Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 13-14.10.2018

Zapraszamy na podsumowanie weekendu w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Hitem kolejki było starcie Meblorza Swarzędz z Piastem Łubowo. Piast, ktory tydzień temu przegrał z Pelikanem Niechanowo drugi raz pokazał, że na ten moment odstaje lekko od tej dwójki. Meblorz wygrał mecz 5:2 i wyraźnie pokazał, kto jest lepszy. Pelikan też nie zawiódł bo wygrał z Antaresem Zalasewo 3:1, chociaż było trochę nerwowoe, bo jeszcze do 62 minuty to goście z Zalasewa prowadzili. Na koniec jednak Pelikan włączył szósty bieg i wygrał. A za tydzień hit hitów - Pelikan podejmie Meblorza.  Nadal bez porażki są Lechita Kłecko i Jurand Koziegłowy. Tym razem obie ekipy zaliczyły po remisie. Lechita 0:0 zremisował z Pogonią Książ Wlkp., a Jurand 1:1 w derbach gminy z Błękitnymi Owińska.

Krok po kroku od dołu odbija się Polonia Poznań. Tym razem po golu Jedrzeja Ratajczaka wygrała 1:0  na wyjeździe w Zaniemyślu. Blisko pierwszej wygranej w sezonie był KS Łopuchowo. Po bramce Krystiana Tarnowskiego w 72 minucie prowadzili 2:1 z Zawiszą Dolsk, ale jednak gracze z Dolska jeszcze dwa razy wbili piłkę do bramki i to oni cieszyli się z trzech punktów. Ważną wygraną w meczach dwoch zespołów z dołu odniósł też Orkan Manieczki, który po dwóch bramkach Mateusza Kurzyńskiego wygrał 2:0 z Clescevią Kleszczewo.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Niespodziewanie punkty stracił Nałęcz Ostrróg. Lider podejmował Kłosa Gałowo i mimo szybko zdobytej bramki już w 6 minucie przez Damiana Przybysza nie wygrał spotkania. Jędrzej Kąkol w 63 minucie doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się podziałem punktów. Najbradziej z tego ucieszył się MKS Przemysław Poznań, chociaż oni też mieli trochę problemów w swoim meczu z Sucharami Suchy Las. Dopiero gol Bartosza Filipiaka w 83 minucie dal im wygraną 2:1. Dzięki temu Przemysław traci już tylko dwa punkty do Nałęcza, a ma jeszcze mecz zaległy. W meczu o trzecie miejsce na podium Golnica Ryczywół wygrała w Kaźmierzu z Czarnymi 2:1 i poprawiła sobie humory po wysokiej porażce z Przemysławem.

Trwa świetna seria Tarnovii III. Wygrana 4:0 w Kwilczu to ich czwarta kolejna i ma to odbicie w tabeli bo Tarnovia jest już na 4 miejscu. Przechodząc w dolne strefy, nadal bez punktu pozostaje Orzeł Łowyń. Orzeł nawiązał w Gaju Małym walkę i nawet prowadził 2:1, ale ostatecznie Zieloni wygrali 3:2. Tuż przed Orłem pozostaje fatalna w tym sezonie Warta Obrzycko, która w Rożnowie przegrała 1:3. Szansy odskoczenia od tej dolnej części tabeli nie wykorzystał Poznań FC, który 0:1 przegrał u siebie ze Złotymi Złotkowo.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Hit w Luboniu. Stella podejmowała Promień Opalenica i wygrała 1:0. Złotą bramkę zdobył w 63 minucie Marcin Ogrodowczyk. Stella pozostaje więc z kompletem punktów na czele i na ten moment nie widać zespołu, który może im zabrać jakiekolwiek punkty. Warto jeszcze podkreślić, ze w tygodniu Stella odprawiła u siebie w Pucharze Polski TPS Winogrady wygrywając aż 4:0. Szansy zbliżenia się do Promienia nie wykorzystał Huragan Michorzewo, który 0:1 przegrał z Lubońskim. Wygrała za to Dyskobolia, która 2:0 pokonała Pogrom Luboń i wskoczyła na podium.

