Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim

Zapraszamy na przegląd wydarzeń w okręgu pilskim.

To była rzeź niewiniątek. Występujące w roli gospodarzy zespoły ze Złotowa i Stróżewa nie miały nic do powiedzenia w szlagierowych meczach z Płomieniem i Orkanem. Dzięki takim rozstrzygnięciom Płomień został jedyną drużyną bez porażki. W A-klasie hit w Budzyniu na remis, a z takiego rezultatu najbardziej ucieszyli się w Pęckowie, bo to właśnie Orzeł został nowym liderem. Przymusową pauzę drugiego zespołu wykorzystali piłkarze z Zawady, którzy nie mieli problemów z pokonaniem Korony Dębno i przynajmniej na tydzień usadowili się na pierwszym miejscu w gr. 1 B-klasy.

PKO

Szlagierowo zapowiadające się mecze Sparty z Płomieniem i Korony z Orkanem nie rozczarowały, ale głównie dzięki postawie gości. W Stróżewie chcieli wykorzystać porażkę drużyny ze Śmiłowa przed tygodniem, a że sami zaimponowali formą bijąc na wyjeździe Leśnika 5:0, mieli podstawy do tego, by oczekiwać zwycięstwa Korony. W Orkanie nie wystąpił Paweł Ginda-Kopeć, ale od pierwszych minut na boisku szalał Jędrzej Wiśniewski. Na pierwszego gola w tym meczu kibice musieli czekać do … omen nomen 13 minuty, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Tatera. Kolejny dobry mecz zaliczyli Błażej Foryś i Kamil Kosiński i to właśnie Ci zawodnicy zdobyli po bramce i Orkan na przerwę schodził z trzy bramkową przewagą. Po zmianie stron dzieła zniszczenia dokonali Daniel Kozak (dwie bramki) i ponownie Tatera. To nie była ostatnia zła wiadomość dla zespołu Marka Trzebnego. W trakcie meczu groźnej kontuzji nabawił się Maciej Dąbrowski. Wstępna diagnoza mówi o zerwaniu ścięgna Achillesa, a to oznacza, że popularny Dąbas na boisku pojawi się nie wcześniej niż za rok. Maciejowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W Damasławku miejscowy Sokół posiadał optyczną przewagę, ale na ich drodze stawał dobrze dysponowany Karol Ostromecki. Noteć „pazurki” pokazała w doliczonym czasie gry. Błąd defensywy Sokoła wykorzystał Adrian Jans, który w sytuacji sam na sam zdobył bramkę na wagę 3 punktów. Również jedna bramka wystarczyła Polonii Jastrowie, która w derbowym starciu podejmowała Włókniarz Okonek. Bohaterem zespołu Piotra Gałeckiego został Maciej Konert, który w 60 minucie Oskara Czaplińskiego. Niespodzianką zapachniało w Białośliwiu. W 6 minucie dla przyjezdnych z Lubasza trafił Maciej Budaj i wydawało się, że Stella potrafiąca odbierać punkty faworytom będzie miała duże problemy z mającym kłopoty kadrowe teamem popularnego Kałuży. Tylko 18 minut goście mogli się cieszyć z prowadzenia. W 24 minucie do siatki trafił Kuczowski, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, celnie z karnego strzelił Kadzban i Stella wyszła na prowadzenie. Po zmianie stron na boisku istniała tylko drużyna Zbigniewa Krzoski, a bramki Wachowiaka (dwie), Warnke i Nijaka ustaliły wynik na 6:1 dla gospodarzy.

Kolejny dobry mecz rozegrał Zamek Gołańcz, który udał się do Chodzieży na mecz z miejscową Polonią. Zdziesiątkowani gospodarze nadzieję na korzystny wynik mogli mieć przez pół godziny meczu. Wtedy to dośrodkowanie z bocznej strefy boiska w swoim stylu wykończył Tomasz Krysiński. Kolejny cios na podopiecznych Sergiusza Grabowskiego spadł w 51 minucie, gdy boisko musiał opuścić Michał Bentkowski. Liczebną przewagę Zamek wykorzystał już po 6 minutach. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Mazurowski, który podaniem poszukał jeszcze Krysińskiego, a temu nie pozostało nic jak tylko skierować piłkę do bramki. Ostatnie dwie bramki dla gości były dziełem Krzysztofa Gryszczyńskiego, który wykorzystał błędy defensorów Polonii. Miejscowym na osłodę pozostało honorowe trafienie Mazurka. Bardzo ważne punkty dopisał do swojego dorobku Orzeł Osiek. Co prawda to goście dzięki pięknej bramce Pertka z rzutu wolnego wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Węgrzyn wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i celną główką doprowadził do remisu, a trzy minuty później kolejne dośrodkowanie tym razem z rzutu rożnego główką na gola zamienił Zieliński. W Złotowie Sparta dzielnie radziła sobie z Płomieniem, ale tylko w pierwszej połowie. Tuż po wznowieniu gry obrońcy gospodarzy sprokurowali rzut karny, którego skutecznym egzekutorem okazał się Kamil Magdziarz. Kolejny cios na miejscowych spadł po godzinie gry, gdy boisko musiał opuścić kontuzjowany Michał Pinkowski. Stratę filara defensywy szybko wykorzystali przyjezdni, a konkretnie najlepszy strzelec PKO Robert Sołowiej, który w 64 i 79 minucie odebrał chęci gospodarzom i nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu. W końcówce bramki zdobyli jeszcze Karol Smoliński (Sparta) i Piotr Grabarz (Płomień), ale wpłynęły one jedynie na końcowy rezultat. Zwycięstwo podopiecznych Włodzimierza Michalskiego 4:1 na pewno zasłużone, a dzięki niemu Płomień pozostał jedyną drużyną bez porażki i wygodnie rozsiadł się w fotelu lidera.

