Ekstraliga kobiet

Data: sobota, 04 sierpień 2018 11:00

Lokalizacja: Poznań - Droga Dębińska

W absolutnym debiucie w kobiecej Ekstraklasie poznańska Polonia podejmowała AZS Uniwersytet Jagielloński. Spotkanie odbyło się w popularnym "Ogródku" przy Drodze Dębińskiej 12.

Pierwsze 10 minut należało do zawodniczek z Krakowa. Potem pierwszą akcję przeprowadziły poznanianki. Dośrodkowanie ze skrzydła Zuzanny Sawickiej zostało zablokowane. Po chwili z dystansu niecelnie uderzyła Krystyna Cywińska. Po tych premierowych atakach Polonii na najwyższym szczeblu ponownie do głosu doszły Akademiczki. Groźne uderzenie Klaudii Kubaszek dobrze obroniła Katarzyna Siejka. Po chwili jednak bramkarka Polonii w sytuacji sam na sam z Justyną Maziarz była już bez szans i przyjezdne mogły cieszyć się z prowadzenia. W 22 minucie powinno być 0:2 ale efektowne uderzenie piętką Aleksandry Nieciąg zatrzymało się na słupku. Trzy minuty później defensywa poznanianek popełniła drugi błąd i ponownie po sytuacji sam na sam futbolówka znalazła się w siatce. Tym razem Siejkę pokonała Klaudia Kubaszek. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Kubaszek mogła podwyższyć prowadzenie, ale ładną paradą popisała się bramkarka Polonii.

Po przerwie największy wpływ na grę obu drużyn miał lejący się z nieba żar, który ewidentnie doskwierał zawodniczkom. Polonia próbowała ambitną grą zdobyć premierowe trafienie. W 67 minucie groźnie z dystansu uderzyła Paulina Bączek. Świetnie jednak interweniowała Karolina Klabis i wybiła piłkę poza linię końcową. Cztery minuty później Katarzyna Włodarczyk mogła przypieczętować tryumf swojej drużyny. Wydawało się, że wystarczy dołożyć nogę, żeby piłka znalazła się w siatce. Zabrakło jednak odrobiny staranności i futbolówka minęła słupek z zewnętrznej strony. W końcówce spotkania Polonia miała jeszcze trzy okazję na zdobycie bramki. W 81 minucie Sawicka zdołała oddać uderzenie na bramkę, ale niestety już upadała przez co strzał nie miał należytej siły. Trzy minuty później ze skrzydła ładnie zeszła Paulina Liczbińska, jednak w ostatniej chwili została powstrzymana przez rywalkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry swojego szczęścia próbowała Anna Machowiecka ale niestety uderzyła nad bramką.

Polonia Poznań - AZS Uniwersytet Jagielloński Kraków 0:2 (0:2)

Justyna Maziarz 14, Klaudia Kubaszek 25

Polonia Poznań: 1. Katarzyna Siejka, 2. Nicola Majewska, 3. Krystyna Cywińska, 5. Paulina Bączek, 6. Laura Czudzińska (C), 9. Zuzanna Sawicka, 10. Paulina Liczbińska, 14. Maria Nowak, 15. Patrycja Ziejka, 21. Zuzanna Filipiak, 25. Patrycja Sutkowska

Rezerwowe: 77. Anna Wełna, 7. Anna Machowiecka, 8. Karolina Grześkowiak, 11. Hanna Cerajewska, 17. Weronika Szmatuła, 18. Angelika Lewicka, 23. Ewelina Zalaszewska

Trener: Michał Waraczyński

AZS Uniwersytet Jagielloński: 33. Karolina Klabis, 2. Dominika Woźniak, 6. Klaudia Kubaszek, 7. Justyna Maziarz, 8. Aleksandra Nieciąg, 10. Małgorzata Bartosiewicz, 11. Natalia Sitarz, 14. Karolina Dul, 17. Kinga Wilk (C), 20. Izabela Tracz, 77. Weronika Wójcik

Rezerwowe: 4. Magdalena Konopka, 16. Katarzyna Włodarczyk, 18. Katarzyna Ładocha, 19. Agnieszka Bryzek

Trener: Krzysztof Krok

Trójka sędziowska: Magdalena Figura - Łyżwa, Agnieszka Bobowska, Anna Synówka