Grupa: Poznań II

Ilość widzów: 20

Data: sobota, 19 maj 2018 13:00

Lokalizacja: Kiekrz

Polonia Poznań po kolejne trzy punkty w sezonie pojechała do Kiekrza na mecz z Arką.

Oczywiście Polonia była bitym faworytem tego meczu i ciężko było sobie wyobrazić inny wynik niż wygrana Polonii. Tym bardziej, gdy okazało się, że Arka na mecz wyszła w ośmiu zawdodników...Arce takie coś zdarza sie nie pierwszy raz. Warto też wspomnieć, że jesienią Arka na mecz do Poznania nie dojechała w ogóle.

Zanosiło się więc na wysoką wygraną Polonii i szybko okazało sie, że własnie tak będzie. Polonia dostała rzut karny już w pierwszej minucie meczu, a pewnie wykorzystał go Przemysław Bartnicki. Nie mineły dwie minuty a na 2:0 podwyższył Patryk Tyrzyk. Ten sam zawodnik podwyższył w 7 minucie na 3:0, a jeszcze zanim minął kwadrans Bartnicki także po raz drugi zdobył bramkę. Pogrom wisiał w powietrzu i do końca pierwszej połowy Polonia jeszcze 10 razy znalazła drogę do bramki Arki. 14:0 do przerwy...Szczerze powiem, że spodziewałem się, że na drugą połowę Arka nie wyjdzie i będzie to koniec spotkania. Arka jednak podjęła rękawice i za to szacunek dla wszystkich obecnych tego dnia. Polonia mocno zluzowała, zagrało sporo rezerwowych i w drugiej połowie Polonia zdobyła tylko cztery bramki. Skończyło się więc na 18:0 dla Polonii. Jeden z wyższych wyników w tym sezonie na wielkopolskich boiskach.

Polonia więc kontynuuje serię bez porażki i na pewno chciałaby tak skończyć ten sezon. Arka za to kolejny raz pokazała, że ma spore problemy ze składem i przed nowym sezonem potrzebne są tam męskie rozmowy i decyzje w jakim kierunku ma to dalej iść, bo takie mecze jak ten z Polonią są z grubsza bez sensu.

Arka Kiekrz - Polonia Poznań 0:18 (0:14)

Patryk Tyrzyk x6, Adam Kruś x3, Sławomir Stachowiak x3, Andrzej Katafiasz x2, Przemysław Bartnicki x2, Łukasz Tuliszka, Artur Janiszewski.

Arka: Jabłoński, Kudłaszyk, Rybak, Frankowski, Szaban, Bednarczyk, B.Bocheński, J.Bocheński.
Polonia: D.Pieniak, Tuliszka, T.Pieniak, Gorzejewski, Matysiak, Bartnicki, Janiszewski, Tyrzyk, Stachowiak, Kruś, Łogodziński. Na zmiany wchodzili: Cieślak, Gulczyński, Frankowski, Kusztelski, Katafiasz.

ARKA-POLONIA 0-18 (1)-crop
ARKA-POLONIA 0-18 (2)-crop
ARKA-POLONIA 0-18 (3)-crop
ARKA-POLONIA 0-18 (4)-crop
ARKA-POLONIA 0-18 (5)-crop