Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 23-24.09.2017

Przegląd wydarzeń w A i B-klasie

A-klasa - grupa I

a1w

Czarni Czerniejewo po rozbiciu Maratończyka Brzeźno aż 7-0 pozostali na fotelu lidera. Czarni uciekli peletonowi, gdyż bezbramkowym remisem zakończył się mecz Polonii Środa z Pelikanem Niechanowo. Bez bramek także w Klęce, gdzie miejscowy Phytopharm zremisował z Liderem Swarzędz.

Skandalem zakończył się mecz w Luboniu. Olimpia Poznań prowadziła z miejscową Stellą 3-1, i w 65 minucie odpalona pirotechnika przez kibiców Stelli wylądowała na murawie. Jedna z hukowych petard wybuchła tuż obok bramkarza Olimpii Kamila Lesińskiego. Sędzia nie wahając się ani chwili postanowił przerwać zawody, które zapewne zostaną zweryfikowane jako walkower na korzyść Poznaniaków.

Po dwóch porażkach na początek sezonu, czwartego meczu z rzędu nie przegrał Jurand Koziegowy. Cieszyć się jednak nie ma do końca z czego bo jest to czwarty kolejny remis. Tym razem na własnym boisku Jurand zremisował z Lechitą Kłecko 1-1.

Remisem, ale iście hokejowym zakończył się mecz w Książu Wielkopolskim. Pogoń mierzyła się z Piastem Łubowo i gdy w 88 minucie Piast wyszedł na prowadzenie 5-3 wydawało się, że goście zgarną trzy punkty. Nic z tego. Pogoń ruszyła do ataków i w doliczonym czasie gry dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki. Pogoń kolejny raz potwierdziła, że na jej meczach nie da się nudzić. Druga ofensywa pod względem strzelonych bramek i zdecydowanie najgorsza defensywa to zapowiedź zawsze wysokich wyników w meczach tego zespołu.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Orkan Objezierze wygrał hitowy mecz w Obrowie. Orkan prowadził z Bykami w 74 minucie już 3-0, i wtedy gospodarze wzięli się do gry. Szybkie bramki Bździela i Olejnika spowodowały, że w 79 minucie było już tylko 3-2 dla gości. Jednak to Orkan zadał decydujący cios w 86 minucie. Norbert Jabłoński skompletował hattricka i Orkan wygrał mecz 4-2. Orkan na ten moment jest drugi bo  nadal formą zachwyca Tarnovia II. 6-1 w Obrzycku, prowadzenie w tabeli i średnia 5,6 gola na mecz. Jak na beniaminka obłęd!

Bez porażki jest też nadal Patria Buk. Mecz z Nałęczem Ostroróg nie był łatwy, ale finalnie gospodarze wygrali 2-1 i trzymają się w czołówce z zaległym meczem na koncie.

Swego rodzaju sensacją jest na pewno efektowna derbowa wygrana Orła Słopanowo 4-0 w Gałowie. Kłos po spadku miał walczyć o szybki powrót do okręgówki, ale na ten moment nie wygląda to dobrze. Warto jeszcze podkreślić wyjazdowe wygrane 6-0 Sucharów Suchy Las i Rzemieślnika Kwilcz. W taki sposób odprawieni zostali Warta Wartosław i Zieloni Gaj Mały i na ten moment Warta i Zieloni wygladają na ekipy, które będą walczyły do końca o uniknięcie spadku.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Wicher Strzyżewo wrócił na fotel lidera. Wygrana nad dobrze grającym w tym sezonie NKS Niepruszewo 3-0 i przełożenie meczu LZS Wronczyn dało ekipie spod Nowego Tomyśla awans na szczyt.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Orzeł Granowo. 3-0 na wyjeździe ze Szturmem Junikowo i naprawdę dobra gra, każe stawiać tą ekipę w roli jednego z kandydatów do gry o awans.  Relacja z tego meczu dostępna tutaj - https://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1370-szturm-junikowo-orzel-granowo