Krok po kroku do czołówki próbuje dobić KS Mosina. Co prawda w Sielinku przegrywała już po 2 minutach po stracie bramki z rzutu karnego, ale ostatecznie goście wygrali 3:1. W drugiej połowie, aż trzech zawodników z Sielinka obejrzało czerwone kartki i miało to spory wpływ na mecz w końcówce. Ciekawy mecz odbył sie w Wąsowie. LZS próbował odnieść pierwsze zwycięstwo w meczu z NAP Nowy Tomyśl, ale jednak to goście wygrali 3:2 i LZS na swoją premierową wygraną w tym sezonie muszą poczekać. NAP dzięki tej wygranej przeskoczył w tabeli Las Puszczykowo, który 1:2 przegrał u siebie z Wichrem Strzyżewo.  Bez bramek i bez większych emocji było w Zbąszyniu w meczu Obry z Orłem Rostarzewo.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Nadal bez strat idzie Maratończyk Brzeźno. Spotkanie z Orłami Plewiska potoczyło się zgodnie z planem i lider tabeli wygrał 8:2. Za wygraną nie daje jednak grupa pościgowa. UKS Śrem wygrał 7:0 z KS Strzeszyn, a WKS Owieczki 5:2 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie. Ekipą która jeszcze wygląda na taką co może włączyć się do gry o awans jest KS Uchorowo. Po wygranej 2:0 z GKS Gułtowy zespół z Uchorowa jest czwarty i na pewno trzeba też na nich uważać.

Pozostałe trzy mecze zakończyły się wynikami 3:0. W ten sposób Lotnik wygrał derbowe starcie z Jadwiżańskim, Pelikan Żydowo z Odlewem Poznań i LKS Kicin z Wełnianką Kiszkowo.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

W meczu na szczycie LKS Baborówko wygrał z Rokitą Rokietnica po bramkach Pawła Stachury i Marcina Janickiego 2:0 i wyraźnie odskoczył od reszty stawki na ten moment. Niespodziewanie punkty na własnym boisku zgubił LZS Otorowo. Dopiero gol Kamila Wieczorka w 80 minucie uratował im remis 1:1 w meczu z Płomieniem Chrzypsko Wielkie.

Nie było niespodzianki w Kąsinowie, gdzie miejscowy KS rozgromił Spartę Brody 13:0. Sparta nadal nie zdobyła choćby punktu i gola. Ciekawy mecz odbył się w Sierakowie. Warta grała z KS Gaj Wielki i goście już w piewrszej akcji meczu po bramce Remigiusza Szneli prowadzili 1:0. Warta jednak spokojnie dwa razy odpowiedziała i wygrała 2:1. Do lekkiej niespodzianki doszło w Bininie. Grom przegrał z Arką Kiekrz 2:4. Dla Arki to trzeci kolejny mecz bez przegranej. Taki sam wynik padł w Golęczewie, gdzie miejscowy GKS wygrał z Czarnymi II Wróblewo.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Mecz na szczycie rozegrano w Bukowcu. Korona zagrała z Pieczarką Wielichowo. Goście przystąpili do meczu osłabieni brakiem najlepszego strzelca ligi, czyli Damiana Włodarczaka i było to widać, bo Korona była zdecydowanie lepsza i wygrała 5:1. Tym samym Korona odskoczyła na trzy punkty i jest teraz samodzielnym liderem. Porażkę Pieczarki wykorzystali Dąb Bolewice i Piast Jabłonna i po swoich wygranych zbliżyli się do drugiego miejsca. Dąb bez problemu wygrał 5:0 z Jastrzębiem Rudniki, a Piast jak to Piast nie mógł zagrać normalnego meczu. Do 70 minuty Piast prowadził z Płomieniem II Przyprostynia 4:0. Dziesięć minut później było już jednak tylko 4:3. Piast jednak dowiózł to do końca i jest blisko drugiego miejsca.

Wysoko wygrał Huragan Łomnica, który 6:1 pokonał TS Nowy Tomyśl. Remisy 1:1 padły w meczach Okonia Sapowice z Orlikiem Sepno i Gromu Zębowo z Borusją Boruja Kościelna. Ten drugi wynik to na pewno spora niespodzianka. Nie odbył się mecz w Ptaszkowie, gdzie nie dojechał zespół Błędno Nądnia. Błędno regularnie na jeden-dwa mecze w sezonie nie dojeżdża więc nie jest to niestety wielkie zaskoczenie.