JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 579

Grupa: I

Data: niedziela, 07 kwiecień 2019 16:00

Lokalizacja: Popowo

W niedzielne popołudnie w Popowie doszło do ważnego pojedynku w walce o utrzymanie w Lidze Międzyokręgowej pomiędzy Błękitnymi Wronki a Spartą Złotów.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze. W 13 minucie dobrą piłkę na skrzydło dostał Dominik Woelk, któy dograł ją po ziemi w pole karne. Tam dopadł do niej Kamil Bździel, ale jego strzał wylądował na słupku. Do odbitej piłki doszedł jednak Maciej Sanocki i wyprowadził Błękitnych na prowadzenie 1:0. Trzy minuty później szansę na bramkę mieli goście, ale uderzenie Jana Turkowiaka z rzutu wolnego minęło bramkę. W 20 minucie za to powinien być rzut karny dla Błękitnych za zagranie ręką w polu karnym, ale sędzuia tego nie zauważył. W 27 minucie rzut wolny na 20 metrze mieli Błękitni, ale uderzenie Tomasza Tyrchana zostało obronione przez bramkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 1:0 dla Błękitnych Wronki.

Druga połowa zaczęła się też przewagi gospodarzy. Groźnie ponownie z rzutu wolnego uderzał Tyrchan w 60 minucie, ale bramkarz Sparty ponownie obronił uderzenie. W 65 minucie gospodarzom w końcu udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Świetną piłkę Sanocki zagrał do wychodzącego Kamila Bździela,a ten pewnym strzałem wyprowadził Błękitnych na wynik 2:0. I wtedy grać zaczęli goście. W 75 minucie nieporadne wyprowadzenie piłki od bramkarza zostało szybko przejęte przez gości i wykończył sytuację Karol Jurek dając Sparcie bramkę kontaktową. Pięć minut później był już remis. Mateusz Chudziński dostał piłkę przy bocznej linii pola karnego. Wbiegł z nią ładnie w pole karne i sprytnym strzałem dał Sparcie wyrównanie. I to nie był koniec strzelania w tym meczu. W 86 minucie świetne podanie Karola Smolińskiego dostał Chudziński, który lobem pokonał wychodzącego z bramki Jakuba Zielińskiego. Sparta w 11 minut odwróciła losy meczu z 0:2 na 3:2 na swoją korzyść. Gospodarze mieli jeszcze okazję wyrównać, ale strzał Bździela w 90 minucie minimalnie minął prawy słupek bramki.

Sparta wygrała więc 3:2 i oddaliła się od strefy spadkowej, w której zostali oczywiście gracze z Wronek.

Błękitni Wronki - Sparta Złotów 2:3 (1:0)