Orzeł Granowo - NAP Nowy Tomyśl

Grupa: Poznań III

Data: niedziela, 03 czerwiec 2018 15:00

Lokalizacja: Granowo

Do Granowa na mecz z miejscowym Orłem przyjechała Nowotomyska Akademia Piłkarska. Orzeł cały czas liczy się w wyścigu po awans do Klasy Okręgowej.

O dziwo to goście pierwsi ruszyli do ataków. Pierwsze minuty mogły być wręcz zabójcze, jednak ich dwie groźne sytuacje nie znalazły drogi do bramki gospodarzy, a w najgroźniejszej sytuacji napastnik z Nowego Tomyśla musiał uznać wyższość golkipera z Granowa – Szymona Alkowskiego, który do końca wyczekał na ruch swojego rywala ratując swój zespół przed utratą bramki. Był to wyraźny sygnał dla zawodników Orła, którzy w miarę upływu czasu nie popełniali błędów w obronie i sukcesywnie przesuwali się do przodu pod bramkę gości. W 24 minucie meczu Orzeł wyszedł z groźną kontrą. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Jacek Kossowski i pomykając lewym skrzydłem z boku pola karnego zagrał piłkę po ziemi na drugą stronę, gdzie do piłki dopadł Hubert Tomczak i mocnym strzałem w długi róg bramkarza gości umieścił futbolówkę w siatce wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Dziesięć minut później indywidualną akcją na prawym skrzydle popisuje się Hubert Tomczak i mijając swoich rywali wpada w pole karne i gdy wydaje się, że zakończy to uderzeniem na bramkę podaje piłkę na długi słupek do Jacka Kossowskiego, a ten pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Orła na 2:0. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania przedwczesną zmianę musi dokonać szkoleniowiec gospodarzy Dawid Starosta. Z grymasem bólu na twarzy zszedł młody pomocnik Orła Dominik Duda, a zastąpił go Patryk Mańkowski.

Druga połowa zaczęła się spokojnie. Gospodarze wyraźnie kontrolowali przebieg spotkania, za to goście z NowegoTomyśla nie mieli zbytnio pomysłu jak podejść do bramki rywala. Nie pomogły zmiany, które przeprowadzał trener gości wpuszczając świeżych zawodników. W 63 minucie Orzeł zdobył trzecią bramkę w tym meczu. Dośrodkowanie piłki z prawej strony przez Huberta Tomczaka w pole karne wprowadza zamieszania w szeregach obronnych zespołu NAP i piłka odbiła się od któregoś z zawodników gości i dopadł do niej Paweł Rozumek i bez problemów z okolic jedenastki pokonał bramkarza gości. W końcówce Orzeł dobiił swojego rywala dwoma golami. Najpierw w 83 minucie Michał Gawron z boku boiska podał piłkę do Tymona Jokiela, a ten ładnym wolejem zdobył bramkę numer cztery dla swojego zespołu. Chwilę przed końcem weteran w szeregach Orła, czyli Zbigniew Kąkolewski dograł górną piłkę do Huberta Tomczaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzałem w krótki róg umieścił piłkę w bramce gości.

Orzeł po nerwowym dla siebie początku ograł więc NAP 5:0. Po meczu piłkarze Orła podziękowali kibicom za wsparcie w ciężkim momencie sezonu, gdy wyszli z dołka po kilku słabszych meczach. W przedostatniej kolejce dla gości z Nowego Tomyśla jest kolejna ciężka przeprawa , bo u siebie będą podejmować lidera z Niepruszewa, a zespół z Granowa uda się na najciekawszy mecz tej kolejki do Wronczyna.

Orzeł Granowo - NAP Nowy Tomyśl 5:0 (2:0)