Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 16-17.09.2017

Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 16-17.09.2017

Zapraszamy na przegląd wyników w A i B-klasie.

 

A-klasa - grupa I

a1w

To nie był dobry tydzień dla Pelikana Niechanowo. Najpierw WZPN zabrał im trzy punkty za mecz z Kłosem II Zaniemyśl, a w weekend nieoczekiwanie tylko padł remis 2-2 ze Stellą Luboń, dla której był to premierowy punkt w tym sezonie. Oznacza to sapdek Pelikana z pozycji lidera dopiero na 6 miejsce. Inna sprawa, że tabela jest bardzo płaska i do lidera obecnie Pelikan ma raptem dwa punkty straty.

W tle Pelikana odbyło się właśnie starcie o pozycję lidera pomiędzy Olimpią Poznań a Czarnymi Czerniejewo. Mecz miał dramatyczny przebieg bo Czarni prowadzili już 2-0, ale Olimpia włączyła szósty bieg i po 50 minutach prowadziła 3-2. Czarni zdołali jednak odpowiedzieć jedną bramką i mecz zakończył się remisem 3-3 co w tym momencie daje Czarnym prowadzenie w tabeli.

Planowe wyjazdowe wygrane zaliczyły Polonia II (4-2 w Łubowie) i Phytopharm Klęka (1-0 w Brzeźnie). Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł za to Lechita Kłecko, który 4-0 wygrał z Kłosem II Zaniemyśl.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

W grupie II ton rozgrywkom nadal nadają beniaminkowie. Litości dla Warty Wartosław nie miała Tarnovia II, która pokonała rywali aż 13-1. Skromniej bo tylko 1-0 Byki Obrowo wygrały w Łowyniu. Wygrała też mająca zaległy mecz Patria Buk, 3-0 w Obrzycku.

Punkty stracił za to Orkan Objezierze, który 2-2 zremisował w ciężkim meczu z Nałęczem Ostroróg. Ciągle meczu w sezonie nie mogą wygrać Zieloni Gaj Mały. Tym razem przegrali 1-4 z przebudowaną, młodą drużyną Sucharów Suchy Las.

W ostatniej chwili od niespodziewanej porażki w Kwilczu uratował się Kłos Gałowo. Mimo dwukrotnego prowadzenia Kłosa, to w 89 minucie Rzemieślnik był na prowadzeniu 3-2. Wtedy jednak Michał Kąkol dał wyrównanie i mecz zakończył się remisem 3-3.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Trzecim liderem, który stracił po tej kolejce swoją pozycję przez decyzje WZPN jest NKS Niepruszwo. NKS ukarany został za mecz pierwszej kolejki z LZS Wąsowo. Gracze z Niepruszewa zareagowali jednak z pozytywną sportową złością i wygrali z Huraganem Michorzewo 5-1 i obecnie zajmują 4 miejsce. Liderem jest LZS Wronczyn, który wygrał 3-1 z Mosiną.

Pierwsze punkty i to w fatalnym stylu stylu stracił Wicher Strzyżewo. Wicher został rozbity w Granowie aż 7-1 Co ciekawe na podium po tej kolejsce wskoczył nieoczekiwanie LZS Wąsowo. Trzy punkty za walkower z Niepruszewem plus wygrana z Canarinhos Skórzewo 2-1 dały własnie taki zaskakujący efekt.

Ciągle trzy zespoły pozostają bez wygranej. Poza wspomianym zespołem ze Skórzewa, są to Inter Zdrój (1-1 w Nowym Tomyślu) i LSS Ptaszkowo (0-5 w Opalenicy).

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Kolejna grupa, w której lider nagle poleciał na łeb na szyję. Tutaj sytuacja jest jednak jeszcze bardziej komiczna, ponieważ mecz LKS Lipa - Jadwiżański zweryfikowany został jako obustronny walkower...Zespół z Lipy w ostatniej serii gier zremisował z Kicinem 1-1 i spadł przez to na 4 miejsce.

Liderem w tym momencie jest więc Pelikan Żydowo, który trochę się pomęczył, ale wygrał z Jadwiżańskim 4-2. Podium okupują w tym momencie jeszcze Meblorz Swarzędz (2-0 w Gułtowach) i KS Łopuchowo (3-1 w Kiszkowie. Relacja i skrót meczu GKS - Meblorz tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1347-gks-gultowy-meblorz-swarzedz

Patrząc na czołówkę warto jeszcze odntować wygraną Rożnovii w Zalasewie 2-1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Żydowie, gdzie swoje premierowe zwycięstwo odniósł Lider Szczytniki Czerniejewskie.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

W tygodniu dobył się mecz na szczycie, w którym Polonia Poznań pokonała Złotych Złotkowo 1-0. W weekend Poloniści nie musieli się już męczyć bo zespół z Wróblewa nie dojechał na mecz co oznacza, że zostaną Polonii dopisane trzy punkty i z kompletem przewodzą stawce.

Bez porażki w tym sezonie trzymają się jeszcze dwa zespoły, które swoje mecze rozgrywają w Bytyniu. Czarni Kaźmierz wygrali 2-0 z Rokitą Rokietnica, a KS Gaj Wielki 3-1 ze Spartą Brody. Dobrze cały czas radzi sobie Tarnovia III, która pokonała mający aspirację awansowe LKS Baborówko 4-3.

Razem ze Spartą w niedoli zera punktów trzyma się Płomień Chrzypsko Wielkie. Tym razem nowy zespół w stawce przegrał w Złotkowie 2-6. Bez wygranej pozostaje też jeszcze Arka Kiekrz, która 1-4 przegrała u siebie z KS Kąsinowo.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Poznań FC po wygranej 5-2 w Rudnikach ciągle na czele grupy. Bez porażki, a właściwie bez straty punkty jest za to ciągle Przemysław Poznań. Tym razem udało się wygrać 1-0 w Śremie i zespół ten pokazuje, że na pewno będzie chciał się włączyć do gry o awans.

Efektownie wygrały na własnych boiskach zespoły z powiatu śremskiego. Orkan Manieczki pokonał 5-0 Odlew (Odlew ciągle oficjalnie pozostaje bez punktu i bramki), a Zawisza Dolsk wygrał niespodziewanie wysoko z Pogromem Luboń aż 6-1.

Do czołówki po wygranej 2-0 z Kozakami Dobra doskoczył też Okoń Sapowice.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

W tej grupie także zmiana lidera, mimo wygrania meczu. Dyskobolia wygrała derbowe starcie z Pieczarką Wielichowo 4-0, ale spadła na drugie miejsce, gdyż bramkowo wyprzedził ich Orzeł Rostarzewo. Orzeł aż 11-0 wygrał z Błędno Nądnia i o pięć bramek jest lepszy od zespołu z Grodziska. Podium w tym momencie zamyka Ogrol Sielinko, który skromnie 1-0 wygrał z Dębem Bolewice.

Pierwszą wygraną w sezonie zanotowały rezerwy Sparty Szamotuły, które 2-0 wygrały z Huraganem Łomnica. Pozytywny start sezonu na pewno mają w Sepnie. Orlik Wygrał z Borusją 4-1 i zajmuje obecnie wysoką piątą pozycję.

b4

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

animacja peryferia fudbolu

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com