Radek Stroiwąs

Radek Stroiwąs

Kibic Lecha Poznań, sympatyk West Hamu, oblatywacz niższych lig piłkarskich. Wielbiciel heavy metalu, kiepskich dowcipów i PlayStation. Peryferia4Life!

wtorek, 26 marzec 2019 13:08

Komu zależy na upadku Polonii Poznań?

Poznańska Polonia za dwa lata będzie obchodziła piękny jubileusz 100-lecia istnienia. Od wielu lat nad klubem zbierają się jednak ciemne chmury a wspomniany jubileusz może być wyjątkowo smutny. Jest wiele czynników, które zaprowadziły ten zasłużony poznański klub nad krawędź przepaści, ale niestety decydujący jest tutaj czynnik ludzki w osobie prezesa i wiceprezesa klubu.

wtorek, 16 październik 2018 16:03

Ogrol Sielinko - KS 1920 Mosina

W piękne niedzielne popołudnie udaliśmy się na A-klasowe starcie Ogrola Sielinko z KS 1920 Mosina.

niedziela, 02 wrzesień 2018 11:22

Vitcovia Witkowo - Iskra Szydłowo

Pierwszym celem naszej wyprawy pierwszego dnia września było Witkowo i mecz miejscowej Vitcovii z Iskrą Szydłowo.

niedziela, 12 sierpień 2018 20:57

Pogoń Śmigiel - Korona Piaski

Choć pogoda była w sobotę kapryśna, zdecydowałem się wybrać na trochę dłuższy niż zwykle samotny wyjazd, do położonego około 60 kilometrów od Poznania Śmigla.

poniedziałek, 30 lipiec 2018 17:35

Obchody I rocznicy śmierci Marka Urbaniaka

 W dniu 28 lipca 2018 roku, z inicjatywy Pana Mateusza Przybyłowskiego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo odbyły się uroczystości upamiętniające I Rocznicę Śmierci wieloletniego Prezesa Klubu Spójnia Strykowo Pana Marka Urbaniaka.

środa, 02 maj 2018 22:38

LKS Baborówko - Złoci Złotkowo

Pierwszego maja  wybraliśmy się w końcu do tak nieodległego od Poznania Baborówka, żeby zobaczyć w akcji na własnym terenie tamtejszy LKS.

wtorek, 07 listopad 2017 06:46

Polonia Poznań - LZS Otorowo

Poznańska Polonia jest na progu wielkich zmian. Nie chodzi tu tylko o niedawną zmianę na stanowisku prezesa klubu, ale i nadchodzące zmiany infrastruktury klubu. Polonii ostatnio idzie doskonale w poznańskiej B-klasie, a jako że na wiosnę u siebie nie zagrają, wykorzystałem jeden z ostatnich momentów na odwiedzenie tego klubu na "starych śmieciach".

sobota, 28 październik 2017 22:15

Stainer Polonia Leszno - Pogoń Nowe Skalmierzyce

Leszno to siódme największe miasto województwa, siedziba najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce i przy okazji aktualnego mistrza kraju - Unii. Miasto może się jednak pochwalić sukcesami także w innych sportach, w tym w piłce nożnej. Jak radzi sobie miejscowa Polonia, pojechaliśmy zobaczyć na własne oczy.

niedziela, 22 październik 2017 17:34

Concordia Murowana Goślina - Piast Kobylnica

Murowana Goślina jest tak blisko Poznania, że można by tam na upartego pojechać rowerem. Wybrałem się na mecz miejscowej Concordii z dobrze mi znanym Piastem Kobylnica.

niedziela, 15 październik 2017 19:12

Sparta Sklejka Orzechowo - Warta Eremita Dobrów

Orzechowo to duża wieś kilka kilometrów od głównej trasy Środa Wielkopolska - Jarocin. Tam też skierowane były moje kroki w sobotnie popołudnie.

poniedziałek, 25 wrzesień 2017 11:38

Rożnovia Rożnowo - Jadwiżański KS Poznań

Rożnowo jest największą wsią gminy Oborniki i prawdziwą zbrodnią był fakt, że dotychczas nie odwiedziłem grającej tam Rożnovii, mimo, że to przecież tak blisko z Poznania. Przyszedł czas naprawić ten błąd.

wtorek, 12 wrzesień 2017 10:31

KS Uchorowo - KS Łopuchowo

KS Uchorowo rozpoczęło ten sezon od porażki z Rożnowią 1-3, która została jeszcze później zweryfikowana jako walkower i od zwycięstwa z Wełnianką 7-3. Nastroje przed pojedynkiem z Łopuchowem były więc bojowe. Jak przebiegało to spotkanie?

Jabłonna to dość spora wieś w gminie Rakoniewice, znajdująca się około piętnaście kilometrów od Grodziska Wielkopolskiego. Odwiedziliśmy ją przy okazji meczu tamtejszego Piasta z przedstawicielem Grodziska - kolejny raz powstającą z gruzów Dyskobolią.

sobota, 02 wrzesień 2017 15:05

UKS Lider Swarzędz - KS Koziołek Poznań U11

W zimny,  deszczowy a na dodatek sobotni poranek wybrałem się na inaugurację ligi młodzików rocznika 2006 D2 do Zalasewa na mecz UKS Lider Swarzedz - KS Koziolek Poznań. 

Prev1234...Next
Strona 1 z 5

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com