Wielkopolskie okienko transferowe #5

Wielkopolskie okienko transferowe #5

Zapraszamy na kolejną porcję newsów transferowych.

Cały czas kadrę wzmacnia Mieszko Gniezno. Kolejnym  nowym graczem został 18-letni Hubert Kantorowski. Mieszko wypożyczył tego młodego prawego obrońcę z Polonii Chodzież. Jednak w ostatnim czasie Hubert był zawodnikiem Olimpii Grudziądz, w której zadebiutował na boiskach II ligi. Do klubu na zasadzie wypożyczenia trafi także z Warty Poznań - Bartosz Kalupa. Z Mieszkiem za to pożegnał się Julien Tadrowski. Kolejnego zawodnika pozyskał też Górnik Konin. Nowym napastnikiem Górnika został Maciej Gaszka. 19-letni napastnik od trzech sezonów występuje na poziomie III ligi. W przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak Baník Ostrawa czy GKS Jastrzębie. Jego ostatnim klubem była Kotwica Kołobrzeg.

Dalej wzmacnia się też Polonia Leszno.  Kolejnym pozyskanym  zawodnikiem jest bramkarz Mateusz Chudziak. Ten 25-latek w minionym sezonie reprezentował Kanię Gostyń., a jest wychowankiem Promienia Krzywiń. Zostając w Krzywiniu to nowym napastnkiem Promienia został Maciej Bossy, który został pozyskany z Gromu Czacz. Kadrę po awansie do V ligi wzmacnia też Noteć Czarnków. Do klubu przyszli Mateusz Ryżek (Orzeł Słopanowo) i Kamil Magdziarz (Orkan Śmiłowo), oraz  dwóch młodych zawodników Błękitnych Wronki - Dawid Kwaschnik i Hubert Sochalski. Opuścił zespół za to doświadczony Karol Gregorek.

Po awansie do okręgówki ruchy wykonują Lechita Kłecko i MKS Przemysław Poznań. Do Lechity z Trzemeszna wraca chociażby młody Kacper Serwatka. Do Kłecka przyszli także pomocnik Krystian Andrzejewski, który grał kiedyś w Zawiszy Bydgoszcz i Zjednoczonych Trzemeszno oraz po serii treningów Krystian Olszewski. Zespół z Poznania za to głównie postawił na powroty z wypożyczeń. I tak oto w seniorach w nowym sezonie zagrają Szymon Ślosarz (powrót z Unii Swarzędz), Wiktor Kapłon (powrót z SKS 13 Poznań) i Kacper Sworacki (powrót z Akademii Reissa). Do zespołu dołączył też z zespołu juniorów Piotr Bodak, z GKS Żerków przyszedł Filip Laskowski (wychowanek Błękitnych Wronki).

Barwy zmienił także młody utalentowany bramkarz Zjednoczonych Trzemeszno - Paweł Mroziński, który w nowym sezonie zagra w 4-ligowej Pogoni Mogilno. B-klasowego Lotnika Poznań wzmocnili za to znani z gry ostatnio w Olimpii Poznań - Sebastian Walkowiak i Sławomir Urbaniak oraz Bartosz Kania i Krzysztof Korcz z Avii Kamionki.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com