Ilość widzów: 5450

Data: sobota, 03 sierpień 2019 20:00

Lokalizacja: Łódź

Lech Poznań po bardzo dobrym starcie nowego sezonu w 3 kolejce pojechał do niepokonanego także jeszcze beniaminka z Łodzi.

Mecz zapowiadał się na otwarte widowisko i takie też było od samego początku.  Kolejorz od razu ruszył do ataku i już w 4 minucie objął prowadzenie po tym jak Joao Amaral otrzymał świetnie podanie i po wejściu w pole karne pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. ŁKS jednak nie załamywał się i próbował wyrównać. Dobrą okazję miał Dani Ramirez, a dla Lecha okazje mieli Amaral i Darko Jevtic. W 32 minucie gospodarzom udało się wyrównać. Piłkę niedokładnie z pola karnego wyprowadził Van Der Hart, i ŁKS przejął piłkę, a tę chwilę później w polu karnym otrzymał Ramirez i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Kolejorza. Poprzedni Lech pewnie zaczałby teraz kombinować, ustawiać się, przeczekać, ale ten Lech z tego sezonu jest inny, gdyż od razu ruszył do ataku. I dwie minuty później kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jevtic, który świetnie zawinął piłkę tuż przy słupku i mieliśmy 2:1 dla Lecha. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po przerwie tempo meczu nadal było wysokie, a przewagę miał ŁKS. Kilka razy jednak zabrakło im celności. Lech atakował sporadycznie, a najlepszą okazję mógł mieć wprowadzony w drugiej połowie Paweł Tomczyk, ale niestety w idealnej sytuacji nie przyjął piłki. Ostatecznie Lech przetrwał ataki ŁKS-u i wygrał 2:1, co jest pierwszą wygraną Lecha w tym roku na wyjeździe.

Lech naprawdę swoją grą zachęca do patrzenia, widać że w zespole jest świetna atmosfera i jest spora szansa, że w następnym meczu na Bułgarskiej ze Śląskiem Wrocław na trybuny przyjdzie ponad 20 000 widzów.

ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:2 (1:2)

Dani Ramírez 32 - Joao Amaral 4, Darko Jevtić 34

ŁKS: 25. Michał Kołba - 4. Artur Bogusz, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak (46, 21. Jan Grzesik) - 11. Dani Ramírez, 28. Łukasz Piątek, 23. Bartłomiej Kalinkowski (46, 14. Ricardo Guima), 6. Maciej Wolski (61, 9. Wojciech Łuczak), 20. Pirulo - 88. Rafał Kujawa.

Lech: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 4. Thomas Rogne, 5. Djordje Crnomarković, 27. Tymoteusz Puchacz - 24. Joao Amaral (73, 36. Filip Marchwiński), 6. Karlo Muhar, 25. Pedro Tiba, 10. Darko Jevtić (85, 15. Jakub Moder), 7. Kamil Jóźwiak - 9. Christian Gytkjaer (81, 8. Paweł Tomczyk).

żółte kartki: Wolski, Bogusz, Ricardo Guima - Pedro Tiba, Joao Amaral, Muhar, Marchwiński.