Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

Ilość widzów: 15 100

Data: sobota, 05 październik 2019 17:30

Lokalizacja: Poznań - Stadion Miejski

W meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Wisłę Kraków.

Wisła przyjechała do Poznania mocno przetrzebiona kontuzjami i Lech był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Mecz od początku nie był porywającym widowiskiem. Jednak to Lech na przerwę schodził prowadząc. W 40 minucie świetnie piłkę po prawej stronie boiska odzyskał Kamil Jóźwiak, który zagrał ją do Darko Jevticia, a ten ładnym strzałem po długim roku dał Kolejorzowi prowadzenie. Po przerwie dominacja Lecha była jeszcze bardziej wyraźna. W 50 minucie dobrą okazję na podwyższenie miał Jakub Moder, ale uderzył prosto w Buchalika. Dobrą okazję na zdobycia gola miał też Tymoteusz Puchacz, ale ponownie lepszy był bramkarz Wisły. Lech w końcu wynik podwyższył w 73 minucie. Po ładnej akcji na skrzydle na uderzenie zdecydował się Jakub Kamiński. Ten strzał został obroniony, ale stojący tuż przed bramką Christian Gytkjaer nie miał problemu z dobiciem jej do bramki. Lech poczuł krew i postanowił dobić Wisłę. W 77 minucie Joao Amaral doskonale podał do Jóźwiaka, który mocnym uderzeniem podwyższył na 3:0 i zwieńczył tym golem swój bardzo dobry występ. Wynik meczu ustalił w 84 minucie Filip Marchwiński, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Marchwiński na totalnym luzie balansem ciała zwiódł Marcina Wasilewskiego i uderzył nie do obrony. Lech wygrał 4:0 i kibice w bardzo dobrych nastrojach udali się do domów.

Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna, a po niej ligowy klasyk, gdyż Kolejorz jedzie na mecz na Łazienkowską.

Lech Poznań – Wisła Kraków 4:0 (1:0)

Darko Jevtic 40, Christian Gytkjear 73, Kamil Jóźwiak 77, Filip Marchwiński 84

Lech: Mickey van der Hart – Robert Gumny, Djordje Crnomarkovic, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz – Karlo Muhar, Jakub Moder – Kamil Jóźwiak, Darko Jevtic (72′ Joao Amaral), Jakub Kamiński (81′ Filip Marchwiński) – Christian Gytkjaer (84′ Paweł Tomczyk)

Wisła: Michał Buchalik – Rafał Boguski, Marcin Wasilewski, Rafał Janicki (46′ Dawid Szot), Marcin Grabowski – Vullnet Basha (76′ Chuca), Vukan Savicevic – Jean Carlos Silva, Kamil Wojtkowski, Michał Mak – Przemysław Zdybowicz (65′ Krzysztof Drzazga)