Grupa: Poznań Zachód

Ilość widzów: około 60

Data: niedziela, 17 kwiecień 2016 16:00

Lokalizacja: Wróblewo

Czarni Wróblewo śrubują serię meczów bez porażki, którą zaczęli jeszcze w zeszłym roku. Po bezbramkowym remisie z szamotulską Spartą, wróblewianie powrócili na zwycięski szlak. Tym razem “ofiarą” Czarnych padła drużyna Kłosa Gałowo. Czarni Wróblewo rozgromili Kłos Gałowo. Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte na przestrzeni kilkunastu minut pierwszej połowy, kiedy to gospodarze zdołali pokonać bramkarza rywali czterokrotnie.

Przez dłuższy czas Czarni nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Jednak kiedy piłka zatrzepotała w siatce po strzale Mateusza Bugaja, gospodarze poczuli przysłowiową krew i nie dali gościom szans na odpowiedź. Na 2-0 podwyższył Dawid Brzuska, a kolejne trafienia dołożyli Maksymilian i Bartłomiej Biedziakowie. Kłos na przerwę schodził z bagażem czterech bramek.

Po zmianie stron wróblewianie skorzystali z tego, że rywal jest na łopatkach i po ponownych trafieniach Maksa Biedziaka oraz Dawida Brzuski, zakończyli rywalizację w tym meczu. Blamaż Kłosa był tym bardziej bolesny, ze względu na dużą liczbę kibiców, która przyjechała do Wróblewa wspierać swoich zawodników.

Zespół Czarnych Wróblewo, od swojego powstania w 1947 roku, spotkania rozgrywa na stadionie położonym w centralnej części miejscowości. Boisko znajduje się na podwyższeniu. W 2004 roku obiektowi nadano imię Wiesława Chojana, zasłużonego dla wróblewskiej piłki prezesa Czarnych, który z klubem związany był przez całe życie. Oprócz ławek ułożonych wzdłuż linii bocznej boiska, na uwagę zasługuje zadaszona trybuna. Na stosunkowo małym obiekcie znalazło się nawet miejsce przeznaczone dla kibiców przyjezdnych.