IV liga

Grupa: Południowa

Data: sobota, 21 kwiecień 2018 16:00

Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Bardzo ważny mecz dla układu czołówki tabeli. Po zaległej kolejce rozegranej w środku Pogoń miała punkt przewagi nad Obrą. Każdy z tych zespołów jeszcze po cichu liczył na dogonienie Victorii Września.

Goście z Kościana mają wiosną dobrą passę i są na fali póki co. Obra wiosną wygrała wszystkie pięć spotkań i jedzie do Nowych Skalmierzyc w roli faworyta. Pogoń wiosną wygrała trzy razy i po razie zanotowali remis i porażkę. Ta porażka to niespodziewana porażka z Rawią Rawicz w ubiegły weekend. Pogoń bardzo dobrze czuje sie na własnym boisku bo przegrała tu tylko raz, z Ostrovią 0:2, i straciła tylko pięć bramek. Mecz zapowiadał się więc bardzo ciekawie bo przegrany z tego meczu prawie już na pewno wypadał z walki o awans do III ligi. W rundzie jesiennej w Kościanie, Obra wygrała 3:1.

Mecz w Nowych Skalmierzycach zaczął się kapitalnie dla gospodarzy bo już w 4 minucie strzałem z około 30 metrów bramkę na 1:0 strzelił Adam Majewski. Obra dażyła do wyrównania i udało się to zrobić w 65 minucie. Bardzo ładny strzał z rzutu wolnego wykonał Maciej Przewłocki. Mecz był całkiem dobrym widowiskiem, ale nikomu nie udało się zdobyć trzech punktów. Mecz więc zakończył się dwoma rannymi i chyba nikt nie jest z tego wyniku do końca zadwolony.

Obra Kościan ma teraz przed sobą kolejne ważne starcie, bo już w środę zagra w finale leszczyńskiego Pucharu Polski z Heliosem Czempiń.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Obra Kościan 1:1 (1:0)