Ilość widzów: ok. 60

Data: niedziela, 11 październik 2020 13:00

Lokalizacja: Poznań – Harcerska

W 9 kolejce grupy trzeciej poznańskiej A-klasy Polonia podejmowała na własnym boisku Sokół Mieścisko, który plasował się w ścisłej czołówce ligi.

Początkowo więcej z gry wizualnie miała ekipa z gości, ale z upływem czasu groźniejsze akcje tworzyli gospodarze. W 9 minucie Tyrzyk zagrał do Kadrzyńskiego, który wygrał przebitkę i oddał strzał na bramkę, który obronił Pawliński. Potwierdzenie dobrej gry Polonii miało miejsce w 23 minucie. Tyrzyk wykorzystał nieporozumienie rywali i oddał strzał na pustą bramkę otwierając wynik spotkania. Sokół miał dobrą okazję na wyrównanie w 42 minucie. Dobrochowski zwlekał jednak zbyt długo ze strzałem i ostatecznie został zablokowany. Znakomicie odpowiedzieli za to zawodnicy z Harcerskiej. Sobkowiak znakomicie przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Tyrzyka. Napastnik gospodarzy podaniem w pole karne uruchomił Kadrzyńskiego , który uderzeniem tuż przy słupku zdobył przysłowiowego gola do szatni.

W 61 minucie powinno być 3:0, jednak Depa nie sięgnął głową dośrodkowania z rzutu rożnego. Gospodarze jednak nie zatrzymywali się i za chwilę mogli cieszyć się z bramki po raz trzeci. Pierwsze uderzenie Kadrzyńskiego efektowną paradą obronił Pawliński, ale przy dobitce był już bez szans. 69 i 70 minuta to dwie okazje Sokoła. Wpierw głębokie dośrodkowanie Matuszczaka wylądowała na górnej siatce, następnie Matecki był bliski zamknięcia dośrodkowania głową. Wynik spotkania został ustalony w 86 minucie. Po raz drugi do bramki trafił Tyrzyk posyłając futbolówkę pod interweniującym bramkarzem.

Polonia Poznań – Sokół Mieścisko 4:0 (2:0)

Patryk Tyrzyk 23,86, Bartosz Kadrzyński 45+1,62

Polonia: Langner – Matysiak, Mandrysz (C), Bartniczuk, Depa, Tyrzyk (90+2′ Pietrzak), Kruś, Sobkowiak, Kaźmierski, Janiszewski, Kadrzyński

Sokół: Pawliński – Sierschuła, Wojtkowiak, Tchórzewski (76′ Kędziora), Kotarak (C), Witucki (68′ Matuszczak), Nawrocki (53′ Buko), Dobrochowski (53′ Matecki), Gaca, Szymański, Jaśkowiak