Przeglądarka ligowa - A i B-klasa - 01-02.09.2018

Za nami kolejne mecze w A i B-klasie. Podsumujmy te wydarzenia.

A-klasa - grupa I

a1w

Na pierwszy plan w tej kolejce wybijały się derby Pogoń Książ Wlkp. z Zawiszą Dolsk. Dzięki dwóm bramkom Kamila Galusika Pogoń wygrała 2:1 i tak naprawdę jest to ich pierwsza wygrana na boisku w tym sezonie. Kolejny raz za to swoich rywali zdemolował Meblorz Swarzędz. Meblorz rozbił Orkana Manieczki aż 6:0 i wyglądają na zespół, który może w tym sezonie nadawać ton tym rozgrywkom. Po 9 punktów maja także Piast Łubowo i Pelikan Niechanowo. Piast rozegrał szalony mecz z Polonią Poznań. Dwa razy prowadziła Polonia, a w 72 minucie było to jeszcze 4:3. Wtedy do roboty wziął się Mikołaj Kidawa i ustrzelił klasycznego hattricka, co razem dało mu cztery bramki w tym meczu i dzięki temu Piast wygrał 6:4. Pelikan za to spokojnie bez problemów wygrał 2:0 z Clescevią Kleszczewo.

Bez porażki jest także Lechita Kłecko. Kłos II Zaniemyśl nie postawił im za wygórowanych warunków i gospodarze wygrali 3:0. U siebie wygrali także Błękitni Owińska, którzy wygrali 1:0 z Antarasem Zalasewo. Antares ciagle nie może wygrać meczu. Ciekawy mecz odbył się też w Łopuchowie. Do przerwy było bez bramek, ale w drugiej częśći gry zaczęło się strzelanie. Miejscowy KS dwa razy wychodził na prowadzenie, ale bramki Michała Jemiałkowskiego i Piotra Wagnera dały wygraną 3:2 Jurandowi Koziegłowy. Jurand po dwóch remisach, wygrał więc mecz.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Na czele tabeli jako jedyny zespół z kompletem trzech wygranych jest Nałęcz Ostroróg. Spotkanie z Rzemieślnikiem Kwilcz łatwe nie było, ale udało się wygrać 2:1 i obecnie zespół z nad jeziora Mormin prowadzi w tabeli. Porażki doznali Czarni Kaźmierz. W Rożnowie mimo tego, że z wyniku 0:2 wyciągneli w 53 minucie na 3:2 do przodu, przegrali po dwóch trafieniach Patryka Złocha 3:4. Mocno wygląda także MKS Przemysław Poznań, który wygrał derby z Poznań FC 3:1. MKS do konca rundy będzie miał mecz mniej, ale widać, że mimo to mogą dość szybko wdrapać się nawet na sam szczyt.

W czołówce trzymają się Suchary Suchy Las, po wygranej 2:0 z Wartą Obrzycko po dwóch bramkach Michała Jaśkowiaka i Golnica Ryczywółl Golnica na wyjeździe grała z Tarnovią III i po 27 minutach prowadziła już 3:0. Tarnovia jednak potrafiła w tym meczu wyrównać.

Obok wspomnianej Warty Obrzycko trzy porażki ma także, co nie jest wielką niespodzianką Orzeł Łowyń, który przegrał tym razem 0:3 ze Złotymi Złotkowo. Na remis 2:2 zagrali Zieloni Gaj Mały i Kłos Gałowo co raczej jest sukcesem tych pierwszych.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Na czele tabeli Promień Opalenica. Promień w tygodniu pokonał Pogrom Luboń 2:1, a w weekend wręcz zabawiła się z Mosiną. Już w 26 minucie było 5:0, a hattricka miał na koncie Łukasz Rewers. Ostatecznie skończyło sie na wyniku 7:1. Widać, że Promień w tym sezonie w końcu powinien włączyć się do gry o awans. Jeśli Promień zabawił się z Mosiną, to nie wiem jak określić to co stało się w meczu Stelli Luboń z LZS Wąsowo. Stella rozniosła gości w rozmiarach 18:0. LZS to raczej w tym sezonie będzie ekipa rozpaczliwie bijąca się o utrzymanie, a Stella pokazała sporą moc.

Komplet trzech wygranych ma też na ten moment Huragan Michorzewo. Huragan wygrał w Sielinku 3:1 i też wygląda na zespół, który szybko nie złoży broni w grze o wysokie lokaty. Ciekawie zapowiadało się starcie w Zbąszyniu. Obra podejmowała Luboński, który był po dwóch pewnych wygranych. Tym razem jednak musieli uznać wyższość rywali i to Obra wygrała 4:1. W takich samych rozmiarach Wicher Strzyżewo wygrał na wyjeździe w Rostarzewie.

