Grupa: Północna

Ilość widzów: 70

Data: sobota, 18 marzec 2017 14:00

Lokalizacja: Swarzędz

W meczu 17 kolejki IV ligi grupy północnej Unia Swarzędz podejmowała na własnym boisku Lechię Kostrzyn.

Faworytem tego spotkania była Unia i nie zawiodła ona oczekiwań swoich fanów, gdyż wygrała mecz 6-2. Do przerwy było tylko 1-1 po golach Węcławka dla Unii i chwilę później Piotrowskiego dla Lechii z rzutu karnego. Worek z bramkami otworzył sie w drugiej połowie i wtedy Lechia była już bezradna. Mecz toczony był (jak większośc tego dnia w Wielkopolsce) w fatalnych warunkach pogodowych, a juz pod koniec pierwszej połowy przez stadion w Swarzedzu przeszło istne tornado. Dla Unii było to bardzo ważne zwycięstwo, gdyż ostatnie trzy mecze to porażki.

Unia Swarzędz – 1922 Lechia Kostrzyn 6:2 (1:1)

Bramki: Tomasz Węcławek (21′), Krzysztof Stępiński ( 57′, 76′), Marek Gołembowski (60′), Mateusz Świergiel (73′), Patryk Piasek (82′) – Rafał Piotrowski (22 ′– z rzutu karnego), Andrzej Stefański (63′).

Unia: 22. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki (83′ 2. Daniel Brylewski), 3. Jakub Dohnal, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski – 19. Kamil Boruń (83′ 23. Filip Baranowski), 5. Marcin Nowicki (80′ 8. Filip Soboń), 15. Marek Gołembowski, 10. Mateusz Świergiel, 7. Tomasz Węcławek – 9. Krzysztof Stępiński (80′ Patryk Piasek).

Lechia: 1. Adrian Pruszyński – 3. Bartosz Kotarski, 6. Dawid Chąpiński, 7. Sebastian Wolny, 8. Rafał Piotrowski, 11. Andrzej Stefański, 14. Mariusz Nejman, 15. Dawid Dolata (66′ 18. Paweł Balcerowski), 16. Marcin Gołek (66′ 4. Artem Zakharov), 17. Mateusz Grajewski, 21. Damian Korcz.