Przeglądarka ligowa A i B-klasa - 24-26.08.2018

Czas podsumować drugą kolejkę A-klasy i start rozgrywek B-klasy.

A-klasa - grupa I

a1w

Liderem po dwóch kolejkach jest Pelikan Niechanowo. Pelikan wygrał w Manieczkach 2:1, chociaż łatwo nie było bo jeszcze do 70 minuty to gospoadarze prowadzili. Dzięki bramkom Filipa Kruczyńskiego i Tomasza Winkla to jednak Pelikan wygrał i lepszym bilansem bramek wygrywa na ten moment z trzema innymi zespołami, które mają po 6 punktów. Na wyjeździe wygrał też Meblorz Swarzędz. Tak samo jak Pelikan, gracze ze Swarzędza wygrali 2:1 w Zaniemyślu. Drugi mecz na wyjeździe wygrał też Piast Łubowo, ktory pokonał w Kleszczewie Clescevię 2:0.

Do kompletu zespołów z 6 punktami dołączył jeszcze Zawisza Dolsk po wygranej 1:0 z Błękitnymi Owińska. Także do zera wygrali Polonia Poznań (2:0 z Pogonią Książ) i Lechita Kłecko który 3:0 wygrał w Łopuchowie.

We wtorkowy wieczór o pierwszą wygraną w sezonie powalczą Antares Zalasewo i Jurand Koziegłowy.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Trzy zespoły zostały w tej grupie z kompletem punktów. Na czele razem Czarni Kaźmierz i Nałęcz Ostroróg. Czarni wygrali 2:0 na wyjeździe z Rzemieślnikiem Kwilcz, a Nałęcz 3:0 pokonał Zielonych w Gaju Małym. Kolejne dwie bramki do swojego dorobku dorzucił po tym meczu Bartłomiej Roda. Trzecim zespołem z dwoma wygranymi jest trochę niespodziewanie Golnica Ryczywół. Golnica wygrała u siebie 3:1 z Wartą Obrzycko. Warta wystartowała bardzo kiepsko bo od dwóch porażek.

Szansę aby ciągle mieć komplet punktów ma MKS Przemysław Poznań, który dopiero w ten weekend zaczął rozgrywki i to bardzo efektownie bo od wygranej 5:1 z Rożnovią Rożnowo. MKS przycisnął bardzo mocno w końcówce bo między 80 a 85 minutą wcisnęli gościom trzy bramki. Ciekawie zapowiadały sie derby gminy Suchy Las. Suchary mimo tego, że przegrywały ze Złotymi Złotkowo już 0:2 i 2:3 i wyciągneli remis w tym meczu.

Jeszcze efektowniej wynik meczu odwrócił zespół Poznań FC. Po 16 minutach w Łowyniu 2:0 prowadził Orzeł i wtedy goście wzięli sie do roboty. Już w 25 minucie było 2:2, a dzięki bramce Krzysztofa Mazura w drugiej połowie to PFC wywiózł z Łowynia trzy punkty. Trzy punkty zgarneła też ekipa Tarnovii III po skromnej wygranej z Kłosem Gałowo.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Z dwoma wygranymi po dwóch kolejkach zostały cztery zespoły. Najlepiej bramkowo wygląda Luboński KS i to oni są obecnie na czele. Luboński bardzo pewnie wygrał 6:2 z Ogrolem Sielinko i dużo wskazuje na to, że ten sezon w końcu będzie dla tego zespołu udany. Sześć punktów ma także na koncie inny klub z Lubonia, czyli Stella. Stella wzmocniona na ten sezon wygrała w Mosinie 2:1 i także pokazuje, że to powinien byc dla nich dobry sezon. Po dwie wygrane mają też jeszcze Huragan Michorzewo, który 2:1 pokonał Orła Rostarzewo i Promień Opalenica po wygranej 3:2 w Nowym Tomyślu.

Najwięcej emocji w tej kolejce było w Strzyżewie w starciu Wichra z Pogromem Luboń. Wicher do przerwy prowadził 2:0, ale już w 64 minucie to goście byli na prowadzeniu. Końcówka jednak należała do gospodarzy, a dokładniej do Tomasza Śliwy, który zdobył bramki w 81 i 90 minucie i dał Wichrowi wygraną. Zdecydowanie mniej emocji było w Wąsowie. Co prawda do przerwy miejscowy LZS remisował z Dyskobolią 0:0, ale w drugiej połowie gracze z Grodziska Wielkopolskiego włączyli szósty bieg i już w 70 minucie było 6:0.

