Luboń.

TPS Winogrady - Kotwica Kórnik 4:3 (2:1)

Oskar Schulz 29, Ernest Maćkowiak 45 (k.), Kamil Lulka 71,88 - Adrian Owczarek 21, Dawid Urbanek 79, Błażej Wieśko 90

TPS: Karliński, Wesołowski, Pakhalov, Maćkowiak, Kujawiak, Zapatka, Szumiński, Schultz, Trenkler, Przygodzki, Nowak. Na zmiany wchodzili: Kolczyński, Nowacki, Lulka, Padło, Skrzypczak, Raczkowski.
Trener Łukasz Kubiak

Kotwica: Biba, Kaczmarkiewicz, Gabski, Machowski, Szar, Wieśko, Kalak, Woroch, Krenz, Owczarek, Skiba. Na zmiany wchodzili: Kaźmierczak, Giczela, Rogowski, Urbanek, Pytlak, Przybytek, Bordych.