Polonia II Środa Wielkopolska - Meblorz Swarzędz

Grupa: II

Data: sobota, 31 październik 2020 12:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W sobotę 31 października byliśmy świadkami bardzo ciekawego i emocjonującego meczu. Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska podejmowały  Meblorza Swarzędz. Meblorz do tej pory nie przegrał żadnego meczu i z nadzieją na utrzymanie swojej passy przystąpili do meczu w Środzie.

Mecz jednak lepiej zaczęła Polonia, która już po 17 minutach po bramkach Damiana Słabikowskiego i Michała Górzyńskiego prowadziła 2:0. W 27 minucie goście złapali kontakt po perfekcyjnie wykonanym rzucie wolnym z 16 metra przez Kamila Czaplickiego. Na ich trafienie poloniści odpowiedzieli w 40 minucie. Ponownie w roli głównej wystąpił Górzyński, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam i podwyższył wynik na 3:1.

Po zmianie stron tempo i dramaturgia meczu ani na trochę nie zmalały. Drużyna Meblorza po bramkach w 62 i 76 minucie autorstwa Patryka Niemczyka i Tomasza Filusza doprowadziła do remisu. Chwilę przed bramką na 3:3 Polonia miała znakomitą okazję do podwyższenia wyniku na 4:2, ale jak często w piłce bywa niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić. Na szczęście rezerwy miały w swoich szeregach Górzyńskiego, który w doliczonym czasie gry perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego dał upragnione zwycięstwo swojemu zespołowi. Mimo tego, że młodzi poloniści nie ustrzegli się błędów, należą się im wielkie słowa uznania za zaangażowanie, wolę walki i grę do ostatniej minuty meczu.

Polonia II Środa Wielkopolska - Meblorz Swarzędz 4:3 (3:1)

Damian Słabikowski 15, Michał Górzyński 17,40,90 - Kamil Czaplicki 27, Patryk Niemczyk 62, Tomasz Filusz 76

Polonia: M. GARSTKIEWICZ, K. GOŁĘBIEWSKI, F. LESIŃSKI, J. KIEL, W. MOROZ, D. SŁABIKOWSKI, O. JANOŚ, F. MICHALAK ( 67’ T. GENDERA), M. STOLECKI (74’ K. CYKA), B. WŁODARCZAK (72’ CH. PLUTA), M. GÓRZYŃSKI.