Las Puszczykowo - Orzeł Granowo

Grupa: Poznań III

Data: sobota, 07 październik 2017 16:00

Lokalizacja: Puszczykowo

W sobotnie popołudnie w podpoznańskim Puszczykowie w ramach w 8 kolejki poznańskiej A-klasy miejscowy Las podejmował Orła Granowo.

Faworytem tego spotkania byli goście z Granowa, którzy zajmowali przed tą kolejką trzecie miejsce. Las grając w kratkę i znajdował się w dolnej połówce tabeli.

Już w piątej minucie na prowadzenie wyszli goście. Obrońca Lasu Daniel Piechocki wbił sobie piłkę do własnej bramki wślizgiem próbując wybić piłkę którą dogrywał z lewego skrzydła Arek Kubicki. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do końca pierwszej połowy. W 42 minucie lewą stroną boiska pognał Arek Kubicki i dograł piłkę w pole karne do Pawła Rozumka, a ten bez problemu pokonał golkipera Lasu. Do przerwy było więc 2-0 dla Orła i przedmeczowe prognozy zdecydowanie się potwierdzały.

W drugiej połowie Orzeł wcale nie zamierzał zwalniać i w 65 minucie Kacper Styczyński przyjmując w ładnym stylu piłkę na klatkę piersiową ze skrzydła uderzył na bramkę rywala i zrobiło się 3-0 dla gości. W 70 minucie padła bramka kontaktowa dla Lasu. Fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Szymczak, a piłka wylądowała pod poprzeczką bramkarza Orła. Las jednak nie poszedł za ciosem i pięć minut przed końcem meczu wynik na 4-1 dla Orła ustalił Kacper Styczyński. Bramkarz Lasu popełnił błąd wybijając piłkę pod presją, a piłka powędrowała wprost pod nogi Kubickiego a ten dograł stojącemu przed pustą bramką Styczyńskiemu, który zdobył swoją drugą  bramkę w tym meczu.

Orzeł Granowo pomimo wąskiej kadry w tym dniu pokazał, że w przypadku braku kilku zawodników jest w stanie bez problemów wypełnić luki w składzie i wygrać spotkanie w dobrym stylu. Gospodarze w tym spotkaniu na dobrą sprawę byli bezradni i nie mieli większych szans aby wyrwać jakikolwiek punkt zespołowi z Granowa. Warto jeszcze nadmienić, że w Puszczykowie zjawiła się 15-osobowa grupa fanów Orła, aby dopingiem wspierać swoją ekipę.

W następnej kolejce Las Puszczykowo czeka kolejne trudne spotkanie, a mianowicie mecz na trudnym terenie w Niepruszewie z miejscowym NKS. Orzeł Granowo za to rozegra mecz u siebie, a jego przeciwnikiem będzie „czerwona latarnia” ligi – LSS Ptaszkowo.