Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 06-07.04.2019

Zapraszamy na przegląd weekendowych wyników w A i B-klasie.

A-klasa - grupa I

a1w

Spokojnie i pewnie wygrał u siebie lider tabeli, czyli Meblorz Swarzędz. Wygrana 6:0 z Kłosem II Zaniemyśl ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Jeszcze wyżej wygrał wicelider z Niechanowa. Pelikan pokonał Orkana Manieczki aż 8:0, a hattrickiem popisał się w tym meczu Filip Kruczyński. Skromne wygrane odniosły zespoły goniące Pelikana. Zarówno Piast Łubowo, jak i Lechita Kłecko wygrały swoje spotkania po 2:1, odpowiednio z Clescevią Kleszczewo i KS Łopuchowo.

Za ich plecami kolejną wygraną dołożył Jurand Koziegłowy, który wygrał 3:1 z walczącym o utrzymanie Antaresem Zalasewo. Poza tym zanotowano dwa remisy. Polonia Poznań zremisowała 0:0 w Książu Wielkopolskim, a Błękitni Owińska u siebie 1:1 z Zawiszą Dolsk.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Nałęcz Ostroróg niespodziewanie stracił punkty na własnym boisku. Mecz z Zielonymi Gaj Mały zakończył się remisem 1:1. Pierwsi bramkę zdobyli po goście po trafieniu Mateusza Jaśkowiaka zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. Nałęcz wyrównał kwadrans za sprawą walczącego o koronę króla strzelców - Bartłomieja Rody. Tym samym dzięki wygranej 6:0 Przemysława Poznań z Rożnovią Rożnowo obie ekipy zrównały się punktami. Oddaliły się też od trzecich w tabeli Złotych Złotkowo, którzy przegrali derbowe starcie 1:3 z Sucharami Suchy Las.

Dwa mecze zakończyły się wynikami 6:3. O ile taka wygrana Czarnych Kaźmierz z Rzemieślnikiem Kwilcz niespodzianką nie jest, to już wyjazdowe zwycięstwo w takich rozmiarach Orła Łowyń z Poznań FC jak najbardziej. Dla Orła to pierwsze punkty w sezonie i od razu zdobyte w spektakularny sposób. Aż trzy bramki zdobył dla Orła Maciej Gieremek. Orzeł co prawda piewrszy stracił bramkę, ale potem szybko wyszedł na prowadzenie i kontrolował wynik meczu aż do końca. Poznań FC mógł tym meczem praktycznie utrzymać się w lidze, a tak trzeba będzie jeszcze chwilę podrżeć. Inna sprawa, że za bardzo nie ma ich kto gonić, bo porażki zbiera też regularnie Warta Obrzycko, tym razem u siebie 0:3 z Golnicą Ryczywół.

Sporo bramek i emocji było w Gałowie. Kłos w 10 minucie po bramce samobójczej przegrywał z Tarnovią III 0:1. Szybko jednak gracze Kłosa się ogarnęli i już w 22 minucie było 3:1 dla gospodarzy. Tarnovia nie dała za wygraną i do przerwy było 3:3. Po przerwie jednak Mikołaj Maćkowiak zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu i było 4:3 dla Kłosa, a parę minut później Jędrzej Kąkol zdobył piątą bramkę dla gospodarzy. Tarnovia odpowiedziała już tylko bramką w 90 minucie Szymona Nowackiego i mecz zakończył się wynikiem 5:4.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Stella Luboń nadal bez porażki. Tym razem lider tabeli wygrał z Mosiną 3:1. Jedną bramkę zdobył Jakub Solarek, a dwie po przerwie dołożył Dawid Jakubiak. Mosina odpowiedziała tylko golem Oskara Baraniaka gdy wynik był już właściwie rozstrzygnięty. Zeszłotygodniową wysoką porażkę w Luboniu z nawiązką zrekompensowała sobie Dyskobolia. Gracze z Grodziska roznieśli ostatni w tabeli LZS Wąsowo aż 18:1. Pięć bramek w tym meczu zdobył Kamil Wesoły, a po trzy Tomasz Piątyszek i Michał John. Zespół z Wąsowa nie pierwszy raz pokazał, że odstaje wyraźnie od reszty stawki i właśnie przekroczył już ponad 100 straconych bramek. Dyskobolia jednak na drugie miejsce nie wróciła bo Promień Opalenica wygrał 5:1 z NAP Nowy Tomyśl. Rywalizacja miedzy Promieniem a Dyskobolią o to drugie miejsce zapowiada się naprawdę pasjonująco.

