Wielkopolskie okienko transferowe #2

Wielkopolskie okienko transferowe #2

Kolejny dzień i kolejne newsy transferowe.

Do Polonii Leszno przyszedl Wojciech Bzdęga. 31-letni obrońca juz kiedyś grał w Polonii Leszno, a potem chociażby w Miedzi Legnica, MKS-ie Kluczbork, a ostatnie dwa sezony spedził w Piascie Żmigród, gdzie był absolutnie podstawowym zawodnikiem. Także z Piasta klub z Leszna ściągnął Eryka Morysona - 21-letniego pomocnika, który także kiedyś grał już w Polonii Leszno. O krok od odejscia z Polonii Leszno jest Kacper Robaczynski, który dostał propozycje kontraktu w Polonii Sroda Wielkopolska i ma tam wzmocnić rywalizacje na skrzydłach. W Środzie pomimo wczesniejszych doniesień ma jednak zostać Oskar Kozlowski, oraz co bardzo ważne dla trzonu zespołu Luis Henriquez, Jakub Wilk, Adam Borucki, Szymon Zgarda i Jędrzej Kujawa. Odejdzie jednak za to Igor Jurga, który ma kilka ciekawych propozycji. 

Działać na rynku zaczyna także Jarota Jarocin, do której wrócił po pobycie w rezerwach Pogoni Szczecin, Dawid Krzyżaniak - 18-letni ofensywny pomocnik. Na krok w tył zdecydował sie Jan Paczyński. 22-letni ofensywny pomocnik Sokoła Kleczew przechodzi do Unii Swarzędz, która buduje coraz mocniejsza pakę w walce o awans do III ligi. Sokół za to przymierza sie o sciągniecia Dominika Drzewieckiego z Gwardii Koszalin, a pozyskał też już Filipa Brzostowskiego z Kotwicy Kórnik. Coraz aktywniej działa tez KKS Kalisz, który pozyskał Andrzeja Kaszube z Radunii Stezyca, Mateusza Mączyńskiego z GKS-u Katowice, Andrzeja Trubehe ze Stali Stalowa Wola i Damiana Polińskiego z Sociedad Deportiva Huesca. Nowych graczy szuka tez ciągle III-ligowy beniaminek, czyli Nielba Wagrowiec. Blisko klubu jest chociażby Wiktor Witt, który kiedyś grał w rezerwach Lecha Poznan, a ostatnio reprezentowal barwy Warty Gorzów Wielkopolski.

Zostając przy rezerwach Lecha to zaszczyt testów dostąpiło tam dwóch najlepszych strzelców zespołu Wiary Lecha, czyli Michał Niedźwiedzki i Dawid Kaczmarek. Dostać się do zespołu pewnie będzie ciężko, ale zważając na młody wiek obu na pewno jest szansa, że załapią się wyżej niż 5 liga, w której gra DWL. Ruchy zaczęły się także w Lubuszanine Trzcianka. W klubie zameldował się nowy bramkarz - Łukasz Benedykciński z rezerw Lecha Poznań i pomocnik - Adrian Pietrowski z Orkana Śmiłowo. Z klubu poza wspomnianymi ostatnio Barabaszem i Czaplińskim odeszli Wojciech Szwedek do Iskry Szydłowo, Łukasz Cyruk do Polonii Jastrowie i Eryk Krzysztopowicz do Kotwicy Kołobrzeg.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com