Szturm Junikowo - IKP Olimpia Poznań

Grupa: Poznań Zachód

Data: niedziela, 05 maj 2019 11:00

Lokalizacja: Plewiska

W niedzielny poranek w Plewiskach doszło do ważnego meczu w walce o utrzymanie we wschodniej grupie Klasy Okręgowej.

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy. W 23 minucie ładnie lewym skrzydłem pomknął Krzysztof Kryger, który dograł w pole karne, a tam pewnie akcję wykończył Marcin Tyda i Szturm objął prowadzenie 1:0, które utrzymało się do przerwy. W 62 minucie ten sam zawodnik został wycięty w polu karnym przez bramkarza gości, czyli Krzysztofa Raczka i sędzia słusznie podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Skowroński i było 2:0. Od razu po tym jak Olimpia rozpoczeła grę od środka poszła długa piłka w pole karne Szturmu. Tam faulowany przez Michała Maryniaka był Mateusz Frąckowiak i w ciągu dwóch minut sędzia podyktował drugi rzut karny. Sam poszkodowany wykorzystał go pewnie i było tylko 2:1. Wynik utrzymał się do końca i Szturm odniósł bardzo ważną wygraną dającą im spore nadzieje w walce o utrzymanie. Olimpia też na ten moment jest nad kreską, bo ma 4 punkty przewagi nad 12 w tabeli Orkanem Jarosławiec, który gra w tym roku fatalnie.

Szturm Junikowo – IKP Olimpia Poznań 2:1

Marcin Tyda 23, Dawid Skowroński 63 k. – Mateusz Frąckowiak 65 k.