Ilość widzów: ok. 60

Data: sobota, 08 sierpień 2020 16:00

Lokalizacja: Plewiska

W drugiej kolejce grupy drugiej V ligi do Plewisk przyjechała ekipa Stelli Luboń.

Gospodarze w pierwszej kolejce pokonali 1:0 Wiarę Lecha, Stella z kolei u siebie wygrała z Akademią Reissa 2:0. Spotkanie toczone w ponad 30 stopniowym upale lepiej rozpoczęło się dla Stelli. W 4 minucie wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego. Piłka trafiła do Ngamayamy, uderzenie na dalszy słupek obronione przez Maćkowskiego. Pięć minut później odpowiedzieli gospodarze, uderzenie po nodze obrońcy gości powędrowało nad bramką. 20 minuta przyniosła uderzenie zza pola karnego Jakubiaka. Strzał został wpisany do statystyk jako niecelny. Mecz ożywił się w końcówce pierwszej połowy. W 38 minucie Grom zamknął rywala we własnym polu rywala, nie był jednak w stanie przebić się przez skomasowaną obronę rywala. Kiedy już udało się oddać uderzenie, powędrowało ono nad bramką. Trzy minuty później mocne wybicie obrońcy gospodarzy trafiło na skrzydło do Graczyka. Zszedł na pełnej szybkości do środka pola, z jego uderzeniem na raty sobie poradził Maćkowski. Z kronikarskiego obowiązku trzeba wspomnieć, że Stella miała jeszcze dwa rzuty rożne, a Grom miał jeszcze jedną próbę zza pola karnego.

Po przerwie bardzo długo nie pachniało w ogóle bramką. Gra długimi fragmentami toczyła się w środku pola, a gdy już dochodziło do akcji w okolicach bramki to przeważnie nie były to groźne akcje. W 60 minucie na prowadzenie mogła wyjść Stella. Solarek dośrodkował do Jakubiaka, jego uderzenie Maćkowski przeniósł nad poprzeczką. Grom odpowiedział szybką kontrą, gdzie piłka szła jak po sznurku ale wykończenie już pozostawało wiele do życzenia. Jarzec odprowadził piłkę zmierzającą obok bramki wzrokiem. Ostatnia akcja w której można było mieć nadzieje na gola była w minucie 73. Piłka trafiła w pole karne do Ngamayamy, ten uderzył akurat idealnie w miejsce gdzie znajdował się Maćkowski. To na tyle z dobrych akcji i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Grom Plewiska – Stella Luboń 0:0

Grom: Maćkowski – Ciosek, Jarka, Łukaszyk (60′ Degórski), Graczyk, Stróżyk, Oblizajek (50′ Lubieniecki), Jurkiewicz (C), Gwit, Stypczyński (75′ Fabiś), Koszek. Trener Tomasz Dłużyk

Stella: Jarzec – Fręśko (90′ Stangierski), Wróblewski, Kaźmierczak, Łukaszewski, Baran (85′ Małkowski), Solarek (C), Jakubiak, Frankowski, Ngamayama, Ogrodowczyk . Trener Sebastian Kleiber

Sędziowie: Marcin Stachowski, Katarzyna Lisiecka-Sęk, Przemysław Majer