Ruszają kobiece rozgrywki ligowe

Ruszają kobiece rozgrywki ligowe

W ostatni weekend sierpnia startuje II liga kobiet - grupa wielkopolska. W jej rozgrywkach biorą udział drużyny z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego.

Pomorskie reprezentuje drużyna Biało-Zielone Gdańsk, beniaminek ligi. Pierwotnie awans z regionalnej III ligi uzyskały rezerwy Sztormu Gdańsk, które ostatecznie zrezygnowały z promocji. Obserwatorzy meczów Biało-Zielonych twierdzą, że jest to ekipa, która sporo namiesza w rozgrywkach ligowych

Przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego to zespoły KKP Chełmża oraz Gwiazda-Kania Toruń, kolejny beniaminek. Panie z Chełmży to klasyczna drużyna własnego boiska – w poprzednim sezonie tylko w dwóch meczach traciły punkty u siebie. Dla odmiany, na wyjazdach punktowały tylko w trzech spotkaniach. Natomiast zawodniczki z Torunia uzyskały awans w glorii niepokonanego zespołu, notując tylko jeden remis oraz imponujący stosunek bramek 133:11. Czy walka szczebel wyżej pozwoli zbliżyć się do tak imponujących osiągnięć?

Województwo Zachodniopomorskie liczy trzech reprezentantów. Rezerwy Olimpii Szczecin to kolejny zespół, który bryluje u siebie, słabiej prezentując się na wyjazdach. UKS Orzeł 2010 Wałcz w ubiegłym sezonie bardzo dobre mecze przeplatał przeciętnymi. Niemniej potencjał młodych zawodniczek z Wałcza pozwala widzieć w nich czołową drużynę ligi, z realnymi szansami na awans. AP Kotwica Kołobrzeg, beniaminek ligi, to największa niewiadoma ligi.

Stilon Gorzów oraz Lubuszanin Drezdenko to drużyny z województwa Lubuskiego. Drużyna z Gorzowa to spadkowicz z I ligi. Warto też dodać, że Stilon kawał historii kobiecej piłki nożnej w Polsce. Największe sukcesy to lata 90. XX wieku - trzykrotne mistrzynie Polski, czterokrotne wicemistrzynie oraz brązowe medalistki, jak również trzykrotne zdobywczynie Pucharu Polski. Do tego pięciokrotne mistrzynie rozgrywek halowych i mamy pełen obraz wspomnianej dekady. Pytanie jak w nowych realiach odnajdzie się tak utytułowany zespół?

Lubuszanin Drezdenko, beniaminek, który... w ubiegłym sezonie nie brał udziału w oficjalnych rozgrywkach ligowych. Precedens, który z pewnością powinny wyjaśnić związkowe władze!

Przechodzimy do Wielkopolski, która ma najliczniejszą reprezentację. Lipno Stęszew to kolejny, piąty beniaminek. Poprzedni sezon był bardzo udany dla klubu pod każdym względem. Choć walka szczebel wyżej to zdecydowanie wyższe wymagania. GSS Grodzisk Wlkp. to drużyna z najdłuższym stażem na tym poziomie rozgrywek. Mocna ekipa, która szczególnie solidnie zaprezentowała się wiosną. Być może ten sezon przyniesie awans? Kotwica Kórnik, kolejny z faworytów rozgrywek. Potencjał kadrowy widoczny był w ubiegłym sezonie, kiedy piłkarki z Kórnika rozgrywały fantastyczne pojedynki. No i przechodzimy do zawodniczek Polonii Środa Wielkopolska, które ostatnie trzy sezony kończyły na drugiej pozycji w lidze. Zdecydowany faworyt, który tym razem powinien w końcu uzyskać upragnioną promocję.


Skoro mowa o awansach – w tym roku uzyska go mistrz rozgrywek. Natomiast wiceliderzy grup II ligi spotkają się w barażach o dodatkowe miejsce. Tym samym jest szansa, że w kolejnym sezonie w I lidze zobaczymy dwie nowe drużyny z Wielkopolski.


Już w pierwszej kolejce dojdzie do bardzo ciekawych derbów wielkopolski, W Stęszewie, Lipno podejmować będzie Polonię Środa Wlkp. Pozostałe drużyny z regionu grają na wyjazdach.

Również w ten weekend na boiska wychodzą drużyny I ligi. Tu nasze województwo reprezentują Polonia Poznań która podejmować będzie spadkowiczki z ekstraligi Sztorm Gdańsk, natomiast rezerwy mistrzyń Polski, Medyk II Konin udają się do Olsztyna.

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 plakat 2018 03 30 011

peryferiafutbolu

 

 

 

 

Instagram

 

gk

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

21369548 355921334837862 1647406147787434642 n

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com