Wielkopolskie okienko transferowe #8

Wielkopolskie okienko transferowe #8

Start ligi dla coraz większej liczby klubów coraz bliżej, stąd coraz więcej mamy newsów transferowych. Oto zbiór z ostatnich dni.

Kadry zamykają pomału na dobre w III lidze i mamy tu już tzw. ostatki transferowe. Do Jaroty Jarocin  po dwóch sezonach w barwach Cracovii Kraków (CLJ) wrócił pomocnik Wiktor Smołaga, a do Mieszka Gniezna z Warty Poznań wypożyczony został pomocnik Bartosz Kalupa.

Na wypożyczenia stawia beniaminek IV ligi z Poznania, czyli TPS Winogrady. Z Unii Swarzędz do TPS-u tą drogą przeszli na ten sezon Nikoz Kajala i Marceli Michalski. Kadrę po ubytkach uzupełnia Obra Kościan. Graczami Obry zostali Jakub Dziura z Korony Piaski, Eryk Skrzypczak z Pogoni Śmigiel  i Mansur Maigari z Nigerii. Korona Piaski w miejsce Jakuba Dziury sprowadziła Mateusza Pijanowskiego z Rawii Rawicz. Po awansie do IV ligi trzech wzmocnien dokonała Victoria Ostrzeszów. Do klubu dołaczyli pomocnik Miłosz Nowicki z Centry Ostrów Wlkp., obrońca Grzegorz Wachowiak z Ostrovii Ostrów Wlkp. i bramkarz Mateusz Kierzek z Sulmirczyka Sulmierzyce. Do Polonii Leszno tuż przed startem IV ligi dołączył jeszcze obrońca Mateusz Górkowski z Krobianki Krobia. Kolejne wmocnienie debiutanta w V lidze, czyli Lwa Pogorzeli. Do Szymona Rolnika i Samiego Mhatchane dołącza Adrian Radojewski z Pogoni Nowe Skalmierzyce. Dalsze wzmocnienia robi także Noteć Czarnków. Do zespołu dołączyli Mikołaj Michałowski ze Sparty Oborniki, Marek Pompała z Zamka Gołańcz, Łukasz Broda z Iskry Szydłowo oraz Bartosz Jaworski z Błękitnych WronkiKadrę uzupełnia także bemianinek Klasy Okręgowej - Pelikan Niechanowo. Do Pelikana dołączyli Dawid Urbaniak z Mieszka Gniezno, Michał Bełkot z LZS Jedność Boronów i na stałe Szymon Burgiel, który był wypożczony wiosną z Wełnianki Kiszkowo. Do Meblorza Swarzędz za to z Warty Międzychód przyszedł 19-letni skrzydłowy Michał Nowak

Kadrę przed sezonem w A-klasie wzmacnia LKS Baborówko. LKS wykorzystał problemy Orła Słopanowo i przejął trzech zawodników - Patryka Spichaja, Piotra Kłosa i Sławomira Roguszkę Do Baborówka z Byków Obrowo przyszedł też Patryk Judkowiak. Rozbioru Orła Słopanowo ciąg dalszy i do Zielonych Gaj Mały odeszli Mateusz Olszewski, Kamil Stasiak i Mateusz Obarowski. Poza nimi w Gaju Małym zagrają także Mateusz Guziołek z Poznań FC i Bartosz Kiszka z Byków Obrowo. Aspirację na awans do Klasy Okręgowej ma Jurand Koziegłowy, i w ostatnich dniach do klubu dołączyli: bramkarz Marcin Ruszkowski z Błękitnych Owińska, ofensywny pomocnik Dawid Kosturski z Lidera Swarzędz, obrońca Maciej Wolanicki z Iskry Krajenka, napastnik Krystian Schreiber z LKS Kicin. Na stałe w zespole zostali też gracze wypożyczeni wiosną ze Złotych Złotkowo tj. Marcin Woźniak, Damian Czyżak i Dariusz Borkowski.

Wzmacniaja się także w B-klasie. Lider Szczytniki Czerniejewskie pozyskał Krystiana Staszaka z Czarnych Czerniejewo, Jeremiego Roszkowiaka z Pelikana Niechanowo i doświadczonego Przemysława Kuzaka, którego ostatnim klubem były Orły Huta Łukomska.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com