Warning: json_decode() expects parameter 1 to be string, array given in /home/klient.dhosting.pl/mirimon/peryferiafutbolu.pl/public_html/templates/flatnews/html/com_k2/item.php on line 8

Ilość widzów: ok. 80

Data: niedziela, 20 maj 2018 11:00

Lokalizacja: Granowo

Derby Wielkopolski w 2 lidze kobiet, z powodu remontu stadionu w Kórnku odbyły się w Granowie.

Przed meczem wielu zastanawiało się jak wysoko liderki rozgrywek z Kórnika , pokonają lokalne rywalki ze Stęszewa. Dziewczyny z Lipna pokazały się jednak tego ze swojej najlepszej strony.  Lipno miało sporo bardzo ciekawych akcji a Kórniczanki grały bardzo "rwany" mecz.

Kotwica szybko mogła objąć prowadzenie, ale Martyna Boguszyńska fatalnie wykonała rzut karny w 7 minucie nie trafiając w światło bramki. Lipno wykorzystało swoją okazję i po bramce Beaty Koniecznej w 19 minucie objeło prowadzenie. Kotwica szybko wyrównała dzieki Ewie Weber. Po przerwie, mecz stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. W 66 minucie drugą okazję z rzutu karnego wykorzystała Boguszyńska, a ozdobą całego meczu była bramka Kasi Sikory, która wykorzystała bardzo dobre podanie z lewej strony Boguszyńskiej. Lipno mimo przegrywania nadal prezentowało się naprawdę dobrze, zaskakująco dobrze. Udało się im jeszcze zdobyć drugą bramkę, którą wbiła ponownie Konieczna.

Kotwica wygrała 3:2 i dzięki porażce Polonii Środa ma teraz sześć punktów przewagi i jest dosłownie o krok od 1 ligi.

Kotwica Kórnik - Lipno Stęszew  3:2 (1:1)

Ewa Weber 22, Martyna Boguszyńska 66 (k.), Katarzyna Sikora 74 -  Beata Konieczna 19, 90

Kotwica: Magoń, Boguszyńska, Ładniak, Piasecka, Dziabaszewska, Plewa, Sikora, Weber, Dura, Telążka, Martyna Pustkowiak. Na zmiany wchodziły: Maja Pustkowiak, Fronczak, Kruger, Serafiniak, Szprync, Grzybkowska. Trenerka Hanna Sokół

Lipno: Żarnowska, Wojtyś, Janowicz, Szymankiewicz, Śliwińska, Sobkowiak, Robakowska, Konieczna, Dąbrowska, Gawron, Kociemba.  Na zmiany wchodziły: Łaniczak, Kwiatkowska, Kanellopoulou, Wroóbel, Manuszak, Golczak. Trenerka Dagmara Zawadzka.