Grupa: Wielkopolska I

Ilość widzów: ok. 50

Data: sobota, 13 październik 2018 19:00

Lokalizacja: Poznań - Śródka

W siódmej kolejce wielkopolskiej III ligi kobiet doszło do derbów Poznania. W poprzednim spotkaniu obu drużyn lepsze okazały się Polonistki wygrywając na wyjeździe 4:2.

Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do Polonii. W 12 minucie znakomicie rozumiejący się duet Sawicka - Lechna wyprowadził gospodynie na prowadzenie. Martyna Lechna wypuszczona przez koleżankę sam na sam z bramkarką lobem umieściła piłkę w siatce. Polonistki oddały jeszcze kilka groźnych uderzeń. W 60 minucie Polonia podwyższyła prowadzenie. Hanna Cerajewska ładnym uderzeniem z 18 metra umieściła piłkę w bramce tuż pod poprzeczką! Pięć minut później UAM zdobył kontaktowe trafienie. Patrycja Kwiatkowska również uderzyła zza pola karnego i podobnie jak przy drugiej bramce Polonii piłka pod poprzeczką znalazła drogę do siatki. Akademiczki chciały pójść za ciosem, ale gospodynie zdołały przetrwać oblężenie. Trzy minuty przed końcem spotkania ponownie w roli głównej wystąpiły Lechna z Sawicką. Uderzenie tej drugiej nad poprzeczką przeniosła bramkarka.

Polonia wygrała więc 2:1 i pozostaje w walce o pierwsze miejsce z Górniczą Kornin.

Polonia II Poznań - AZS UAM Poznań 2:1 (1:0)

Martyna Lechna 12, Hanna Cerajewska 60 - Patrycja Kwiatkowska 65

Polonia II: Zuzanna Zajączkowska - Marta Hofland, Antonina Remlein, Zofia Mager, Zuzanna Sawicka, Wiktoria Kornat (C), Zuzanna Bączkowska, Martyna Lechna, Kaja Dziergas, Zuzanna Filipiak, Julia Witczak. Rezerwowe: Anna Wełna, Martyna Filipowicz, Zofia Rosińska, Dominika Siwak, Weronika Obrocka, Urszula Buczak, Hanna Cerajewska

AZS UAM: Anna Kania - Anna Dobek, Irena Kliszcz, Katarzyna Guźniczak, Małgorzata Kupler (C), Agnieszka Liśkowiak, Aleksandra Bącela, Daria Saukens, Karolina Ziółek, Jagoda Dziergwa, Patrycja Kwiatkowska. Rezerwowe: Martyna Woś, Martyna Jakubiak, Armina Kyorekhyan, Martyna Szymanek, Marta Adamczak, Malgorzata Makowska, Katarzyna Wilmanowicz

Sędzia: Tomasz Nowak