Cały czas szanse na awans ma też Huragan Michorzewo, ale jeśli będą częściej powtarzać takie wyniki jak teraz, czyli 1:1 z Orłem Rostarzewo, to szybko z tej walki odpadną. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że mecz zostanie zweryfikowany jako walkower dla Huraganu, przez grę nieuprawnionego zawodnika w drużynie z Rostarzewa. Sporo emocji było w Sielinku. Ogrol wygrał z Lubońskim 3:2, a hattrickiem popisał się Marcin Perz. Obie bramki dla Lubońskiego zdobył Łukasz Lekier i obaj panowie na dobre dołączyli do czołówki ligowych strzelców. Taki sam wynik padł w Luboniu w meczu Pogromu z Wichrem Strzyżewo. Już po 5 minutach Wicher po trafieniach Tomasza Śliwy i Pawła Nowaka prowadził 2:0. Pogrom wziął się w garść i po godzinie gry dzięki dwóm bramkom Dawida Kubiaka był remis. Ostatnie słowo należało jednak do Wichra. W 90 minucie Tomasz Śliwa dał gościom wygraną. Prawdę mówiąc trochę już te jednobramkowe porażki Pogromu zaczynają trącić o jakąś klątwę i tylko niemocy rywali przed nimi Pogrom ciągle zawdzięcza spore szanse na utrzymanie, bo na pewno na spadek to ten zespół nie zasługuje. Coraz bliżej utrzymania jest za to na pewno Las Puszczykowo po wygranej 1:0 w Zbąszyniu z Obrą.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Maratończyk Brzeźno kontynuuje zwycięski marsz. Tym razem ograne zostało KS Uchorowo i to aż 8:0. Cztery bramki zdobył grający trener Rafał Wiąz. Bez zmian za plecami, chociaż sporo namęczył sie UKS Śrem aby wygrać w Plewiskach. UKS dwa razy wychodził w drugiej połowie na prowadzenie, ale Orły dwa razy doprowadzały do wyrównania. W końcu zwycięskiego gola zdobył z rzutu karnego w 88 minucie kapitan zespołu, Dawid Biernat. Także skromnie wygrał WKS Owieczki, który 2:1 w Kiszkowie pokonał Wełniankę.

Wysokie wygrane zgodnie z oczekiwaniami odniosły Lotnik Poznań (4:0 z Liderem Szczytniki) i GKS Gułtowy (4:1 z Jadwiżańskim). Wygrał też KS Strzeszyn, który zwycięstwem 2:1 nad Odlewem nie jako potwierdził kiepską formę tego kultowego w Poznaniu klubu. Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie LKS-u Kicin z Pelikanem Żydowo.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Kolejne trzy punkty bliżej celu, czyli awansu do A-klasy jest LKS Baborówko. Dzięki dwóm bramkom Marcina Janickiego LKS wygrał z Wartą Sieraków 2:1 i utrzymał 4 punkty przewagi nad LZS Otorowo, który bez problemu aż 7:2 ograł GKS Golęczewo.

Gonić tę dwójkę nadal próbują Rokita Rokietnica i LKS Lipa. Rokita wygrał derby z Arką Kiekrz 3:0 wszystkie bramki strzelając jeszcze przed przerwą. LKS Lipa spokojnie też ograł Grom Binino 4:0.  Drugie kolejne wiosenne zwycięstwo odniósł Płomień Chrzypsko Wielkie. Wygrana 3:0 w Kąsinowie jasno pokazuje, że wiosną to zupełnie inny zespół niż ten z jesieni. Bez zaskoczeń oczywiście w Brodach, gdzie Sparta przegrała z KS Gaj Wielki 0:5.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Liderująca Korona Bukowiec ograła Huragana Łomnica 3:1, a kolejne trzy bramki dołozył do swojego dorobku najlepszy strzelec tej grupy, czyli Patryk Strugarek. Pauzował w tej kolejce Dąb Bolewice, co wykorzystała Pieczarka Wielichowo i po wygranej 4:1 z Borusją Boruja Kościelna odskoczyła rywalowi w walce o awans na 4 punkty.

Drugiej wiosennej porażki doznał Piast Jabłonna, który 1:2 przegrał na wyjeździe w Ptaszkowie. Punktów w tym roku zdobyć nie może też Jastrząb Rudniki, który zainkasował siedem bramek w plecy od TS Nowy Tomyśl, a sami zdobyli tylko dwie. Remisem zakończył się mecz Orlika Sepno z Płomieniem II Przyprostynia. Orlik przegrywał już 0:2, ale dzięki bramkom Ariela Witomskiego i Bartosza Gierszala zdobył punkt.

W walce o uniknięcie ostatniego miejsca Grom Zębowo postanowił nie przyjeżdżać do Sapowic na mecz z Okoniem, co oczywiście skończy się dla nich walkowerem i ugruntuje ostatnią pozycję w tabeli.