Sokół Damasławek – Noteć Czarnków 0:1 (Jans)

Sparta Złotów – Płomień Połajewo 1:4 (Smoliński – Sołowiej 2, Magdziarz, Grabarz)

Polonia Chodzież – Zamek Gołańcz 1:4 (Mazurek – Krysiński 2, Gryszczyński 2)

Stella Białośliwie – Radwan Lubasz 6:1 (Wachowiak 2, Kuczkowski, Kadzban, Warnke, Nijak – Maciej Budaj)

Noteć Rosko – Leśnik Margonin 2:2 (Papaj 2 – Wenikajtys, Janas)

Polonia Jastrowie – Włókniarz Okonek 1:0 (Konert)

Korona Stróżewo – Orkan Śmiłowo 0:6 (Tatera 2, Kozak 2, Foryś, Kosiński)

Orzeł Osiek – Wenus Jędrzejewo 2:1 (Węgrzyn, Zieliński – Pertek)

10 bramek – R. Koczorowki (Płomień)

9 bramek – Konarski (Korona), Kurnik (Korona), Krysiński (Zamek)

7 bramekKaczmarek (Sokół), Magdziarz (Płomień), Pertek (Wenus), Górzyński (Leśnik)

5 bramek – Marach (Orzeł), Wenikajtys (Leśnik), Ginda-Kopeć (Orkan), Kosiński (Orkan), Mazurowski (Zamek)

A-klasa gr. 1

Zrównały się punktami zespoły z Wapna i Tarnówki, a to za sprawą zespołu Piasta Złotów, który nie pojechał na mecz z liderującą Unią i wynik tego meczu zweryfikowany będzie jako zwycięstwo 3:0 dla podopiecznych Andrzeja Szostaka. Piąte kolejne zwycięstwo Tarnovii to w głównej mierze zasługa Mateusza Ambryszewskiego, który jako jedyny znalazł sposób na pokonanie bramkarza Noteci Miasteczko. Drugą porażkę z rzędu zanotowali zawodnicy z Mieściska. Gospodarze już w 3 minucie objęli prowadzenie po bramce Artura Szymańskiego. Jeszcze do przerwy to goście wyszli na prowadzenie, za sprawą bramek Tomasza Tyszkiewicza i Marcina Kalusińskiego. Jednak w drugiej połowie do siatki trafiali tylko miejscowi – Mirosław Szczepanik (dwie bramki) i w samej końcówce Arkadiusz Starczewski.

A-klasa gr. 2

Nie doczekali się kibice bramek w szlagierowo zapowiadającym się meczu pomiędzy Kłosem Budzyń i Zjednoczonymi Kaczory. Bliżej strzelenia bramki byli miejscowi, ale karnego nie wykorzystał Robert „Mały” Troczyński. W pojedynku na nerwy lepszy okazał się bramkarz „Kaczek” Robert Gorszka. Z tego wyniku najbardziej ucieszyli się w Pęckowie, ponieważ to Orzeł po zwycięstwie z Sokołem Gębice wygodnie zasiadł w fotelu lidera. Po pierwszej połowie miny zawodników z Pęckowa nie były zbyt radosne, bo to goście po bramce Patryka Dziurli prowadzili 1:0. W szatni gospodarzy musiało dojść do męskiej rozmowy i już 8 minutach od wznowienia gry „Orzełki” wyszły na prowadzenie. Najpierw precyzyjne dogranie Bździela wykorzystał Błoch, a po chwili popularny „Filo” skutecznie wyegzekwował rzut wolny z 20 metrów. Gdy kwadrans przed końcem meczu kolejne podanie Bździela wykorzystał Matuszczak, wydawało się, że już jest po meczu. Ambitnie grający goście zdobyli bramkę kontaktową (Kwiatkowski), ale wynik ustalił Hubert Stankiewicz, który wślizgiem skierował futbolówkę do pustej bramki. Relacja z meczu Iskra Wyszyny – Derby St. Łubianka dostępna pod adresem: http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/1399-iskra-wyszyny-deby-stara-lubianka

B-klasa gr. 1

Zgodnie z naszą zapowiedzią piłkarze Leśnych Zawada wykorzystali przymusową pauzę lidera i po efektownym zwycięstwie 8:1 nad Koroną Dębno objęli prowadzenie w tabeli. Królem polowania okazał się Martin Kotecki, który zaliczył trzy trafienia. Pozostałe trafienia dla Leśnych zaliczyli Patryk Markiewicz (dwie), Marcin Spiliszewski, Marcin Nowak i Kamil Szymanek. Dla gości honorowe trafienie zaliczył Mateusz Stefaniak.

B-klasa gr. 2

Lider z Ryczywołu nie miał najmniejszych problemów by zwyciężyć Drawę Krzyż. Początek wprawił sympatyków Golnicy w niepokój, gdyż w 11 minucie Paweł Różański dał gościom prowadzenie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 6 minut później do remisu doprowadził Marek Musielak. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Krystiana Krystkowiaka. Gdy w 69 minucie na listę strzelców wpisał się znany z występów w Wełnie Rogoźno Krzysztof Cieciura, wiadomo było, że punkty zostaną w Ryczywole.

Noteć II Rosko – Błękitni Kuźnica Czarnkowska 2:4

Golnica Ryczywół – Drawa Krzyż 3:1

Orzeł Pęckowo – Tarzani Wrzeszczyna 2:0

Victoria Miały – Orzeł Gulcz 1:0

1. Golnica Ryczywół 5 15 13:6

2. Victoria Miały 5 12 9:5

3. Tarzani Wrzeszczyna 5 7 7:7

4. Błękitni Kuźnica Czarnkowska 4 6 12:8