Grupa: II

Ilość widzów: ok. 200

Data: sobota, 12 październik 2019 15:00

Lokalizacja: Środa Wielkopolska

W kolejnym meczu ligowym na boisku w Środzie Wlkp. piłkarze Polonii Środa podejmowali beniaminka rozgrywek – Grom Nowy Staw. Po porażce w Wągrowcu Polonia bardzo chciała się zrehabilitować i dopisać do swojego konta komplet punktów.

Poloniści zdecydowanie ruszyli na rywala od samego początku spychając zespół Gromu do defensywy. Niecelne strzały mieliśmy w wykonaniu Kacpra Nowaka, Adriana Szynki i Jakuba Wilka. Goście poważnie Polonii zagrozili dopiero w 35 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym, a z bliska na bramkę Przemysława Frąckowiaka uderzał Tomasz Grabowski, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce średzkiej bramki. Trzy minuty później Polonia dopięła swego. Adrian Szynka dostał piłkę w polu karnym, przyjął ją na klatkę piersiową i od razu oddał strzał z lewej nogi a futbolówka zatrzepotała w bramce rywali. Do końca pierwszej części gry wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej części gry Polonia nadal posiadała sporą przewagę, ale nieoczekiwanie to goście doprowadzili do wyrównania. W 48 minucie w zamieszaniu pod bramką z bliska Przemysława Frąckowiaka pokonuje Mateusz Jagiełło. Dwanaście minut później po zagraniu ręką w polu karnym jednego z zawodników Polonii sędzia dyktuje rzut karny dla Gromu. Do piłki podszedł Tomasz Grabowski, ale Przemysław Frąckowiak pewnie wyczuł intencje strzelca i obronił to uderzenie. W 68 minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Dawid Krawczewski i Grom musiał kończyć mecz w dziesiątkę. Dwie minuty później w polu karnym faulowany był Piotr Wujec i sędzia podyktował jedenastkę dla Polonii. Do piłki podszedł Jędrzej Kujawa i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali wyprowadzając Polonię na prowadzenie. W 76 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Wilka piłkę do bramki rywali z bliska zapakował Piotr Wujec. Pięć minut później Jakub Wilk zabrał piłkę rywalowi przed polem karnym po czym wpadł z nią w szesnastkę i został sfaulowany. Sędzia podyktował drugi rzut karny dla Polonii tego dnia. Do piłki podszedł ponownie Jędrzej Kujawa i po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia pokonała Grom 4:1.

Polonia Środa Wielkopolska – Grom Nowy Staw 4:1 (1:0)

Adrian Szynka 38, Jędrzej Kujawa 72k.,81k., Piotr Wujec 77 – Mateusz Jagiełło 48

Polonia: 1. Frąckowiak – 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 28. Chraplak, 5. Wujec, 10. Kujawa, 8. Zgarda, 7. Wilk, 11. Nowak (77` 21. Robaczyński), 17. Słabikowski (61` 19. Draszczyk), 66. Szynka (61` 13. Górzyński).

Grom: 12. Moczadło – 2. Jagiełło, 3. Zieliński, 4. Gwóźdź, 6. Piotrowski (86` 5. Janowski), 8. Stawikowski, 9. Świątek (77` 18. Jaworski), 10. Grabowski, 14. Daukszys, 16. Karczewski, 20. Staniaszek (88` 11. Michalski).

Żółte kartki: Słabikowski, Szynka, Kapuścińki, Nowak, Wilk – Karczewski x2

Czerwone kartki: Krawczewski

relacja: Łukasz Szarzyński