Puchar Polski - okręg Poznań - 1/16 finału

Ilość widzów: ok. 50

Data: środa, 10 październik 2018 16:15

Lokalizacja: Luboń

W 1/16 finału Pucharu Polski Stella Luboń podejmowała TPS Winogrady.

Stella w drodze do tej rundy wyeliminowała Zawiszę Dolsk i Phytopharm Klęka, a TPS wystarował rundę późnej i niespodziewanie pokonał Kotwicę Kórnik 4:3. TPS na mecz w Luboniu wystawił niekoniecznie najmocniejszy skład, ale nadal to oni byli faworytem tego meczu. W końcu TPS to solidny zespół Ligi Międzyokręgowej. Stelli jednak lekceważyć nie można było mimo, że to zespół z A-klasy. W tym sezonie Stella wygrała wszystkie osiem meczów i ma bilans bramkowy 48-4. Zapowiadało się więc całkiem niezłe spotkanie.

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Od początku meczu dość niespodziewanie lepsza była Stella. Do przerwy prowadziła 1:0 po bramce Jakuba Solarka w 18 minucie. Ta połowa była naprawdę dobra i szybka i obie ekipy mogły jeszcze zdobyć bramki, ale brakowało wykończenia. W drugiej połowie jako, że TPS grał dużą liczbą młodych chłopaków to Stella wykazała się doświadczeniem i pokazała się z lepszej strony niż goście. W 50 minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Gawroński, a w końcówce meczu dzieła zniszczenia dopełnlili Dawid Jakubiak i Alain Ngamayama. Stella wygrała 4:0 co na pewno jest zaskoczeniem, ale patrząc na boisko była to wygrana w pełni zasłużona.

Stella tym samym awansowała do 1/8 i tam zagra u siebie z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany 24 października.

Stella Luboń - TPS Winogrady 4:0 (1:0)

Jakub Solarek 18, Mateusz Gawroński 50, Dawid Jakubiak 80, Alain Ngamayama 88

Stella: Ostrowski, Kaźmierczak, Jurga, Baran, Biliński, Gawroński, Solarek, Smulkowski, Konieczny, Ngamayama, Rochowiak. Na zmiany wchodzili: Leonarczyk, Janicki, Jakubiak, Bartoszak, Ogrodowczyk, Frankowski, Mrowczyński. Trener Sebastian Kleiber

TPS: Fleischer, Przygodzki, Pakhalov, Kujawiak, Puszko, Trenkler, Skrzypczak, Schultz, Zapatka, Padło, Forszpaniak. Na zmiany wchodzili: Wesołowski, Maćkowiak, Dembiński, Lulka, Nowak, Apanasewicz. Trener Łukasz Kubiak

Sędzia: Dawid Kaniewski, asystenci Rafał Pater, Jacek Kołodziej

Stella-TPS 4-0. (1)
Stella-TPS 4-0. (2)
Stella-TPS 4-0. (3)
Stella-TPS 4-0. (4)