Poznaliśmy zwycięzców okręgowych Pucharów Polski

Poznaliśmy zwycięzców okręgowych Pucharów Polski

Poznaliśmy czterech z pięciu zwycięzców w okręgowych Pucharach Polski.

 

Tego samego dnia, czyli w środę 10 maja odbyły się finały w okręgu leszczyńskim, konińskim, kaliskim i pilskim. Finał strefy poznańskiej pomiędzy Tarnovią Tarnowo Podgórne a Polonią Środa Wielkopolska odbędzie się za dwa tygodnie 24 maja. 

Finał okręgu leszczyńskiego pomiędzy Obrą Kościan a Rawią Rawicz odbył się w Lesznie na stadionie MOSiR. Prowadzenie w meczu objęła Obra po golu Dawida Ratajczaka w 48 minucie, ale to ostatecznie Rawia cieszyła się z wygranej. Bramki dla Rawii zdobyli Wojciech Bzdęga i Marcin Masełkowski. Decydująca bramka padła w 90 minucie. Finał okręgu kaliskiego odbył się w Ostrowie Wielkopolskim, a spotkały sie w nim miejscowa Ostrovia i Jarota Jarocin. Zwycięsko z tej potyczki wyszli trzecioligowcy z Jarocina. Bramki dla Jaroty zdobyli Mateusz Molewski i Hubert Antkowiak. Rawia i Jarota spotkają się ze sobą w I rundzie na szczeblu wojewódzkim. Gospodarzem meczu bedzie Rawia.

Drugą parą na szczeblu wojewódzkim stworzą zdobywcy Pucharu w okręgu konińskim i pilskim. Finał okręgu konińskiego odbył się w Kleczewie. Miejscowy Sokół mierzył się z Górnikiem Konin i ku rozpaczy miejscowych fanów to goście wygrali ten mecz 1-0 po golu Pawła Błaszczaka w 61 minucie. Finał okręgu pilskiego natomiast odbył się w Pile i spotkały się w nim Nielba Wągrowiec i rewelacja rozgrywek, czyli Płomień Połajewo z pilskiej okręgówki. Tym razem jednak niespodzianki nie było i to Nielba wygrała bardzo pewnie 5-1, chociaż do przerwy to Płomień prowadził 1-0 po bramce Roberta Sołowieja. W drugiej jednak Nielba wzięła się do roboty,  bramki zdobyli Rafał Leśniewski i Paweł Krauz oraz Jakub Kubiński po dwie. 24 maja Nielba u siebie zagra więc z Górnikiem Konin.

Zwycięzca strefy poznańskiej w I rundzie na szczeblu wojewódzkim ma wolny los.

Drabinka szczebla wojewódzkiego:

I runda:

Rawia Rawicz - Jarota Jarocin

Nielba Wągrowiec - Górnik Konin

Tarnovia Tarnowo Podgórne/Polonia Środa Wielkopolska - wolny los

II runda:

Tarnovia Tarnowo Podgórne/Polonia Środa Wielkopolska - Nielba Wągrowiec/Górnik Konin*

Rawia Rawicz/Jarota Jarocin - wolny los

*gospodarzem meczu będzie zespół z niższej klasy rozgrywkowej lub, w przypadku gdy zespoły będą z tej samej ligi, odbędzie się losowanie.

 

 

 

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com