II liga kobiet

Grupa: zachodnia

Data: sobota, 03 październik 2020 15:30

Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

W siódmej kolejce grupy zachodniej II ligi kobiet do Grodziska na starcie z miejscowym GSS-em przyjechała niepokonana w tych rozgrywkach ekipa Skry Częstochowa. Gospodynie z kolei cały czas czekały na pierwsze trzy punkty w nowym sezonie.

Od początku spotkania więcej z gry miały zawodniczki spod Jasnej Góry. Już w 7 minucie potwierdziły swoją przewagę otwierając wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej flanki skutecznym strzałem tuż przy słupku wykończyła Justyna Matusiak. Dziesięć minut później niewiele brakowało żeby było już 0:2. Znakomite uderzenie z dystansu Janeda sparowała na poprzeczkę. W odpowiedzi po raz pierwszy bramce rywalek zagroziły gospodynie. Ładne uderzenie z rzutu wolnego Sutkowskiej na rzut rożny wybiła Zbirek. W 26 minucie ładna akcja Walkowiak, która skutecznie przedarła się w pole karne. Jej uderzenie jednak zablokowała rywalka skutecznym wślizgiem. Znakomicie na to odpowiedziała Skra. Ponownie szybka kontra została wyprowadzona prawym skrzydłem i była to kopia akcji z siódmej minuty. W polu karnym ponownie piłka trafiła do Matusiak, która po raz drugi skierowała piłkę do siatki. Przyjezdne w doliczonym czasie gry pierwszej połowy miały jeszcze dwie okazje na zdobycie bramki. Futbolówka raz zatrzymała się na słupku, przy drugiej okazji uderzenie zablokowała Sutkowska.

Pięć minut po wznowieniu gry padła trzecia bramka dla Skry. Piłka z rzutu rożnego została idealnie zagrana na głowę Cichoń, która pewnie podwyższyła prowadzenie. Nie minęło 60 sekund a futbolówka ponownie znalazła się w siatce GSS-u. Strata przed własnym polem karnym była bolesna w skutkach. Cichoń wyszła sam na sam z Janedą i skutecznie wykończyła akcję. Zawodniczki z Częstochowy nie zamierzały zwolnić tempa i w 70 minucie przeprowadziły kolejną zabójczą w skutkach kontrę. Dwie zawodniczki Skry wyszły przeciwko osamotnionej Szulc i Cichoń skompletowała hattricka w tym meczu. Nie minęła minuta a w końcu piłkę do bramki udało się skierować gospodyniom. Bezpośrednio z rzutu rożnego trafiła Sutkowska. Po chwili jednak Skra ponownie prowadziła pięcioma bramkami. Kolejna szybka kontra i w sytuacji sam na sam Matusiak pokonała Janedę również świętując hattricka. Strzelecki festiwal zakończył się w minucie 81. Piłka po rzucie rożnym trafiła na 16 metr do Matusiak, która precyzyjnym strzałem tuż przy słupku ustaliła wynik spotkania na 1:7.

GSS Grodzisk Wielkopolski - Skra Częstochowa 1:7 (0:2)

Patrycja Sutkowska 71 - Justyna Matusiak 7,30,73,81, Olga Cichoń 50,51,70

GSS: Janeda - Zajączkowska, P. Kuleczka, Guzik, Szymańska, Sutkowska, Marciniak, Walkowiak, Marek, Szulc (C), Kowalska. Rezerwowe: Zimny, A. Kuleczka, Gawron, Piechocka, Kowala, Fórmaniak. Trener Rafał Jakubiak

Skra: Zbirek - Baszewska, Bojanowska, Słaboń, Koszownik, Liczko, Matusiak, Miniak, Kowalska, Cichoń, Kaczmarzyk (C)
Rezerwowe: Wiśniewska, Mesjasz, Ozieriańska, Wodarz, Wojciechowska, Konik. Trener Marta Mika