Ilość widzów: ok. 100

Data: niedziela, 25 sierpień 2019 14:00

Lokalizacja: Poznań - Śródka

Zawodniczki Polonii Poznań w 2 kolejce I ligi podejmowały Kotwicę Kołobrzeg.

Początek pierwszego domowego meczu po powrocie do pierwszej ligi był dla Polonii brutalny. Niby gospodynie miały więcej z gry, ale zabójcze w skutkach okazywały się kontry Kotwicy i już po 10 minutach przyjezdne prowadziły dwoma bramkami. W 19 minucie powinno być 0:3, ale Biskupska nie trafiła do pustej bramki. W 41 minucie mieliśmy powtórkę z rozrywki. Polonia atakowała, Kotwica wyprowadziła kolejną kontrę i Tabaczyk w sytuacji sam na sam zdobyła trzecią bramkę dla ekipy z Kołobrzegu.

Po przerwie zdeterminowane poznanianki jak najszybciej chciały odrobić straty. Zaklika w 51 minucie musiała wyciągnąć po raz pierwszy piłkę z siatki. Doskonałym rajdem na lewej flance popisała się Szmatuła. Dośrodkowanie dotarło do Sawickiej, obróciła się i celnym strzałem dała nadzieję Polonii. Poznanianki do końca walczyły o kolejne bramki, ale w momentach kiedy przedarły się przez dobrze spisującą defensywę Kotwicy brakowało skuteczności i trzy punkty pojechały nad morze.

Polonia Poznań – Kotwica Kołobrzeg 1:3 (0:3)

Zuzanna Sawicka 51 – Natalia Fidos 5, Monika Wziątek 9, Anna Tabaczyk 41

Polonia: Aleksandra Godlewska – Krystyna Cywińska, Laura Czudzińska, Karolina Grześkowiak (C), Zuzanna Sawicka, Maria Nowak, Alicja Zając, Weronika Szmatuła, Angelika Lewicka, Zuzanna Filipiak, Sandra Lichtenstein. Rezerwowe: Agata Ławniczak, Julia Witczak, Emilia Krajewska. Trener: Hanna Sokół

Kotwica: Klaudia Zaklika – Anita Janik, Marcelina Biskupska, Kinga Szymańska, Dominika Szczygielska, Natalia Fidos, Marcelina Szpak, Kinga Kosakowska (C), Anna Tabaczyk, Monika Wziątek, Agnieszka Fecycz. Rezerwowe: Oktawia Siudowska, Agata Ferenc, Anna Szczepańska, Małgorzata Kowalczuk Trener: Łukasz Krymowski