Polonia Poznań na krawędzi upadku

Polonia Poznań na krawędzi upadku

Latem bieżącego roku zawodniczki Polonii Poznań awansowały do Ekstaligi kobiet...i to był początek kłopotów dla tej ekipy.

 

Najpierw pojawiły się problemy z boiskiem, gdyż remont obiektu przy ulicy Harcerskiej w tym roku ani nie drgnął i patrząc na wypowiedzi miasta, klubu, czy WZPN to w sumie nie wiadomo do kogo mieć pretensje, każdy spycha na kogoś innego, a w sumie to przecież remont będzie, więc o co w sumie chodzi. Polonii udało się załatwić grę na boisku przy Drodze Dębinskiej, a po powrocie tam Warty Poznań PZPN udzielił warunkowej zgody na grę Polonii na obiekcie MOS przy poznańskiej Śródce.

Oczywiście wszystkie te operacje z wynajmowaniem boisk obciążały klub finansowo. A, że klub narzeka na brak gotówki, bo nie udało znaleźć się żadnego sponsora po awansie to zrobił się spory problem. I tak oto wczoraj wiceprezes klubu - Konrad Kowalski przekazał zawodniczkom, że nie pojadą w weekend do Katowic ligowy mecz z GKS. Pod znakiem zapytania stoi nawet rozegranie kolejnych meczów w Poznaniu. W klubie po prostu pieniędzy nie ma na nic. Nie ma się więc co dziwić, że Polonia w lidze przegrywa z wszystkimi jak leci i zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Jak wiadomo, w trakcie sezonu można mieć tylko dwa walkowery. Trzeci powoduje degradację klubu o dwa poziomy rozgrywkowe. Śmiało można postawić tezę, że awans przerósł Polonię organizacyjnie, a że do tego wszystkiego nie pomaga nic miasto i mamy jeszcze kwasy w zarządzaniu klubem, bo to że źle dzieje się wewnątrz klubu wiadomo nie od dziś. O tym, że ten sezon będzie ciężko dokończyć w kuluarach mówiło się od samego początku i niestety wszystko zaczyna się sprawdzać. Szkoda w tym wszystkim zawodniczek, którym los klubu nie jest obojętny i nie będzie im zapewne dane dokończyć sezonu w Ekstralidze.

Smutna to rzeczywistość, że cokolwiek w mieście zaczyna dziać się na w miarę wysokim poziomie sportowym poza Lechem Poznań prędzej czy później upada lub popada szybko z powrotem w przeciętność. Szans na zmianę tego stanu rzeczy nie widać.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com