Z jeszcze lepszej strony w tej kolejce pokazała się Mosina. 12-2 z LZS Wąsowo i awans na podium. W Ptaszkowie odbył się za to mecz "na dnie". O pierwszą wygraną w sezonie walczyli miejscowy LSS i Canarinhos Skórzewo. Lepsi w tej walce okazali się goście ze Skórzewa i po wygranej 2-0 zanotowali awans o jedno miesjce.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Nie zawiodła czołówka tej grupy. Najefektowniej pokazał się Meblorz Swarzędz, który po wygranej 7-1 z LKS Kicin jest na czele tabeli. Atmosfera w Meblorzu jest obecnie na bardzo wysokim poziomie, a zawodnicy są na dobrej drodze do realizacji marzenia jakim jest awans do A-klasy. Relacja z tego meczu dostępna tutaj - https://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1379-meblorz-swarzedz-lks-kicin

Bardzo pewnie wygrała też Rożnovia, która 5-0 odprawiła Jadwiżańskiego. Szeroka relacja plus skrót tego meczu dostępne tutaj - https://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1376-roznovia-jks

Kolejne skromne, ale jednak zwycięstwo odniósł Pelikan Żydowo. 2-0 w derbach boiska z Liderem Szczytniki daje ciągle Pelikanowi miano niepokonanego. Zacięty mecz oglądali kibice w Lipie. Miejscowy LKS wygrał jednak ostatecznie 4-3 z Wełnianką Kiszkowo i wdrapał się na podium na ten moment.

Serię dwóch porażek przerwał Antares Zalasewo. Drużyna spod Swarzędza wygrała w Uchorowie 2-0. Zespół z Uchorowa notuje kiepski start sezonu, i jeśli drużyna chce powalczyć o awans musi się wziąć w garść.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Mecz na szczycie dla Polonii Poznań. Polonia po ograniu 4-0 Czarnych Kaźmierz jawi się w tej grupie jako zdecydowany faworyt do jej wygrania. Porażkę Czarnych wykorzystali Złoci Złotkowo, którzy po wygranej 5-2 w Otorowie awansowali na drugie miejsce.

Po cichu do czołówki tej grupy dołączył zespół KS Kąsinowo. Wygrana 5-3 z Tarnovią III była już trzecią dla zespołu z Kąsinowa w tym sezonie i trzeba zacząć na ten zespół patrzeć coraz uważniej.

Ciągle z zerem na koncie są Płomień Chrzypsko i Sparta Brody. Tym razem jednak oba zespoły zagrały całkiem solidnie, bo porażki Płomienia 2-3 z Czarnymi II Wróblewo i Sparty 2-4 z Arką Kiekrz to nie jest kompromitacja, a może i nadzieja na pierwsze punkty w niedługim czasie.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Trwa świetna seria MKS-u Przemysław. MKS nadal jako jedyny nie zaznał jeszcze strat, a pokonanie u siebie 2-1 mocnego Zawiszy Dolsk pokazuje, że aspiracje awansu trzea brać na poważnie. W innym meczu, który miał spore znacznie dla układu czołówki Pogrom Luboń wygrał 2-1 z Orkanem Manieczki i zmazał tym plamę bo kompromitacji w Dolsku.

Najefektowniej w tej kolejce wygrał Odlew, który aż 8-3 pokonał zespół Samych Kozaków. Są to pierwsze oficjalne punkty i bramki Odlewu w tym sezonie. Ciągle bez wygranej w boiskowej rywalizacji jest Skra Otusz. Porażka 1-5 z KS Szczytniki nie jest już taką katastrofą jak na początek sezonu, ale wychodzi na to, że Skrze w tej grupie ciężko będzie kogokolwiek pokonać.

Zacięty mecz odbył sie w Sapowicach, gdzie miejscowy Okoń zremisował z Jastrzębiem Rudniki 2-2. Dla Okonia był to trzeci kolejny mecz bez porażki.

b3

B-klasa - grupa IV

b4wnwoy

Dyskobolia Grodzisk i Orzeł Rostarzewo nadal bez porażki. Dyskobolia wygrała aż 7-0 w Łomnicy, a Orzeł po ciężkim boju wygrał 3-2 w Jabłonnej. Piast ciągle razem z Borusją zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Borusja aż 0-7 przegrała z Ogrolem Sielinko.

Dużo bramek zobaczyli także kibice w Bolewicach. Dąb przegrał 3-5 z TS Nowy Tomyśl i ciężko będzie temu zespołowi nawiązać do ubiegłych rozgrywek, w których otarł się o awans.

Nie odbył się mecz w Zębowie, gdyż rezerwy Sparty zrezygnowały z wyjazdu na ten mecz.