Grupa: Poznań I

Ilość widzów: w porywach 15

Data: niedziela, 07 kwiecień 2019 11:00

Lokalizacja: Plewiska

W niedzielny poranek do Plewisk bronić swojego miejsca dającego awans do A-klasy przyjechał UKS Śrem.

UKS Śrem od początku sezonu jest w ścisłej czołówce i ma jasny cel, awans do A-klasy. Po pierwszej wiosennej kolejce ich przewaga nad WKS Owieczki to już 6 punktów, i generalnie wychodzi na to, że awans mogą sobie zabrać już tylko sami. UKS był mocnym faworytem w Plewiskach w meczu z Orłami. Orły póki co były na 10 miejscu z dorobkiem 19 punktów co i tak jest niezłym jak na nich wynikiem. Oba zespoły wiosnę zaczęły od wygranych. Orły pokonały u siebie KS Strzeszyn 2:0, a UKS pokonał czerwoną latarnię, czyli Jadwiżański KS 6:1. W rundzie jesiennej w meczu tych dwóch drużyn UKS wygrał 4:2.

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami od przewagi UKS-u. Już w 3 minucie mogli objąć prowadzenie, ale uderzenie Macieja Bąkowskiego zza pola karnego minęło bramkę. Parę minut później swoją szansę mieli gospodarze, ale strzał Jakuba Ciesielskiego też przeleciał obok bramki. W dalszej części pierwszej połowy przewaga gości była wyraźna, ale ich akcje były bardzo nieskładne i niedokładne, co nie raz doprowadzało do furii trenera Damiana Skrzypczaka. Dwie nienajgorsze okazje miał Norbert Konieczny, ale zupełnie nic z tego nie wyszło. Pierwsza połowa, była raczej kiepskim widowiskiem i zakończyła się remisem bezbramkowym.

W przerwie UKS nie zszedł do szatni, tylko na ławce trener Skrzypczak w ostrych słowach przekazał swoim zawodnikom swoje przemyślenia. W dyskusję włączył się też kapitan zespołu - Dawid Biernat, który miał żale, że za dużo jest poleceń z ławki i to przeszkadza w komunikacji na boisku.

Druga połowa zaczęła się od intensywniejszych ataków gości. W 55 minucie zza pola karnego uderzył Jakub Strzelec, ale piłka przeszła obok bramki. Trzy minuty później UKS miał sytuację nie 100, a 200 procentową. Norbert Konieczny, dostał patelnię na 5 metr i zamiast spokojnie skierować piłkę do bramki to przestrzelił nią ponad bramkę. W końcu jednak gościom się udało. W 65 minucie po dośrodkowaniu Strzelca, właśnie Konieczny głową pokonał Jacka Zimnego i było 1:0 dla UKS-u Śrem. Dwie minuty później Strzelec ładnie ruszył prawym skrzydłem, ale jego strzał został obroniony. I gdy wydawało się, że kolejne bramki dla gości są kwestią czasu to Orły wyrównały. Piłka po zamieszaniu po rzucie wolnym trafiła na 10 metr do Adriana Gawrońskiego i umieścił ją w siatce. Było więc 1:1. UKS rzucił się do ponownych ataków i w 80 minucie ładnie w pole karne wszedł Maciej Bąkowski i pewnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie. Znowu jednak UKS za długo się z tego prowadzenia nie cieszył, gdyż w 84 minucie rzut wolny mieli gospodarze. Piłka ustawiona była na ok. 30 metrze i wydawało się, że Fabian Lenarczyk dorzuci ją w pole karne do uderzenia głową. Tymczasem Lenarczyk kapitalnie zauważył, ze bramkarz UKS-u wyszedł trochę za linię i zdecydował się na strzał. Ten kapitalnie siadł pod poprzeczkę i mieliśmy remis. UKS jednak ruszył jeszcze raz. Najpierw Konieczny miał idealną szansę gdy minął obrońcę Orłów i został mu tylko bramkarz. Strzał jednak został obroniony. Chwilę później jednak Konieczny został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Dawid Biernat. I to było już koniec strzelania. UKS w bólach, ale jednak wygrał z Orłami 3:2 i utrzymał 6 punktów przewagi nad WKS Owieczki.

Orły Plewiska - UKS Śrem 2:3 (0:0)

Adrian Gawroński 72, Fabian Lenarczyk 84 - Norbert Konieczny 65, Maciej Bąkowski 80, Dawid Biernat 88 k.