Przeglądarka ligowa A i B-klasa 22-23.04.2017

Przeglądarka ligowa A i B-klasa 22-23.04.2017

Zapraszamy na podsumowanie weekendowych wydarzeń w A i B-klasie.

 

A-klasa grupa I

a1W

Bez zmian na czele tabeli. Czarni trochę sie męczyli w meczu Phytopharmem Klęka, ale jednak udało się wygrać 2-1 i utrzymać dwa punkty przewagi nad Avią Kamionki, która spokojnie wygrała u siebie aż 5-0 ze Stellą Luboń. Trzecia w tabeli Polonia II grała w Dolsku z Zawiszą i wygrała 3-2

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie rozegrano w niedzielny poranek w Owińskach. Jurand Koziegłowy zremisował z Maratończykiem Brzeźno 2-2 i chyba żadnej ekipy ten wynik by nie cieszył...ale dużo wskazuje na to, że spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść Juranda, gdyż w Brzeźnie doszło do machlojek przy tożsamości zawodników co ekipa z Koziegłów wychwyciła. Trzecią pod rząd porażkę poniosła Clescevia Kleszczewo (1-2 z Pogonią Książ) i w tym momencie ich sytuacja zaczyna wyglądać coraz gorzej.

Po wygranej w Brzeźnie odżyły nadzieje w Polonii Poznań w kontekście gry o utrzymanie, ale w tej kolejce na własnym boisku Polonia przegrała 1-2 z Liderem i znowu ten cel bardzo się oddalił.

a1

A-klasa grupa II

a2W

Sensacyjna przegrana lidera. Poznańska Trzynastka w niedzielne południe pojechała do Sękowa i nieoczekiwanie przegrała 2-3. Wykorzystać koniecznie chciała to Warta Obrzycko, która podejmowała Orła Słopanowo i nie zawiodła w tym wypadku. 2-1 i sześć punktów straty. Misja trudna, ale na pewno nie niemożliwa do zrobienia, tym bardziej, że za dwie kolejki Warta będzie podejmować Trzynastkę . Trwa za to kryzys w Orkanie Objezierze. Po wyszarpanym zwycięstwie w Obrzycku, Orkan przegrał właśnie trzeci kolejny mecz. Porażka u siebie 1-2 z walczącymi o utrzymanie Zielonymi Gaj Mały jasno pokazuje, ze coś złego dzieje się ostatnio w tym klubie.

W kontekście walki o utrzymanie ciekawie było w Bytyniu, gdzie Czarni Kaźmierz grali z Wartą Wartosław. Ostatecznie po szalonym meczu lepsi okazali się goście z Wartosławia i wygrali 4-3. Relacja z tego meczu tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/996-czarni-kazmierz-warta-wartoslaw

Wygrane Warty, Zielonych i Sękowa to zła informacja dla Złotych Złotkowo, którzy przegrali 1-3 w Ostrorogu i do bezpiecznego miejsca tracą teraz sześć punktów i muszą się wziąć ostro do roboty jeśli chcą sie utrzymać. 

a2

A-klasa grupa III

a3W

Liderująca Obra Zbąszyń podejmowała u siebie Wichra Strzyżewo i wygrała najskormniej jak się da, czyli1-0. Stratę trzech punktów utrzymał Orzeł Granowo, który bez problemów wygrał 4-0 w Skrzynkach z Tęczą.

Na trzecie miejsce bez gry awansowała Patria Buk. Spotkanie Patria - Canarinhos przed tą rundą jawiło się jako jedno z ważniejszych w kontekście gry o awans, a tymczasem Canarinhos nie dojechali na mecz, gdyż gotowych do gry było raptem dziewięciu zawodników. Jest to efekt sporych problemów klubu ze Skórzewa. Wiosenne wyniki jasno pokazywały, że w klubie nie dzieje się dobrze, a jeśli dodamy do tego absolutną ciszę medialną, czyli zero informacji o klubie na stronie i zero informacji w mediach społecznościowych to wiadomo było że dzieje sie naprawdę źle. Mamy nadzieję, że klub szybko wróci na prostą, bo szkoda było by tego zespołu.

