Grupa: V

Data: niedziela, 13 październik 2019 14:00

Lokalizacja: Uchorowo

W meczu 8 kolejki V grupy B-klasy KS Uchorowo podejmował Wełnę Rogoźno.

Na niedzielny mecz w Uchorowie pogoda przyciągnęła sporą widownię, z czego większość stanowili kibice przyjezdni. Patrząc jednak na ostatnie wyniki Wełny, nie ma powodów do zdziwienia. Do rywali z sąsiedniej gminy przyjechali po kolejne trzy punkty, co udowodnili od pierwszych minut gry.

Pierwsza bramka dla gości padła już w 9 minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Krzysztof Zieliński, otwierając wynik meczu. Chwilę później zawodnik ten został faulowany w polu karnym, dając drużynie szansę na podwyższenie prowadzenia. Jedenastkę pewnie wykonał Sławomir Urban, umacniając przewagę Wełny już w pierwszym kwadransie gry. Przez następne minuty goście dominowali na boisku, mimo gry w osłabieniu z powodu chwilowej kontuzji Daniela Kowalskiego. Ze świadomie rozgrywającą ofensywą nie radzili sobie obrońcy gospodarzy, co poskutkowało bramką na 0:3. Zagubienie piłkarzy Uchorowa wykorzystał ponownie Krzysztof Zieliński, trafiając niemal do pustej bramki. Dobra forma napastnika gości dała o sobie znać jeszcze kilkukrotnie, jednak w pozostałych przypadkach mylił się on o centymetry. Na ataki gości najgroźniej zdołał odpowiedzieć kapitan KS-u, Dawid Jarzyński, strzelając jednak ponad poprzeczką.

Drugie 45 minut nie odczarowało gospodarzy, nadal nie potrafili stworzyć sobie okazji do nawiązania kontaktu. Na domiar złego stracili również kapitana, który nie wrócił już na plac gry po odniesionej kontuzji. Natomiast ekipa Wełny nie poprzestawała na trzybramkowym prowadzeniu, dorzucając kolejne trafienie w 53 minucie meczu. Tym razem wrzutkę z rożnego bezbłędnie wykorzystał Błażej Nowak, będąc zupełnie niepilnowanym przez rywali. Reszta meczu toczyła się jednostajnie – Wełna próbowała atakować, KS próbował się bronić. Ataki gości częściej jednak przerywał sędzia liniowy, sygnalizując spalonego, niż interwencje obrońców Uchorowa. Monotonię zaś przerwał Szymon Wojciechowski, ustalając wynik na 5:0 dla gości po ładnym podaniu Błażeja Nowaka.

Po czwartej wygranej z rzędu, ekipa z Rogoźna dogoniła czołówkę ligi i rywalizuje o miejsce na podium. W następnej kolejce podejmą u siebie KS Łopuchowo, a patrząc na układ tabeli, zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

KS Uchorowo – Wełna Rogoźno 0:5 (0:3)

Krzysztof Zieliński 9,25, Sławomir Urban 11k., Błażej Nowak 53, Szymon Wojciechowski 65