Mecz Lasu Puszczykowo z Obrą Zbąszyń zostanie rozegrany w połowie września.

a3

B-klasa - grupa I

b1

Kapitalnie przygodę z B-klasą zaczął zespół WKS Owieczki. Co prawda w 10 minucie meczu z Pelikanem Żydowo to goście objęli prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą WKS wyrównał, a w drugiej połowie ich dominacja nie podlegała już dyskusji. Cztery bramki i ostatecznie 5:1 z zespołem, który miał być jednym z faworytów do awansu wygląda bardzo efektownie.  Wysoko wygrał inny zespół, który powinien powalczyć o awans - UKS Śrem. Co prawda do przerwy w meczu z Jadwiżańskim to gospodarze prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie zdecydowanie JKS-owi zabrakło pary, a UKS wypunktował rywala.

Po 3:0 wygrały Maratończyk Brzeźno (z Liderem Szczytniki) i GKS Gułtowy (z Wełnianką Kiszkowo). Trzy punkty dopisali sobie także gracze KS Uchorowo. Nie było łatwo w meczu z Odlewem Poznań, ale jednak udało się wygrać 2:1 i sezon zaczęli dobrze.

Do B-klasy po roku przerwy wrócił Lotnik Poznań i na dzień dobry na swoim odnowionym boisku przy prawie 200 osobowej widowni Lotnik zremisował z LKS Kicin 2:2 ratując remis w końcówce meczu pomimo gry w osłabieniu.

B-klasa - grupa II

b2

Nowy sezon, stara Sparta. Sparta Brody, która od dwóch sezonów nie zdobyła punktu zaczęła te rozgrywki od porażki aż 0:11. Pogromcą okazała się Arka Kiekrz w rozmiarach aż 11:0, a po cztery gole zdobyli Jakub Segieda i Bartosz Sporny. Arka została więc pierwszym liderem. Bardzo wysoko wygrał także LZS Otorowo, który dał srogą lekcję nowemu zespołowi jakim jest Grom Binino. LZS wygrał 8:3, a cztery bramki dla gospodarzy zdobył Przemysław Szała.

Wygrane w piewrszej kolejce zanotowali takze LKS Baborówko (3:0 z KS Kąsinowo), KS KS Gaj Wielki (4:2 z Płomieniem Chrzypsko Wielkie - hattrick Tomasza Grobelnego) i Rokita Rokietnica (4:2 z Czarnymi II Wróblewo). Do ligi wróciła Warta Sieraków, która na dzień dobry zremisowała z LKS Lipa 1:1.

B-klasa - grupa III

b3

Niewiarygodne przebiegi miały dwa mecze w tej grupie. W Ptaszkowie miejscowy LSS zremisował z Gromem Zębowo 5:5. Po pierwszych 25 minutach się na to nie zanosiło bo Grom prowadził już wtedy 4:0. LSS jednak jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki kontaktowe. Gdy jednak w 58 minucie Dominik Judek zdobył gola na 5:2 wyglądało na koniec meczu. Nic z tego. LSS potrafił trzykrotnie jeszcze wbić piłkę do bramki gości i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Podobnie wyglądał mecz w Sepnie, pomiędzy Orlikiem a Piastem Jabłonna. Piast w piewrszej połowie prowadził już w 32 mincie 3:1, a na przerwę schodził prowadząc 4:3. Chwile po wznowieniu gry Bartosz Matuska podwyższył na 5:3, ale Orlik rozstrzygnał mecz na swoją korzyść, a decydującą bramkę zdobył Krzysztof Nagórski w 83 minucie. B-klasa w pełnym obliczu!

Podobnie jak w poprzedniej grupie, tak w tej jest ekipa, która wygląda na to, że kolejny sezon będzie zbierała srogie cięgi. Błędno Nądnia zaczęła od porażki 0:8 z TS Nowy Tomyśl. Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Adrian Lisek. Dobrze do rozgrywek wróciła po roku przerwy Korona Bukowiec. Pomimo tego, że do 75 minuty to Dąb Bolewice prowadził 2:1, to jednak Korona wygrała 3:2. W takich samych rozmiarach wygrała Pieczarka Wielichowo z rezerwami Płomienia Przyprostynia.

Sezon od wyjazdowych wygranych zaczęły Borusja Boruja Kościelna i Huragan Łomnica.