Wielkopolskie okienko transferowe #1

Wielkopolskie okienko transferowe #1

Rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu 2019/2020. Większość klubów z 3 i 4 ligi wznowiło już treningi. W paru klubach dojdzie do sporych zmian.

 

Najmocniej idzie na starcie Mieszko Gniezno. Do klubu wrócili trener Mariusz Bekas i dyrektor Dawid Frąckowiak, co powoduje przypływ bardzo dobrych zawodników. Z Wągrowca po pół roku wrócili Tomasz Bzdęga i Michał Steinke i to już spore wzmocnienie. Poza nimi Mieszko zakontraktował też Krzysztofa Biegańskiego, Radosława Jasińskiego i Filipa Fiborka z Warty Poznań, Krzysztofa Bartoszaka z Polonii Środa Wielkopolska, oraz Sławomira Janickiego i Damiana Sędziaka z Chrobrego Głogów a to na pewno nie koniec wzmocnień. Warto jeszcze wspomnieć, że Mieszko od nowego sezonu uruchomi rezerwy, które będą grały w B-klasie i mają tam grać junorzy. Z klubu odeszli Krzysztof Wolkiewicz, Wiktor Beśka, Dawid Radomski, Igor Łuszczewski, Mikołaj Panowicz, Mateusz Molewski, Mateusz Ławniczak którym klub nie zaproponował nowej umowy oraz Adam Konieczny i Gracjan Goździk, którzy opuścili klub na swoją prośbę. Konieczny, Radomski i Goździk znaleźli sobie miejsce w Unii Janikowo, Wolkiewicz trafi do Nielby Wągrowiec, a Molewski prawdopodonie zakotwiczy w Unii Swarzędz. Zakończyło się też wypożyczenie Szymona Pająka, który wrócił do treningów w Cracovii.

Zostając przy Unii, to zespół ze Swarzędza poważnie myśli o walce o III ligę i poza Molewskim do klubu przyjdą Radosław Barabasz i Jakub Czapliński z Lubuszanina Trzcianka, oraz Damian Buczma i Krystian Pawlak z Polonii Środa Wielkopolska. W klubie zostaje też wypożyczony z Warty Międzychód Gerard Pińczuk. Zostając w 4 lidze, to na uwagę zasługuje fakt, że do Lecha Poznań przejdzie z Polonii Leszno Antoni Prałat. 16-letni Prałat pokazał się w świetnym stylu w kilku spotkaniach i szybko został dostrzeżony przez scoutów Kolejorza, i tam będzie miał szansę zrobić naprawdę poważną karierę. Z klubu być może odejdą także Kacper Robaczyński i Konrad Juskowiak, którzy przebywają na testach w klubie z wyższej ligi. Do Polonii wrócił za to po paru latach Jakub Nowak, który ostatnie dwa sezony spędził w Jarocie Jarocin. Zbroić zamierza się beniaminek - Pogoń Lwówek. Pogoń wydzwoniła już naprawdę sporo zawodników i zapewne część z nich zakotwiczy przed startem sezonu w Lwówku.

Duże zmiany szykują się w Polonii Środa Wielkopolska. Z klubu już odeszli wspomniany Bartoszak, oraz Adam Gajda który może trafić do Sokoła Kleczew. Z klubem pożegnał się też Łukasz Radliński, a może to nie być koniec odejść, bo np. testowany w klubach I ligi jest chociażby Piotr Skrobosiński, a tak jak wspomnane jest wyżej do Unii Swarzędz trafić mają Damian Buczma i Krystian Pawlak. W Polonii mocno przykręcono kurek z miejskiej kasy przez co zapewne jeszcze kilku czołowych zawodników zapewne odejdzie z klubu. Polonia jednak nie daje łatwo za wygraną i testuje sporo utalentowanych zawodników z niższych lig, i na pewno paru z nich dostanie angaż i będzie miało okazję pokazać się na poziomie III ligi.

Sporo zmienić się powinno także w Górniku Konin. Z klubu odszedł już utalentowany bramkarz Mateusz Koliński, który znalazł zatrudnienie w chcącej walczyć o awans do II ligi Kotwicy Kołobrzeg. Klub opuścił też na rzecz KKS-u Kalisz Sebastian Kaczyński, a ponadto zakończyło się wypożyczenie Wiktora Patrzykąta z Sokoła Kleczew. Przesądzone jest już też niemal przejście Dawida Kołodziejczaka do Sokoła Kleczew, a z klubu odejść mogą też Bartosz Świderski, Taras Yavorskiy i Łukasz Derbich. Na testach w klubach z wyższych lig przebywa natomiast Mateusz Majer, a poważną ofertę zza granicy ma też Dawid Śnieg.

Do KKS-u Kalisz przyszli poza Kaczyńskim, Michał Borecki z Chrobrego Głogów i Adrian Łuszkiewicz z Górnika Łęczna. Odeszli chociażby Todor Trayanov do Lokomotiwu Sofia, Hubert Antkowiak zakończył wypożyczenie z Miedzi Legnica, a klubu szukają Patryk Jarantowicz i Marcin Lis. W Sokole Kleczew poza wracjącym z wypożyczenia Patrzykątem pojawił się też Patryk Olczyk z Olimpii Koło.

To dopiero początek zmian, bo z przygotowaniami dopiero za chwilę ruszają kluby z niższych lig, a tam też zanosi się na sporo ciekawych ruchów, ale o tym przy innej okazji.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com