Grupa: Poznań III

Ilość widzów: ok. 130

Data: niedziela, 22 październik 2017 15:00

Lokalizacja: Granowo

W hitowo zapowiadającym się meczu 10 kolejki III grupy poznańskiej A-klasy Orzeł Granowo podejmował NKS Niepruszewo.

Gdyby nie walkowery dla obu ekip za ich piewrsze mecze to byłoby to starcie lidera z wiceliderem. Sytuacja jednak jest jaka jest i obie ekipy muszą walczyć mimo odjęcia trzech punktów. Mecz zapowiadał się także ciekawie pod kątem kibicowskim. Obie ekipy mają swoją skromną, ale oddaną grupę kibiców i taka rywalizacja miała tylko dodać smaczku temu spotkaniu.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli goście z Niepruszewa. W 7 minucie po ładnej indywidualnej akcji piłkę w polu karnym dostał Piotr Palacz i ładnym strzałem pod poprzeczkę zapewnił gościom prowadzenie. Po tej bramce mecz był zacięty i obie strony miały swoje okazje. Z wolnego w ręce bramkarza uderzył Bartosz Chmielewski z NKS Niepruszewo, a Orzeł miał swoje dwie szanse po strzale z daleka i rzucie wolnym z lewej strony. W 42 minucie Orzeł wyrównał. Rzut wolny prawie z narożnika boiska na bramkę zamienił Arkadiusz Kubicki. Do przerwy mieliśmy więc 1-1 i nadzieje na emocje w drugiej połowie.

Emocji jednak boiskowych nie było za wiele bo za strzelanie bramek wzięła się jednak drużyna, mianowicie NKS. W 49 minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Michał Kubala i po kiepskiej interwencji bramkarza Orła piłka wylądowała w bramce. W 61 minucie strzałem głową na 3-1 podwyższył Bartosz Gołębiowski, a wynik w 80 minucie ustalił Michał Kubala. Orzeł w międzyczasie próbował coś strzelać jak choćby Hubert Tomczak zza pola karnego ale celności było mało. Składnych akcji także było jak na lekarstwo i Orzeł pokazał się w tym meczu naprawdę z kiepskiej strony.

skrót: Damian Adamczak

W zdecydowanie lepszej formie byli tego dnia kibice gospodarzy, którzy prowadzili ciągły doping, odpalali race i mimo niekorzystnego wyniku naprawdę dawali radę. Radę dawali także kibice gości uzbrojeni w świece dymne i flagi. Trochę niepotrzebnie po meczu doszło do małej konfrontacji siłowej, a do tego gościom z Niepruszewa jeszcze zniknęła flaga. Wszystko to jednak pokazuje, że także ekipy A-klasowe mogą mieć swoich fanatycznych wyznawców i rewanż na wiosnę w Niepruszewie zapowiada się chyba jeszcze ciekawiej niż ten odbyty właśnie mecz.