Radek Stroiwąs

Radek Stroiwąs

Kibic Lecha Poznań, sympatyk West Hamu, oblatywacz niższych lig piłkarskich. Wielbiciel heavy metalu, kiepskich dowcipów i PlayStation. Peryferia4Life!

wtorek, 21 maj 2019 07:27

Victoria Września - Polonia Leszno

W czwartej lidze coraz bliżej rozstrzygnięć. Widzieliśmy na żywo lidera tabeli - wągrowiecką Nielbę, wybraliśmy się także tego samego dnia na mecz do Wrześni, żeby sprawdzić jak trzyma się w tym sezonie Victoria, czyli solidny ligowy średniak. Oczywiście nikogo we Wrześni nie zadowala środek czwartej ligi, ale trzeba rozsądnie spojrzeć na możliwości tej drużyny. Mogliśmy się przekonać na własne oczy jak gra w tym sezonie Victoria.

wtorek, 26 marzec 2019 13:08

Komu zależy na upadku Polonii Poznań?

Poznańska Polonia za dwa lata będzie obchodziła piękny jubileusz 100-lecia istnienia. Od wielu lat nad klubem zbierają się jednak ciemne chmury a wspomniany jubileusz może być wyjątkowo smutny. Jest wiele czynników, które zaprowadziły ten zasłużony poznański klub nad krawędź przepaści, ale niestety decydujący jest tutaj czynnik ludzki w osobie prezesa i wiceprezesa klubu.

wtorek, 16 październik 2018 16:03

Ogrol Sielinko - KS 1920 Mosina

W piękne niedzielne popołudnie udaliśmy się na A-klasowe starcie Ogrola Sielinko z KS 1920 Mosina.

niedziela, 02 wrzesień 2018 11:22

Vitcovia Witkowo - Iskra Szydłowo

Pierwszym celem naszej wyprawy pierwszego dnia września było Witkowo i mecz miejscowej Vitcovii z Iskrą Szydłowo.

niedziela, 12 sierpień 2018 20:57

Pogoń Śmigiel - Korona Piaski

Choć pogoda była w sobotę kapryśna, zdecydowałem się wybrać na trochę dłuższy niż zwykle samotny wyjazd, do położonego około 60 kilometrów od Poznania Śmigla.

poniedziałek, 30 lipiec 2018 17:35

Obchody I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka

 W dniu 28 lipca 2018 roku, z inicjatywy Pana Mateusza Przybyłowskiego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo odbyły się uroczystości upamiętniające I Rocznicę Śmierci wieloletniego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo Pana Marka Urbaniaka.

środa, 02 maj 2018 22:38

LKS Baborówko - Złoci Złotkowo

Pierwszego maja  wybraliśmy się w końcu do tak nieodległego od Poznania Baborówka, żeby zobaczyć w akcji na własnym terenie tamtejszy LKS.

wtorek, 07 listopad 2017 06:46

Polonia Poznań - LZS Otorowo

Poznańska Polonia jest na progu wielkich zmian. Nie chodzi tu tylko o niedawną zmianę na stanowisku prezesa klubu, ale i nadchodzące zmiany infrastruktury klubu. Polonii ostatnio idzie doskonale w poznańskiej B-klasie, a jako że na wiosnę u siebie nie zagrają, wykorzystałem jeden z ostatnich momentów na odwiedzenie tego klubu na "starych śmieciach".

sobota, 28 październik 2017 22:15

Stainer Polonia Leszno - Pogoń Nowe Skalmierzyce

Leszno to siódme największe miasto województwa, siedziba najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce i przy okazji aktualnego mistrza kraju - Unii. Miasto może się jednak pochwalić sukcesami także w innych sportach, w tym w piłce nożnej. Jak radzi sobie miejscowa Polonia, pojechaliśmy zobaczyć na własne oczy.

niedziela, 22 październik 2017 17:34

Concordia Murowana Goślina - Piast Kobylnica

Murowana Goślina jest tak blisko Poznania, że można by tam na upartego pojechać rowerem. Wybrałem się na mecz miejscowej Concordii z dobrze mi znanym Piastem Kobylnica.

niedziela, 15 październik 2017 19:12

Sparta Sklejka Orzechowo - Warta Eremita Dobrów

Orzechowo to duża wieś kilka kilometrów od głównej trasy Środa Wielkopolska - Jarocin. Tam też skierowane były moje kroki w sobotnie popołudnie.

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:38

Rożnovia Rożnowo - Jadwiżański KS Poznań

Rożnowo jest największą wsią gminy Oborniki i prawdziwą zbrodnią był fakt, że dotychczas nie odwiedziłem grającej tam Rożnovii, mimo, że to przecież tak blisko z Poznania. Przyszedł czas naprawić ten błąd.

wtorek, 12 wrzesień 2017 10:31

KS Uchorowo - KS Łopuchowo

KS Uchorowo rozpoczęło ten sezon od porażki z Rożnowią 1-3, która została jeszcze później zweryfikowana jako walkower i od zwycięstwa z Wełnianką 7-3. Nastroje przed pojedynkiem z Łopuchowem były więc bojowe. Jak przebiegało to spotkanie?

Jabłonna to dość spora wieś w gminie Rakoniewice, znajdująca się około piętnaście kilometrów od Grodziska Wielkopolskiego. Odwiedziliśmy ją przy okazji meczu tamtejszego Piasta z przedstawicielem Grodziska - kolejny raz powstającą z gruzów Dyskobolią.

Prev1234...Next
Strona 1 z 5
Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com