Grupa: Wielkopolska

Data: sobota, 01 czerwiec 2019 13:00

Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski

Spotkanie 19 kolejki II ligi kobiet pomiędzy GSS-em Grodzisk a Tczewską Pogonią zapowiadało się interesująco.

Obie drużyny bardzo dobrze radzą sobie na wiosnę, wygrywają zarówno mecze domowe i wyjazdowe, ostatnia wygrana piłkarek z Tczewa 15:0 nad rezerwami Olimpii Szczecin robi wrażenie. Mecz z konieczności odbył się na bocznej płycie obiektu w Grodzisku. Cały obiekt od poniedziałku będzie we władaniu kadry Czesława Michniewicza, na szczęście w Grodzisku jest cały kompleks boisk o wysokiej jakości.

Od początku do ataku ruszyły gospodynie i już w 4 minucie Sylwia Marek ładnym uderzeniem otworzył wynik tego meczu. Dziewięć minut później Marek skutecznie wykonała rzut karny i podwyższyła prowadzenie na 2:0. Po dwóch szybkich ciosach przebudziły się zawodniczki Pogoni i spotkanie wyrównało się. Niezwykle ciekawie było w końcówce pierwszej połowy. Zawodnicka Pogoni huknęła z 25 metra. Piłka zatrzymała się na poprzeczce i spadła przed linię bramkową. Szybko przy piłce znalazły się dwie zawodniczki ale obronną ręką z całego zamieszania wyszła grodziska golkiperka.

Po przerwie przyjezdne od początku ruszyły do ofensywy chcąc jak najszybciej odrobić straty. Kontaktową bramkę udało się strzelić dopiero w 72 minucie. GSS odpowiedział jednakbłyskawicznie. Joanna Walkowiak wykorzystała błąd defensywy Pogoni i gospodynie ponownie prowadziły dwoma bramkami. Obie ekipy do końca meczu stworzyły sporo akcji w których pachniało bramką, ale piłka jednak drogi do siatki już nie znalazła. Obu ekipom należą się brawa za dobre spotkanie.

GSS Grodzisk Wielkopolski – Pogoń Tczew 3:1 (2:0)
Sylwia Marek 4,13 k., Joanna Walkowiak 74 – Martyna Tryka 72

GSS Grodzisk: Janeda, Zajączkowska, Franek, Guzik, Sutkowska, Mocydlarz, Marciniak, Walkowiak, Marek, Szulc, Drozdowska. Rezerwowe: P.Kuleczka, Zimny, A.Kuleczka, Kowala, Skrzypczak, Fórmaniak, Kowalska. Trener Rafał Jakubiak

Pogoń: Niemaszyk, Krygier W, Tabor, Choińska, Dziadzio, Tryka, Pietkun, Rembalska, Krupienko, Podsiadło, Osowska. Rezerwowe: Krygier M, Węsierska, Rajek, Jaśniewska, Aronowska, Ziewiec, Burczyk. Trener Mateusz Sroka

Grodzisk-Tczew 3-1..... (1)
Grodzisk-Tczew 3-1..... (2)
Grodzisk-Tczew 3-1..... (3)
Grodzisk-Tczew 3-1..... (4)
Grodzisk-Tczew 3-1..... (5)