Sporą niespodzianką jest zwycięstwo LSS Ptaszkowo aż 3-0 z NAP Nowy Tomyśl. Mimo tego strata dziewięciu punktów wydaje sie naprawdę cieżka do odrobienia, ale póki piłka w grze...

a3

 B-klasa grupa I

b1W

Dominator z Poznania pojechał na wyjazd do Kiszkowa i bez większych przeszkód wygrał 7-2. Zmiana za to za plecami Olimpii. Sensacyjnie u siebie z GKS Gułtowy w stosunku 1-2 przegrał Lechita Kłecko, i w związku z tym drużynę z Kłecka wyprzedziły KS Łopuchowo po wygranej 2-1 z Błękitnymi Owińska i Piast Łubowo po wygranej 5-2 z niepokonanym do tej pory wiosną KS Sczytniki. 

Tragicznie wiosną gra zespół Przemysława Poznań. Czwarty mecz i czwarta porażka...tym razem w prestiżowym meczu derbowym 1-2 z Poznań FC. Kolejne trzy punkty dopisał za to do swojego dorobku Meblorz Swarzedz, który wygrał 4-2 z Lotnikiem Poznań.

Spotkanie z Pelikanem Żydowo, to dla Jadwiżańskiego była jedna z niewielu okazji aby zdobyć punkty w tym sezonie. Nie udało się, gdyż Jadwiżański przegrał 1-3. 

b1

B-klasa grupa II

b2W

Byki Obrowo pojechały do Baborówka i wygrały 3-1 dzieki czemu utrzymały swoją przewagę nad Tarnovią, która bez problemu wygrała 6-0 z Odlewem Poznań. 

Tylko remis 2-2 w Otorowie zanotował Antares Zalasewo i KS Uchorowo po wygranej z GKS Golęczewo miał wskoczyć na trzecie miejsce, ale zadania nie udało się wykonać, gdyż mecz zakończył sie bezbramkowym remisem.  Bardzo słaby mecz zagrała Rożnovia Rożnowo, która w Rokietnicy z dołująca Rokitą przegrała 0-3. Ciekawy, bramkowy mecz odbył sie w Lipie, gdzie miejscowy LKS wygrał 4-3 z Arką Kierz.

KS Uchorowo - GKS Golęczewo

LKS Baborówko - Byki Obrowo

Rokita Rokietnica - Rożnovia Rożnowo

b2

B-klasa grupa III

b3W

Lider z Michorzewa nie miał najmniejszych problemów w Plewiskach i wygrał z miejscowymi Orłami aż 8-2. Pauzował NKS Niepruszewo, dzięki czemu szansę na zbliżenie sie do nich miał Pogrom Luboń, który grał w Rostarzewie. Pogrom jednak w Rostarzewie przegrał 2-3 i to Orzeł, który w poprzedniej kolejce wygrał z Huraganem Michorzewo jest teraz trzeci i wyraźnie pokazuje, że zamierzają walczyć o awans do końca. Czwarte zwycięstwo w czwartym wiosennym meczu odniósł Las Puszczykowo. Wygrana 3-0 z Okoniem Sapowice pokazuje, że Las jeszcze ciągle po cichu także myśli żeby włączyć sie do gry o awans. Sytuacja w tej grupie zaczyna się robić naprawdę ciekawa.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Orlik Sepno. Gracze spod Grodziska Wielkopolskiego wygrali w Rudnikach 5-2 i liczą, że uda im sie wydostać z ostatniego miejsca. Co ciekawe pierwsza wygrana Orlika to był tez właśnie mecz z Jastrzębiem w rundzie jesiennej.

b3

 B-klasa grupa IV

b4W

Zmiana lidera. Potknięcie Dębu Bolewice, który przegrał 1-2 w Zębowie wykorzystał Orzeł Łowyń, który wygrał 5-2 z KS Gaj Wielki i to Orzeł teraz prowadzi w tabeli. Ważne zwycięstwo odniósł też LZS Wąsowo. Wygrana 2-0 z Borusją Boruja Kościelna utrzymuje ich w grze o awans.

Najefektowniej w tej kolejce pokazały się rezerwy Płomienia Przyprostynia, które zmiotły z boiska Spartę Brody aż 12-2. Sparta jest pierwszą ekipą w okręgu poznańskim, która straciła ponad 100 bramek. 

b4

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

animacja peryferia fudbolu

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com