Skromnie wygrała Dyskobolia, bo tylko 1:0 z Lasem Puszczykowo, a czwartej porażki w sezonie doznał Pogrom Luboń. 1:2 z NAP Nowy Tomyśl powinno już dać do myślenia beniaminkowi, że do utrzymania się w A-klasie potrzebna będzie znacznie lepsza gra niż na początku sezonu.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Drugi ligowy mecz i druga ligowa wygrana WKS Owieczki. W prestiżowym starciu sąsiadujących gmin WKS mierzył się z Wełnianką Kiszkowo. Gospodarze wygrali bardzo pewnie 6:1 i nie zostawili złudzeń kto w tym sezonie powinien być w czołówce, a kto będzie blisko szorowania dna. Dwie wygrane ma także spadkowicz z A-klasy, czyli Maratończyk Brzeźno. Spotkanie w Uchorowie nie należało do najłatwiejszych, ale dzięki dwóm bramkom Rafała Wiąza udało się wygrać 2:1.

Także dwie wygrane mają jeszcze dwa inne zespoły. GKS Gułtowy nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Jadwiżańskiego 6:1 (hattrick Wiktora Derdy), a UKS Śrem pokonał Orły Plewiska 4:2. Sezon od dwóch porażek zaczął KS Strzeszyn. Najpierw w tygodniu przegrali z Orłami Plewiska 1:2, a w weekend spokojnie 3:0 wypunktował ich Odlew Poznań.

Po wysokiej porażce w pierwszej kolejce w Owieczkach podniósł się Pelikan Żydowo. Udało się wygrać 3:0 z LKS Kicin. Pierwszą wygraną po powrocie do ligi odniósł za to Lotnik Poznań. Nie było łatwo w starciu z Liderem Szczytniki, ale Krzysztof Korcz w 80 minucie zdobył decydującą bramkę i Lotnik do Poznania przywiózł trzy punkty.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Na pierwszy plan wysunęły się derby Arki Kiekrz z Rokitą Rokietnica. Długo zapowiadało się na wygraną Arki, bo gospodarze prowadzili 2:0 do przerwy, a do 80 minuty jeszcze 2:1. Wtedy jednak Rokita włączył szósty bieg i wcisnął jeszcze cztery bramki. Ostatecznie więc to goście z Rokietnicy wygrali 5:2 i mają na koncie dwie wygrane. Na czele tabeli póki co jest KS Gaj Wielki, który wygrał ze Spartą Brody 9:0 i na razie ze wszystkich drużyn które mają 6 punktów mają najlepszy bilans bramkowy.

Komplet dwóch wygranych mają także na koncie LZS Otrowo (5:3 z GKS Golęczewo) i LKS Baborówko (3:1 z Wartą Sieraków). Pomimo wyniku 4:1 sporo emocji było w Chrzypsku Wielkim. Płomień grał z KS Kąsinowo i do 84 minuty było jeszcze tylko 1:0. Płomień podwyższył wtedy na 2:0, ale za chwilę Łukasz Mania dał nadzieję gościom. Jednak to Płomień zaliczył lepszą końcókę bo po bramkach Roberta Górzyńskiego i trzeciej w tym meczu Marcina Wesołego to gospodarze wygrali 4:1. Premierową wygraną w swojej B-klasowej historii zanotował Grom Binino. Na własnym boisku w pokonanym polu zostawili LKS Lipa 3:1.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Na czele tabeli ciągle bez straty punktu i bramki TS Nowy Tomyśl. Tym razem TS wygrał w Rudnikach 2:0. Po 6 punktów mają jeszcze Pieczarka Wielichowo (4:1 z Borusją Boruja Kościelna) i powracająca do rozgrywek Korona Bukowiec, która spokojnie wygrała 3:0 z Huraganem Łomnica.

Sporo emocji było w dwóch meczach. W Przyprostyni rezerwy Płomienia grały z Orlikiem Sepno. Do 85 minuty Płomień prowadził 2:0 i był o krok od wygranej. Gościom udało się jednak wbić dwa gole w samej końcówce i mecz zakończył się remisem. Także podział punktów był w Zębowie. Grom zremisował z Okoniem Sapowice 3:3. Okoń prowadził do przerwy 2:1, ale remis uratował dopiero w ostatniej minucie dzięki bramce Arkadiusza Kandulskiego.

Wygraną odnieśli za to Piast Jabłonna dzięki wygranej 3:2 z LSS Ptaszkowo oraz Dąb Bolewice, który zgodnie z planem pewnie pokonał Błędno Nądnia 7:2.  Jeszcze do 20 minuty Błędno walczyło bo dwa razy doprowadzali do wyrównania. Potem jednak na boisku istnieli już tylko goście z Bolewic.