Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

KKP Stomil Olsztyn - Polonia Poznań

KKP Stomil Olsztyn - Polonia Poznań

I liga kobiet

Grupa: Północna

Data: sobota, 19 maj 2018 16:00

Lokalizacja: Olsztyn

Polonia Poznań w sobotę mogła sobie zapewnić awans do Ekstraligi.

Mogła, ale nie dała rady bo nieoczekiwanie przegrała w Olsztynie ze Stomilem 1:2. Polonistki mecz zaczęły świetnie bo już w 3 minucie po ładnym trafieniu Jankowskiej wyszły na prowadzenie. Polonia w pierwszej połowie dwukrotnie ustrzeliła poprzeczkę, a raz słupek. Stomil miał więc dużo szczęścia, a Polonia schodziła z minimalnym prowadzeniem, mimo że zdecydowanie mogła prowadzić wyżej. A jak mawia słynne piłkarskie przysłowie - niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. I tak w 57 minucie Tarakanova doprowadziła do wyrównania, a w 70 minucie gospodynie dostały trochę kontrowersyjny rzut karny. Ten na bramkę zaminiła Siwicka, a wynik nie zmienił się już do końca. 

Przed ostatnią kolejką Polonia ma dwa punkty przewagi nad KKP Bydgoszcz i niełatwy wyjazd na mecz z Medykiem II Konin. Bydgoszczanki za to jadą do Raszyna. Polonia ma gorszy bilans meczów od KKP, więc jeśli chcą awansować bez patrzenia na wynik w Raszynie musza w Koninie wygrać. 

KKP Stomil Olsztyn - Polonia Poznań 2:1 (0:1)

Valentyna Tarakanova 57, Anna Siwicka 70 (k.) - Aleksandra Jankowska 3

Polonia: Siejka – Filipiak, Czudzińska, Nowak, Zalaszewska (Sikora) – Zając, Jacewicz (Sawicka),  Cywińska, Skowrońska (Liczbińska), Busza – Jankowska (Nowak)

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com