Obchody I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka

Obchody I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka

Data: sobota, 28 lipiec 2018

Lokalizacja: Strykowo

 W dniu 28 lipca 2018 roku, z inicjatywy Pana Mateusza Przybyłowskiego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo odbyły się uroczystości upamiętniające I Rocznicę Śmierci wieloletniego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo Pana Marka Urbaniaka.

Punktualnie o godz. 15:30 złożono kwiaty oraz znicze na grobie ŚP. Marka Urbaniaka na cmentarzu w Strykowie. Poza działaczami Strykowskiego klubu kwiaty i znicze złożyli:

-Burmistrz Gminy Stęszew Pan Włodzimierz Pinczak

-Radny Powiatu Poznańskiego Pan Krzysztof Robaszyński

-Sołtys Strykowa Pan Tomasz Szymański

-mieszkańcy Strykowa oraz byli zawodnicy naszego klubu

Po odmówieniu modlitwy, wszystkie osoby udały się do Kościoła Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Strykowie, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji „I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka od klubu Spójnia Strykowo”. Punktualnie o godz. 17:00 rozpoczęły się uroczystości przy pomniku założycieli klubu ze Strykowa.

Prezes Spójni w swoim przemówieniu wspomniał, że jest to idealne miejsce żeby wspominać o Panu Marku, ponieważ działał oraz budował ten klub przez prawie dwadzieścia lat. Następnie Prezes Klubu powitał przybyłych gości:

-członków rodziny Św. Pamięci Pana Marka Urbaniaka

-Pana Włodzimierza Pinczaka - Burmistrza Gminy Stęszew

-Pana Tomasza Skupio - Zastępcę Dyrektora Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej, który reprezentował na tych uroczystościach Pana Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego

-Pana Marcina Drajera – Trenera Koordynatora reprezentującego Pana Pawła Wojtalę – Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej,

-Pana Krzysztofa Piaska – Wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS a zarazem Sekretarza Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS, reprezentującego Przewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Pana Tadeusza Tomaszewskiego,

-Sołtysa Strykowa Pana Tomasza Szymańskiego

-Panią Radną Gminy Stęszew Barbarę Sikorską

-Byłych Prezesów naszego klubu Pana Artura Roszaka, Pana Sławomira Wiśniewskiego i Pana Jacka Nowickiego

-Powitano również przedstawicieli mediów tj. Kurier Lokalny, Peryferiafutbolu.pl oraz Wielkopolski Futbol

-Dyrektora Firmy w której Pracował ŚP. Pan Marek Urbaniak

-przybyłych licznie mieszkańców Strykowa

W trakcie przemówienia sternik klubu przybliżył licznie zebranym uczestnikom uroczystości karierę sportową oraz społeczną ŚP. Pana Marka Urbaniaka. Na uwagę zasługuję fakt, iż posiadanie 7 dzieci, nie przeszkadzało w znalezieniu wolnego czasu, żeby pomagać innym. Pani Bernardyna Urbaniak – wdowa po ŚP. Panu Marku Urbaniaku otrzymała z rąk Prezesa Klubu szklaną statuetkę za wiele lat pracy społecznej dla klubu Spójnia Strykowo.

Następnie głos zabrali przybyli na miejsce zaproszeni goście, przemawiał Pan Burmistrz Gminy Stęszew Włodzimierz Pinczak, Pan Tomasz Skupio, Pan Krzysztof Piasek oraz Pan Andrzej Jarzęmbowski – osoba która grała w piłkę z Panem Markiem Urbaniakiem. Podsumowując uroczystości Pan Mateusz Przybyłowski podziękował wszystkim osobom, które były na cmentarzu, brały udział we mszy oraz w uroczystościach przy pomniku założycieli klubu Spójnia Strykowo. Podziękowano również Panu Jackowi Kuźniarkowi za nagłośnienie (firma Dobry Dźwięk Acoustic) oraz wszystkim osobom, które sfinansowały poczęstunek dla zaproszonych gości oraz zawodników.

Po części oficjalnej na murawę wbiegli zawodnicy, którzy znali oraz grali razem w piłkę z ŚP. Panem Markiem Urbaniakiem. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy „Miejscowi” oraz „Pozamiejscowi”. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla „Miejscowych”. Zwieńczeniem tego wydarzenia był sparing pomiędzy Spójnią Strykowo, a zespołem Orła Granowo, w którym Śp. Pan Marek Urbaniak zaczynał przygodę z piłką nożną – lata 1973 – 1975. Dla obu zespołów było to także sprawdzenie przed zbliżającym się sezonem, gdzie oba ekipy ponownie będą toczyć ze sobą boje w Lidze Okręgowej. Spotkanie kontrolne zakończyło się wynikiem 4:2 dla zespołu gości z Granowa. Orzeł choć przyjechał w nieokrojonym składzie to nie oddał pola gry gospodarzom pokazał, że w wyższej lidze nie znalazł się przypadkowo. Dobrze wypadli juniorzy w składzie zespołu z Granowa oraz testowani zawodnicy, także rywalizacja o pierwszy skład będzie bardzo zacięta. Zespół gospodarzy też w swoich szeregach stawia na młodzież i to bardzo cieszy fakt , że młodym zawodnikom daje się szanse wykazać na co ich stać.

Spójnia Strykowo - Orzeł Granowo - 2:4

 

Bramki dla Spójni: Grzegorz Hojan oraz Filip Ignaszczak. Bramki dla Orła: Arkadiusz Kubicki x2 oraz Dominik Duda x2.

Zespół Spójni Strykowo na czele z Prezesem Mateuszem Przybyłowskim dziękują wszystkim osobom które brały udział oraz pomagały w zorganizowaniu „I Rocznicy Śmierci Pana Marka Urbaniaka”, … człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim ….

Tekst i foto: Mateusz Przybyłowski i Mateusz Tomczak.

 

6
6
1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15

 

O autorze

Radek Stroiwąs Radek Stroiwąs

Kibic Lecha Poznań, sympatyk West Hamu, oblatywacz niższych lig piłkarskich. Wielbiciel heavy metalu, kiepskich dowcipów i PlayStation. Peryferia4Life!

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com